Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 24-28 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabe Schifsky
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Centennial
Centennial Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 2-2 0:56
O. Clark
Forest Lake Wrestling Club
MN/USA Regional: Shakopee
Round 3
84
02/18
L
F 5-0 0:37
M. Moe
Minnesota
MN/USA Regional: Shakopee
Round 2
84
02/11
L
F 2-2 0:34
E. Sveen
Minnesota
Centennial MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
75-78
02/11
L
F 2-0 0:37
K. Gardas
Mounds View Mustangs Wrestling Club
Centennial MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
75-78
02/11
L
F 2-0 1:09
B. Wasut
Forest Lake Wrestling Club
Centennial MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
75-78
01/27
W
F 2-0 0:42
C. Widmer
Minnesota
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
77-77
01/27
L
F 9-1 1:38
K. Gardas
Mounds View Mustangs Wrestling Club
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
77-77
01/27
L
F 2-0 0:24
P. Mortensen
White Bear Lake Wrestling
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
77-77
01/20
L
F 8-0 1:22
M. Brewer
Minnesota
Shakopee MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
77-79
01/20
L
F 2-0 0:34
K. Gardas
Mounds View Mustangs Wrestling Club
Shakopee MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
77-79
01/20
L
F 2-4 0:54
S. Bieber
Bemidji Wrestling Club
Shakopee MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
77-79
01/07
L
F 2-0 0:58
B. Berguetski
St. Francis Gladiators Wrestling Club
Coon Rapids MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
73-77
01/07
L
F 2-0 0:43
K. Gardas
Mounds View Mustangs Wrestling Club
Coon Rapids MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
73-77
01/07
L
F 5-0 0:34
B. Stueve
Minnesota
Coon Rapids MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
73-77
12/10
L
F 2-0 0:24
B. Berguetski
St. Francis Gladiators Wrestling Club
Andover MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
77-78
12/10
W
F 2-0 0:11
L. Jaeger
Minnesota
Andover MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
77-78
12/10
L
F 9-2 2:25
O. Pederson
Minnesota
Andover MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
77-78
12/03
L
F 2-0 0:17
V. Huerta
WAA (Woodbury) Youth Wrestling Club
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
78-82
12/03
W
F 2-0 0:41
D. Fogarty
Scott West Panthers Wrestling Club
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
78-82
12/03
L
F 2-0 0:41
M. Samora
Owatonna wrestling academy
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
78-82
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 4-0 0:35
D. Salo
Chisago Lakes
MN/USA Regional Qualifier - Forest Lake
Round 3
71
03/11
L
F 2-0 0:23
J. McGuire
Stillwater
MN/USA Regional Qualifier - Forest Lake
Round 2
71
02/26
L
F 2-0 0:25
A. Grams
---
MN/USA Regional Qualifier - Blaine
Round 5
71
02/26
L
F 2-0 0:22
W. Modrow
---
MN/USA Regional Qualifier - Blaine
Round 3
71
01/28
L
F 5-0 0:42
J. McGuire
Stillwater
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
68-69
01/28
W
F 15-2 3:20
O. Clark
Forest Lake
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
68-69
01/28
L
F 12-3 3:35
N. Matera
Pine Island
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
68-69
01/22
L
F 2-0 0:59
A. Grams
Centennial
Rum River MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
65-68
01/22
L
F 2-0 0:26
N. Pieri
Becker
Rum River MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
65-68
01/22
W
F 12-2 2:35
A. Byington
Rum River Wrestling
Rum River MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
65-68
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023