Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ty Roesler
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Team Zapa
Team Zapas Wrestling Club
Wilber-Clatonia
Wilber-Clatonia
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
MD 10-2
J. Thomsen
St. Paul
NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
144
01/27
W
F 2-0 0:13
C. Sheely
Superior
Southern Nebraska Conference 2024
Round 3 Semifinals / 1st Round WB
144
01/27
L
MD 14-2
J. Rerucha
David City
Southern Nebraska Conference 2024
Round 4 Consolation Semi-final
144
01/27
L
DEC 7-4
L. Scheidemann
Sutton
Southern Nebraska Conference 2024
Round 2 - Quarterfinals
144
01/26
W
F 2-2 0:44
R. Vicente
Crete
Crete/Tri County/Wilber-Clatonia TRI
Round 1
144
01/25
W
F 2-5 1:34
L. Lewandowski
Tri County
Crete/Tri County/Wilber-ClatoniaC Tri JV
Round 1
144
01/24
W
F 2-0 1:51
K. McNabb
Norris
Wilber-Clatonia/Raymond Central/Norris Tri
Round 1
144
01/06
L
M FOR 0-0
A. McDonald
North Bend Central
2024 Aquinas Invitational
Round 4
144
01/06
W
F 11-0 1:37
G. Marushak
Aquinas Catholic
2024 Aquinas Invitational
Round 3
144
01/06
L
MD 14-6
K. Kment
Stanton
2024 Aquinas Invitational
Round 2
144
01/05
L
DEC 3-2
T. Goshert
Arapahoe
Wilber-Clatonia Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
144
01/05
W
F 2-0 0:24
L. Xayaphonesongkham
Johnson County Central
Wilber-Clatonia Dual Tournament
Finals (2 Team)
144
01/05
W
F 4-0 2:32
C. Kaup
Logan View
Wilber-Clatonia Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
144
01/05
L
F 2-2 3:13
M. Remmers
Thayer Central
Thayer Central @ Wilber-Clatonia
Round 1
144
12/29
L
F 12-10 3:55
O. Larsen
Pender
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Final Round
144
12/29
W
F 3-0 1:36
H. Kuchta
Hartington Cedar Catholic
2023 Newman Grove Holiday Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
144
12/29
L
MD 15-6
K. Carlson
Winside
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
12/29
W
F 2-1 1:19
O. Larsen
Pender
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Quarterfinals
144
12/16
L
MD 12-2
C. Rasmussen
Kearney Catholic
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
144
12/16
W
F 2-0 0:19
K. Thoene
Burwell
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
144
12/16
W
F 4-0 3:04
T. Kyllo
Arlington
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
144
12/16
W
MD 17-8
J. Thomsen
St. Paul
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
144
12/09
L
F 6-1 2:16
T. Cox
Syracuse
Crete High Invite
Round 3 (2nd Wrestlebacks)
144
12/09
W
F 5-0 1:47
C. Johnson
Fairbury
Crete High Invite
Round 2 (Quarters)
144
12/09
L
F 2-0 1:11
A. Foulk
Seward
Crete High Invite
Round 1
144
12/03
L
DEC 14-7
B. Johnson
David City
O`Neill Invite
Round 5
144
12/02
W
F 2-0 0:35
O. Daniel
Norfolk Catholic
O`Neill Invite
Round 4
144
12/02
W
F 4-3 1:17
L. Sabata
David City
O`Neill Invite
Round 3
144
12/02
L
F 8-6 3:46
J. Rerucha
David City
O`Neill Invite
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
DEC 8-6
T. Wilkie
Malcolm Wrestling Club
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 4
12
01/29
W
F 2-0 0:20
A. Seim
Aurora Wrestling Club
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 3
12
01/29
W
TF 15-0 2:48
S. Garrett
York Wrestling Club
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 2
12
01/22
W
F 2-0 0:30
J. Waegli
Team Agoge Wrestling Inc
Rocket Wrestling Club - 8th Annual
Placement Matches (8 Man)
140-153
01/22
W
DEC 5-1
Z. Ferguson
Lincoln Warriors
Rocket Wrestling Club - 8th Annual
Semis & 1st WB (8 Man)
140-153
01/22
W
F 4-0 1:53
K. McNabb
Norris Wrestling Club
Rocket Wrestling Club - 8th Annual
Quarterfinals (8 Man)
140-153
01/21
W
F 2-0 1:18
C. Maas
Milford Wrestling Club
Milford Wrestling Club
Round 3
E16
01/21
W
F 2-0 1:58
R. Inserra
Gross Jr. Cougars
Milford Wrestling Club
Round 2
E16
01/21
W
F 2-0 0:33
B. Roelfs
Fairbury Matmen
Milford Wrestling Club
Round 1
E16
01/15
W
F 2-2 0:58
L. Vandenberg
Monarch Wrestling Club
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 4
132-144
01/15
W
F 6-0 3:25
B. Kush
Ashland-Greenwood Jr Wrestling
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 2
132-144
01/15
W
F 2-0 1:00
E. Olsufka
Duncan Wrestling Club
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 1
132-144
11/23
L
MD 10-1
J. Vrbka
Shelby-Rising City
Fillmore Central JrH Meet
Round 3 (4 Man)
29
11/23
W
DEC 6-0
K. Boyles
Superior
Fillmore Central JrH Meet
Round 2 (4 Man)
29
11/23
W
DEC 7-0
Z. Mowinkel
Milford
Fillmore Central JrH Meet
Round 1 (4 Man)
29
11/18
W
DEC 6-0
J. Martinez
Schuyler
Crete Middle School Invite
Round 3
130-136
11/18
W
TF 15-0 2:51
A. Nelson
Crete
Crete Middle School Invite
Round 2
130-136
11/17
W
F 8-2 0:40
C. Eberhardt
Crete
Crete Middle School Invite
Round 1
130-136
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023