Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nick Matera
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Minnesota
Pine Island
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
DEC 14-10
T. Ross
TCU Titans Youth Wrestling
MN/USA Regional: Owatonna
Round 6
74
03/10
W
F 6-1 4:05
B. Kuefler
Rosemount Irish Wrestling
MN/USA Regional: Owatonna
ROund 5
74
12/17
W
DEC 11-6
C. Rietmann
Owatonna Wrestling Association
Owatonna MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
70-74
12/17
L
F 2-0 0:36
K. Lindquist
Owatonna wrestling academy
Owatonna MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
70-74
12/17
L
F 2-2
R. Reynolds
Lakeville Youth Wrestling Association
Owatonna MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
70-74
12/03
W
DEC 10-3
T. Sather
Minnesota
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
74-76
12/03
L
F 2-0 0:45
J. McGuire
MN Elite Wrestling Club
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
74-76
12/03
W
DEC 11-5
H. Brown
Forest Lake Wrestling Club
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
74-76
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
F 2-2 1:15
D. Salo
Chisago Lakes Wrestling
MN/USA Regional Qualifier - Cannon Falls
Round 5
71
03/12
L
F 6-1 2:34
P. Mortensen
White Bear Lake Youth Wrestling
MN/USA Regional Qualifier - Cannon Falls
Round 4
71
03/12
W
DEC 12-8
B. Barrett
Summit Wrestling Academy
MN/USA Regional Qualifier - Cannon Falls
Round 2
71
02/26
L
MD 12-2
L. Gilbert
---
MN/USA Regional Qualifier - Blaine
Round 5
67
02/26
W
F 5-0 4:13
J. Haluptzok
---
MN/USA Regional Qualifier - Blaine
Round 3
67
02/26
L
MD 11-0
L. Parish
---
MN/USA Regional Qualifier - Blaine
Round 2
67
01/28
W
TF 19-3 3:31
O. Clark
Forest Lake
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
68-69
01/28
L
F 10-6 3:49
J. McGuire
Stillwater
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
68-69
01/28
W
F 12-3 3:35
G. Schifsky
Centennial
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
68-69
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023
2023-24 Iowa Wrestling
Oct 26, 2023