Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zane Strubler
Results
College Results
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
UW Stevens Point
UW-Stevens Point
Wis.-Stevens Point
Wisconsin-Stevens Point
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
DEC 5-3
T. Demo
Wis.-Eau Claire
NCAA DIII Regional Upper Midwest
WB4
141
02/28
W
F 5-2 4:31
N. Schroeter
Lakeland
NCAA DIII Regional Upper Midwest
Quarters and WB3
141
02/28
L
MD 16-4
E. Harsted
Wheaton (IL)
NCAA DIII Regional Upper Midwest
Round 2
141
02/14
L
DEC 7-5
Z. Weiler
---
WIAC Championships
round 6
141
02/14
W
F 11-3 6:34
E. Mondrella
---
WIAC Championships
round 5
141
02/14
L
DEC 10-4
H. Schlough
---
WIAC Championships
round 4
141
02/14
W
DEF 8-2 0:30
T. Demo
UW-Eau Claire
WIAC Championships
round 2
141
01/10
W
DEC 7-2
J. Pond
Cortland
Budd Whitehill Duals
Placement (4 Team)
141
01/10
L
TF 15-0 5:31
J. Rossetti
Williams
Budd Whitehill Duals
Round 2 (4 Team)
141
01/10
L
DEC 6-2
D. Daugherty
Messiah
Budd Whitehill Duals
Round 3 (4 Team)
141
01/10
W
DEC 5-3
E. Landis
Lycoming
Budd Whitehill Duals
Round 1 (4 Team)
141
01/10
L
MD 8-0
R. Peters
Springfield
Budd Whitehill Duals
Semis (4 Team)
141
12/07
L
DEC 10-8
M. Mandler
Luther
Wisconsin-Stevens Point vs. Luther
Round 1
141
12/05
L
DEC 8-2
C. Katzenmeyer
---
Wisconsin-Stevens Point @ Wisconsin-Platteville
Round 1
141
11/22
W
MD 9-1
A. Schoenfuss
Wisconsin-Oshkosh
Wisconsin-Stevens Point @ Wisconsin-Oshkosh
Round 1
141
11/16
W
F 2-0 0:33
R. Nowik
Adrian
Adrian Duals
Round 3 (8 Team)
141
11/16
L
MD 15-5
B. Ladd
---
Adrian Duals
Round 2 (8 Team)
141
11/16
W
F 13-0 6:16
N. Patton
Fontbonne
Adrian Duals
Round 4 (8 Team)
141
11/09
L
MD 12-2
T. Walton
University of the Cumberlands
Dan Gable
Quarters & 3rd WB (32 Man)
141
11/09
W
F 5-2 3:27
J. FLORES
---
Dan Gable
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
11/09
L
DEC 8-2
B. Nickel
University of the Cumberlands
Dan Gable
Round 2 Champ & WB (32 Man)
141
11/02
L
TF 19-4 5:43
D. Radcliffe
Central (IA)
Pointer Open
3rd Place
141
11/02
W
F 5-3 4:07
A. Kanable
Wisconsin-Stevens Point
Pointer Open
Consi Semi
141
11/02
L
MD 12-4
T. Escobar
Wisconsin
Pointer Open
Semis and WB 5
141
11/02
W
DEC 9-3
E. Mondrella
Wisconsin-Oshkosh
Pointer Open
Quarters and WB3
141
11/02
W
F 6-2 6:14
K. Nelson
---
Pointer Open
Round 2
141
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
TF 24-8 6:12
D. Madonia
---
WIAC Championships
round 4
141
02/08
W
MD 11-3
H. Pierce
UW-Eau Claire
WIAC Championships
round 3
141
02/08
L
DEC 8-4
C. Katzenmeyer
---
WIAC Championships
round 1
141
02/02
L
MD 13-5
B. Wilson
Concordia-Moorhead
UWEC Don Parker Open
Placement Matches
141
02/02
L
MD 10-1
P. Huss
---
UWEC Don Parker Open
Wrestlebacks (32 Man)
141
02/02
W
MD 15-7
H. Pierce
UW-Eau Claire
UWEC Don Parker Open
Round 4
141
02/02
L
MD 14-4
J. Schoenherr
---
UWEC Don Parker Open
Round 3
141
02/02
W
F 4-2 3:32
J. Nadeau
Luther
UWEC Don Parker Open
Round 2
141
02/02
W
F 11-4 4:36
D. Nagel
---
UWEC Don Parker Open
Round 1 (32 Man)
141
01/18
L
DEC 10-4
R. Mutimer
---
Wisconsin-Parkside @ Wisconsin-Stevens Point
Round 1
141
12/18
W
F 0-0 4:30
C. Calabrese
---
University of Dubuque Duals
Champ. Round 1
141
12/18
W
F 0-0 3:32
B. Black
Wheaton (IL)
University of Dubuque Duals
Champ. Round 1
141
12/01
W
F 2-0 1:37
A. Plotkin
Cornell College
Iowa/Wisconsin Duals
Champ. Round 1
141
12/01
W
F 2-8 6:22
P. McLagan
---
Iowa/Wisconsin Duals
Champ. Round 1
141
11/21
L
MD 12-4
W. Alabed
Wisconsin-Oshkosh
Wisconsin-Oshkosh @ Wisconsin-Stevens Point
Round 1
141
11/10
W
DEC 11-9 SV
Z. Nelson
---
Dan Gable Open
Placement Matches (16 Man)
141
11/10
W
F 11-3 6:17
D. Leisgang
Unattached (no team)
Dan Gable Open
4th Wrestleback (16 Man)
141
11/10
L
TF 16-0 7:00
C. Brown
---
Dan Gable Open
Semi (16 Man)
141
11/10
W
F 1-2 3:58
Z. Nelson
---
Dan Gable Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
11/10
W
F 4-1 3:44
D. Leisgang
Unattached (no team)
Dan Gable Open
Round 1 (16 Man)
141
11/03
L
TF 15-0 5:48
T. Pulse
Augustana (IL)
Pointer Open
WB4
141
11/03
L
DEC 6-4
D. Charlier
---
Pointer Open
Quarters and WB3
141
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024