Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bowdie Roelfs
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Fairbury
Fairbury Matmen
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/03
L
F 14-1 3:18
J. Vacha
Logan View
Battle at the Tower
Round 4
D-8
12/03
L
DEC 5-4
D. Hegy
Logan View Youth Wrestling
Battle at the Tower
Round 3
D-8
12/03
L
F 7-0 1:47
C. Wurdeman
Ironhawk
Battle at the Tower
Round 2
D-8
11/28
W
F 2-0 0:21
C. Mostek
Thayer Central
Wilber-Clatonia MS Invite
Placement Matches (8 Man)
146-154
11/28
W
F 2-0 0:45
J. Cornejo
Dorchester
Wilber-Clatonia MS Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
146-154
11/28
L
F 6-2 1:17
D. Troxel
Wymore Southern
Wilber-Clatonia MS Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
146-154
11/28
W
F 2-0 0:25
T. Waldmeier
Thayer Central
Wilber-Clatonia MS Invite
Quarterfinals (8 Man)
146-154
11/17
W
F 2-0 0:58
A. Regalado
David City
Crete Middle School Invite-Boys
Round 3
148-156
11/17
W
DEC 5-3
M. Aguilera
Fillmore-Central
Crete Middle School Invite-Boys
Round 2
148-156
11/16
W
F 2-0 0:40
O. Bernabe
Crete
Crete Middle School Invite-Boys
Round 1
148-156
11/14
W
F 7-1 2:55
A. Siefford
Fairbury
Fairbury Mini Tournament
Round 3 (3 Man)
145-148 B
11/13
W
F 7-1 1:55
C. Mostek
Thayer Central
Fairbury Mini Tournament
Round 2 (3 Man)
145-148 B
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
F 5-0 1:37
S. Starks
Ready RP Nationals
2023 37th Huskerland State
Round 1
140-183
03/25
W
F 2-2 2:11
H. Michalak
Duncan Wrestling Club
2023 37th Huskerland State
Round 4 (5 Man)
140-156
03/25
W
F 4-0 1:46
R. Lynch
Broken Bow
2023 37th Huskerland State
Round 3 (5 Man)
140-156
03/25
W
F 2-2 1:18
J. Khaitov
BJSA
2023 37th Huskerland State
Round 2 (5 Man)
140-156
03/25
W
F 2-0 0:28
A. Hahn
Norfolk wrestling club
2023 37th Huskerland State
Round 1 (5 Man)
140-156
03/18
W
F 4-2 1:38
B. Crume
Lincoln Squires
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 8
140
03/18
L
MD 12-3
G. Jr
Nebraska Elite
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 6
140
03/18
W
F 5-0 1:59
G. Gibson
West Point Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 5
140
03/18
W
F 7-0 1:45
C. Schueth
Double Dog Wrestling
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 4
140
03/18
W
DEC 5-4
J. Coon
Fremont Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 3
140
03/18
L
DEC 8-6 SV
G. Jr
Nebraska Elite
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 1 (32 Man)
140
03/11
L
DEC 7-2
N. Kreikemeier
Battle Creek Brave Elite
2023 AAU State Nebraska
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
03/11
L
F 2-0 1:14
C. Lueken
Boone Central
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (16 Man)
140
03/05
W
F 6-10 3:00
A. Page
Broken Bow Wrestling Club
Nebraska Mat Jam 2023
Placement Matches (8 Man)
129-140
03/05
W
F 2-0 1:06
B. Rynearson
Broken Bow Wrestling Club
Nebraska Mat Jam 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
129-140
03/05
W
Replay
F 0-0 1:15
C. Boeder
Aurora Wrestling Club
Nebraska Mat Jam 2023
Quarterfinals (8 Man)
129-140
03/04
W
F 4-0 1:56
B. Johnson
Little Cougars
NEUSA District 4 Tournament
Place Matches 32, 16, 8 (H)
140
03/04
W
F 2-0 0:37
K. Sones
Meridian Wrestling Club
NEUSA District 4 Tournament
Conso Semis 32, 16, 8 (G)
140
03/04
L
DEC 7-5
M. Schneider
Seward Wrestling Club
NEUSA District 4 Tournament
Semis 32, 16, 8 and Consos (F)
140
03/04
W
F 7-5 3:22
B. Johnson
Little Cougars
NEUSA District 4 Tournament
Quarters 32, 16, 8 (D)
140
01/28
W
F 2-0 0:52
T. Brandes
Central City Junior Wrestling
Takedown the Tumor Nationals
Round 5 (5 Man)
146
01/28
W
F 2-0 1:16
N. Sumare
Tri-State Grapplers
Takedown the Tumor Nationals
Round 4 (5 Man)
146
01/28
W
F 4-2 2:19
K. Church
SBL Warriors
Takedown the Tumor Nationals
Round 3 (5 Man)
146
01/28
W
F 8-0 2:20
C. Adams
Plattsmouth wrestling club
Takedown the Tumor Nationals
Round 1 (5 Man)
146
01/21
L
F 2-0 0:52
R. Inserra
Gross Jr. Cougars
Milford Wrestling Club
Round 3
E16
01/21
L
F 6-1 2:40
C. Maas
Milford Wrestling Club
Milford Wrestling Club
Round 2
E16
01/21
L
F 2-0 0:33
T. Roesler
Team Zapas Wrestling Club
Milford Wrestling Club
Round 1
E16
01/21
W
F 2-0 0:52
B. Griess
Sutton
Milford Wrestling Club
Round 2
D27
01/21
W
F 2-0 1:13
B. Crume
Lincoln Squires
Milford Wrestling Club
Round 1
D27
01/15
L
F 2-0 0:34
C. Laaker
Superior WIldcats
Fairbury Matmen Tournament
Round 3 (4 Man)
135-140
01/15
L
F 7-8 4:16
J. Hinz
Superior Youth Wrestling
Fairbury Matmen Tournament
Round 2 (4 Man)
135-140
01/15
L
F 7-6 3:49
C. Maas
Milford Club Wrestling
Fairbury Matmen Tournament
Round 1 (4 Man)
135-140
01/15
W
F 2-2 0:58
M. Kalmer
Marysville Kids Wrestling
Fairbury Matmen Tournament
Round 3 (3 Man)
140-148
01/15
W
F 3-2 2:54
H. Hyson
Fairbury Matmen
Fairbury Matmen Tournament
Round 1 (3 Man)
140-148
01/08
L
F 2-0 1:19
B. Hendricksen
Broken Bow
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 4
Bracket 5 7th-8th
01/08
L
F 4-4 2:32
T. Wilkie
Malcolm Wrestling Club
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 3
Bracket 5 7th-8th
01/08
L
F 5-0 0:47
C. Jarecki
Duncan Wrestling Club
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 2
Bracket 5 7th-8th
01/08
W
F 5-0 0:55
J. Cornejo
Dorchester Wrestling Club
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 4
Bracket 10 5th-6th
01/08
W
F 2-0 1:00
D. Rohe
Malcolm Wrestling Club
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 3
Bracket 10 5th-6th
01/08
W
F 5-0 1:02
M. Meyer
Malcolm Wrestling Club
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 2
Bracket 10 5th-6th
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024