Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jace Powell
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
M FOR 0-0
P. Shipstead
Rossview
TSSAA Region 7 Class AA
Round 4
190
02/10
L
DEC 16-10
F. Ellis
Kenwood
TSSAA Region 7 Class AA
Round 2
190
02/10
W
F 7-1 4:35
K. Leon
West Creek
TSSAA Region 7 Class AA
Round 1
190
01/29
W
DEC 5-1
J. Burke
Arlington
Arlington @ Clarksville
Round 1
190
01/26
L
DEC 4-3
K. Shaw
Northwest
Region 7 Duals
Round 1
190
01/25
W
DEC 7-2
K. Leon
West Creek
Region 7 Duals
Round 1
190
01/13
L
M FOR 0-0
J. Burke
Arlington
2024 GP West Bruin Invitational
Placement Matches (16 Man)
190
01/13
L
F 3-1 4:51
C. Thacker
Evansville Mater Dei
2024 GP West Bruin Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
190
01/13
L
DEC 3-2
H. Jenkins
Oakland
2024 GP West Bruin Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/13
W
F 6-2 2:31
H. Drazek
Brentwood
2024 GP West Bruin Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/13
W
F 4-1 1:46
K. Abel
Blackman
2024 GP West Bruin Invitational
Round 1 (16 Man)
190
01/06
L
Replay
DEC 5-0
J. McMahan
McCallie
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi 4/6 (blood)
190
01/06
W
Replay
F 2-0 2:43
H. Drazek
Brentwood
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi 3/5
190
01/06
W
Replay
DEC 7-1
C. Malkan
Waukesha West
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi. 2/4
190
01/05
L
Replay
MD 8-0
U. Virzi
Paducah Tilghman
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 16 Main
190
01/05
W
Replay
F 2-0 1:46
S. Henry
Athens
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 32 and Consi 1 (64)
190
01/05
W
MD 14-3
D. Price
Kirkwood High School
Clarksville @ Kirkwood High School
Round 1
190
12/30
W
MD 10-1
A. Estes
Munford
2023 SBA New Year Festival
Round 5 (RR)
190
12/29
W
F 2-0 1:05
D. Lugo
Cordova
2023 SBA New Year Festival
Round 4 (RR)
190
12/29
W
F 2-0 0:55
W. Bush
Houston
2023 SBA New Year Festival
Round 3 (RR)
190
12/29
W
F 2-0 0:38
C. Martin
Millington Central
2023 SBA New Year Festival
Round 2 (RR)
190
12/28
W
MD 13-3
J. Almond
Wilson Central
Kirkwood Duals
Round 1 (4 Team)
190
12/28
W
F 6-1 2:31
W. Bush
Houston
Kirkwood Duals
Finals (2 Team)
190
12/28
W
F 2-2 3:20
E. Franks
Montgomery Bell Academy
Kirkwood Duals
Round 3 (4 Team)
190
12/13
L
DEC 4-2
S. Kon
Independence
Slamfest
Round 1
190
12/13
W
F 0-0
G. Moseley
Mt. Juliet
Slamfest
Round 1
190
12/10
L
DEC 3-0
B. Neal
Nolensville
Slamfest
Round 1
190
12/02
L
MD 9-1
S. Carroll
Mountain Brook
2023 Southern Slam
Conso Round 4
190
12/02
L
DEC 3-0
C. Benson
Jefferson
2023 Southern Slam
Champ Quarters
190
12/02
W
F 5-5 5:31
J. Eubanks
Catawba Ridge
2023 Southern Slam
Champ Round 2
190
12/02
W
F 11-3 4:48
J. Wooten
Eastside
2023 Southern Slam
Champ Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
MD 12-2
S. Beck
Station Camp
Region 6 Duals
Round 1
195
02/01
W
DEC 4-2
N. Hudson
Wilson Central
Clarksville @ Wilson Central
Round 1
195
01/30
L
DEC 5-3
N. Contraras
Rossview
Region 6 Duals
Round 1
195
01/18
W
MD 13-0
D. Price
Northeast
Northeast/Kenwood Tri
Champ. Round 1
195
01/18
L
DEC 11-5
F. Ellis
Kenwood
Northeast/Kenwood Tri
Champ. Round 1
195
01/14
L
F 4-2 4:43
L. Hicks
Bradley Central
2023 GP West Bruin Invitational
Placement Matches (16 Man)
195
01/14
W
F 4-1 2:11
C. Thacker
Evansville Mater Dei
2023 GP West Bruin Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/14
L
MD 11-1
R. ATWOOD
Trousdale County
2023 GP West Bruin Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/14
W
DEC 6-4 SV
N. Dixon
Brentwood
2023 GP West Bruin Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/11
L
F 0-0 5:36
J. Ward
West Creek
West Creek/Dickson County Tri
Champ. Round 1
195
01/10
W
F 2-0 1:41
B. Carathers
Dickson Co.
West Creek/Dickson County Tri
Champ. Round 1
195
01/07
L
Replay
DEC 3-2
C. Gentle
McCallie
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi 3/5
195
01/07
W
F 2-1 1:41
B. Carathers
Dickson County
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi. 2/4
195
01/07
L
Replay
MD 13-4
K. Curtis
Fairview
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 16 Main
195
01/07
W
Replay
F 12-0 4:23
B. Flakoll
Green Hill
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 32 and Consi 1 (64)
195
01/04
L
DEC 8-5
B. Belville
Brentwood Academy
Sycamore/Brentwood Academy Tri
Champ. Round 1
195
01/04
W
F 5-0 2:45
N. Heathman
Sycamore
Sycamore/Brentwood Academy Tri
Champ. Round 1
195
12/11
W
F 7-5 5:41
B. Neal
Nolensville
Slamfest
Round 1
195
12/10
W
F 2-4 2:45
B. Belville
Brentwood Academy
Slamfest
Round 1
195
12/10
W
F 6-2 3:41
J. Bburke
Arlington
Slamfest
Round 1
195
12/10
W
F 7-5 5:43
N. Hudson
Wilson Central
Slamfest
Round 1
195
12/10
W
F 9-0 2:21
H. Patel
Beech Senior
Slamfest
Round 1
195
11/05
L
F 4-0 3:00
J. Ward
West Creek
Viking Invitational Takedown Tournament
Round 3 (4 Man)
200-209
11/05
L
DEC 4-2
C. Grahl
Hillwood
Viking Invitational Takedown Tournament
Round 1 (4 Man)
200-209
11/05
W
FOR 0-0
T. Shipstead
Rossview
Viking Invitational Takedown Tournament
Round 2 (4 Man)
200-209
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
DEC 7-4
B. Powell
Germantown
TSSAA Division I and Girls State Championships
16 Man Consolation (1st Rd)
AA 195
02/25
L
Replay
DEC 8-4
S. Alloway
Rhea County
TSSAA Division I and Girls State Championships
16 Man Round of 16
AA 195
02/05
W
Replay
F 4-2 2:57
C. Staggs
Wilson Central
TSSAA Dual Meet Championships
Quarterfinals (8 Team)
195
02/05
W
Replay
F 2-0 1:19
A. Fazzari
Summit
TSSAA Dual Meet Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
195
01/15
L
DEC 4-0
D. Wilkinson
Blackman
2022 GP West Bruin Invitational
Placement Matches (16 Man)
195
01/15
W
F 0-0 4:30
C. Jenkins
Wilson Central High School
2022 GP West Bruin Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/15
L
F 2-0 1:19
H. Jenkins
Oakland
2022 GP West Bruin Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/15
W
F 3-2 5:14
M. Garber
Eagleville
2022 GP West Bruin Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/15
W
F 4-2 2:59
A. Harris
Memphis University School
2022 GP West Bruin Invitational
Round 1 (16 Man)
195
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
MD 10-1
N. Jenkins
Oakland
MTWOA Grand Championships 2021
Placement Matches (8 Man)
F195
01/23
W
F 2-0 1:38
K. Shaw
Northwest
MTWOA Grand Championships 2021
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
F195
01/23
W
DEC 6-2
C. Primm
Mt. Juliet
MTWOA Grand Championships 2021
Quarterfinals (8 Man)
F195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024