Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alexa Swaney
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Belle Fourche
Belle Fourche Broncs
SD Heat
SOUTH DAKOTA GRAPPLERS
South Dakota Ringnecks
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
L
F 5-0 1:41
C. Gonzales
TEXANS WC
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 1 (6 Team)
140
03/29
L
Replay
MD 11-1
K. Vinson
Central Florida Wrestling
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (64, 32, 16)
138
02/23
L
F 9-2 3:23
B. Brant
Sturgis Brown
SDHSAA Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
G132
02/22
L
F 7-1 4:16
G. Scherich
Lakota Tech
SDHSAA Girls State Championships
Quarterfinals
G132
02/22
W
F 2-0 0:54
J. Pitsenberger
Flandreau
SDHSAA Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
G132
01/06
W
F 17-3 5:23
A. Dinardi
Custer Co. (Miles City)
2024 Hettinger Classic- Girls
Round 5
130
01/06
W
DEC 6-5
B. Brant
Sturgis Brown
2024 Hettinger Classic- Girls
Round 4
130
01/05
W
F 5-0 1:21
N. Prell
Newcastle
2024 Hettinger Classic- Girls
Round 3
130
01/05
W
F 2-0 1:17
I. Johnson
Standing Rock
2024 Hettinger Classic- Girls
Round 2
130
01/05
W
F 2-0 1:43
T. Farnsworth
Moorcroft
2024 Hettinger Classic- Girls
Round 1
130
01/04
W
F 0-0
E. Eye
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood @ Belle Fourche
Round 1
138
12/28
W
F 4-0 1:34
M. Raysor
Spearfish
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
Placement Matches (8 Man)
132
12/28
W
DEC 11-4
S. Schell
Hot Springs
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
132
12/28
L
F 3-5 2:38
B. Brant
Sturgis Brown
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
132
12/28
W
F 9-2 1:16
N. Prell
Newcastle
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
Quarterfinals (8 Man)
132
12/09
L
F 2-4 1:53
C. Roth
Thunder Basin High School
Rapid City GIRLS Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
132
12/08
L
F 6-4 2:44
R. Olson
Beresford/Alcester-Hudson
Rapid City GIRLS Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/08
W
F 2-0 0:53
K. Fawcett
Miller/Highmore-Harrold
Rapid City GIRLS Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/08
W
F 2-0 0:29
E. Eye
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Rapid City GIRLS Invitational
Round 1 (32 Man)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 2-0 1:03
S. Salas
Head Hunters
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (6 Team)
125
06/21
L
Replay
F 2-0 0:13
A. Crouch
Charlie`s Angels-IL Blk
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (16 Team)
125
06/21
L
Replay
MD 14-1
K. Lyons
Nebraska Hula Girls
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (6 Team)
125
06/21
L
Replay
F 2-0 0:40
K. Brigman
MXW - RAW
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (16 Team)
125
06/21
W
Replay
F 2-0 0:28
K. Harvey
Stormettes
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (6 Team)
125
06/21
L
Replay
F 2-0 0:44
A. Dominguez
MXW - RAW
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 5 (6 Team)
125
06/21
W
Replay
F 2-2 0:48
S. Walsh
RPA Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (16 Team)
125
06/21
L
Replay
MD 13-3
J. Serrano
Florida Girls All Stars
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (16 Team)
125
06/21
L
Replay
F 2-0 1:35
C. Schult
Iowa Minion Nation
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (6 Team)
125
06/21
L
Replay
F 2-0 1:13
K. Oliver
SOWA
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Placement Matches (16 Team)
125
05/06
L
F 2-0 1:03
B. Rueb
Bon Homme
2023 SDUSAW Triple Crown - Freestyle
Finals (2 Man)
130-135
05/06
L
F 6-4 3:00
B. Baird
Whitewood Wrestling Club
2023 SDUSAW Triple Crown - Freestyle
Finals (2 Man)
128-130
05/06
W
F 8-0 0:54
K. Morgan
Black Hills Stampede
2023 SDUSAW Triple Crown - Freestyle
Finals (2 Man)
130-131
05/06
L
TF 11-2 1:32
B. Rueb
Bon Homme
2023 SDUSAW Triple Crown - Greco
Finals (2 Man)
130-135
05/06
W
F 5-0 1:33
B. Baird
Whitewood Wrestling Club
2023 SDUSAW Triple Crown - Greco
Finals (2 Man)
128-130
05/06
W
F 5-0 0:39
S. Brehm
Rapid City High School Wrestli
2023 SDUSAW Triple Crown - Greco
Finals (2 Man)
127-130
04/01
L
F 2-0 0:38
K. Bedsole
Team Nebraska Red
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 4 (6 Team)
125
04/01
W
F 11-9 5:33
A. Nelson
CIML/ Ray Hawk Rams
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 1 (4 Team)
125
04/01
L
F 2-0 1:14
G. Sophia
Team Montana
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 3 (6 Team)
125
04/01
W
F 2-0 0:19
K. Knipper
Fightin` Chicks
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 5 (6 Team)
125
04/01
W
F 3-0 1:00
R. Nehman
Team Wyoming Brown
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 1 (6 Team)
125
04/01
W
F 7-0 3:41
L. Sanchez
IA-True Grit
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 2 (4 Team)
125
04/01
L
F 4-0 0:56
K. Childers
IA-Rude Awakening
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 2 (6 Team)
125
03/18
L
Replay
DEC 7-3
L. Rogers
Tatanka Tuff
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 5
130
03/18
W
Replay
MD 10-1
E. Shinn
Clarke
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 4
130
03/18
L
Replay
F 10-0 2:57
Q. Butler
Lemmon/McIntosh Cowboys
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 3
130
03/18
W
Replay
DEC 2-1
M. Schneider
MATPAC Wrestling - ND
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (8, 5, 4, 3, 2) Round 2 (64, 32, 16)
130
01/28
L
F 5-3 3:37
J. Waln
Lakota Tech
Belle Fourche GIRLS Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/28
W
F 6-1 1:40
S. Brehm
Rapid City Stevens
Belle Fourche GIRLS Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/28
W
F 5-1 1:09
J. Baron
Moorcroft
Belle Fourche GIRLS Invitational
Prelims #2
126
01/28
L
DEC 9-4
M. Snyder
Sturgis Brown
Belle Fourche GIRLS Invitational
Quarterfinals (8 Man)
126
01/22
W
F 2-0 0:33
E. Olson
Chamberlain
Girls River City Rumble
Finals
126 girls
01/21
L
F 2-0 0:31
H. Htoo
Huron
Girls River City Rumble
2nd Round
126 girls
01/21
W
F 2-0 0:31
J. Marshall
Todd County
Girls River City Rumble
1st Round
126 girls
01/20
W
F 2-0 1:00
E. Olson
Chamberlain Girls
River City Girls Duals
Round 1
126
01/14
L
F 5-0 3:25
C. Matsuda
Spearfish
Black Hills Conference GIRLS Tournament
Placement Matches (8 Man)
126
01/14
W
F 2-0 0:43
I. Scherich
Red Cloud
Black Hills Conference GIRLS Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/07
L
DEC 5-4
V. Verhey
St. Thomas More
2023 Mid Dakota Bride of the Monster
Semis
132
01/07
W
F 2-0 0:46
C. Percy
Lead-Deadwood
2023 Mid Dakota Bride of the Monster
Wrestlebacks
132
01/07
L
F 2-0 0:44
T. Graveman
Spearfish
2023 Mid Dakota Bride of the Monster
Quarters
132
01/07
W
F 2-1 0:54
J. Folkens
Canton
2023 Mid Dakota Bride of the Monster
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024