Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Patrick Durias
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
Houston Strake Jesuit
Houston Strake Jesuit College Prep
Paradigm Wrestling
Strake Jesuit High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/09
L
F 12-0 5:41
J. Lizama
Katy Morton Ranch
2021 UIL Boys District 9-6A
Round 5 Consol Semis
120
04/09
L
F 2-0 0:33
P. Medrano-Martinez
Katy
2021 UIL Boys District 9-6A
Round 4 - Champ Semi
120
04/09
W
F 2-0 1:33
A. Tritico
Katy Taylor
2021 UIL Boys District 9-6A
Round 2 Championship Qtrs
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 7-4
Y. Refaie
Katy Seven Lakes
2020 UIL Boys Region 3-6A
Rnd 4 Semis & 3rd WB
113
02/14
W
F 2-0 0:31
T. Ferguson
Katy Mayde Creek
2020 UIL Boys Region 3-6A
Rnd 3 2nd W
113
02/14
L
F 2-0 0:25
M. White
---
2020 UIL Boys Region 3-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
113
02/14
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Cypress Falls
2020 UIL Boys Region 3-6A
Round 1 (16 Man)
113
02/08
L
F 4-0 1:32
J. Manibog
---
UIL Boys District 9-6A
1st
113
02/07
W
F 2-0 0:22
Y. Refaie
Katy Seven Lakes
UIL Boys District 9-6A
Semis and WB3
113
02/07
W
F 2-0 1:24
K. Patidar
Katy Tompkins
UIL Boys District 9-6A
Quarterfinals and WB1
113
02/06
W
F 0-0
L. Romere
St. John`s School Houston
Rider Pride Duals
Champ. Round 1
113
02/06
W
F 0-0
J. Mendez
---
Sam Houston Round Robin
Champ. Round 1
113
02/06
W
F 0-0
L.
League City Clear Creek
Sam Houston Round Robin
Champ. Round 1
113
02/06
W
F 0-0
A. Lachapelle
---
Sam Houston Round Robin
Champ. Round 1
113
02/06
W
F 0-0
B. Stanley
Houston Chavez
Sam Houston Round Robin
Champ. Round 1
113
02/01
W
F 2-0 0:39
L. Jr.
Clear Creek High School
Clear Creek Boys Open 2020
ROUND 5 - Placement
113-120
02/01
W
F 2-0 0:38
S. Mcleod
Brazoswood
Clear Creek Boys Open 2020
ROUND 2
113-120
01/25
W
F 2-2 1:23
L. Nguyen
Clute Brazoswood
CLHS Falcon Invite
3rd
113
01/25
W
F 2-0 0:19
L. Jr.
League City Clear Creek
CLHS Falcon Invite
Round 5 Consi Semis
113
01/25
L
FOR 0-0
L. Newton
Katy Red
CLHS Falcon Invite
Rnd 4 Semis 16 3WB; 8 1WB
113
01/25
W
F 2-0 0:48
Y. Refaie
Katy Seven Lakes
CLHS Falcon Invite
Rnd 2 Qtrs; 1WB 16
113
01/18
L
F 0-4 1:57
J. Davila
---
Lake Travis Cavalier Classic VB
1st & 3rd (16 Man)
113
01/18
W
F 2-0 0:38
J. Stokely
Killeen Harker Heights
Lake Travis Cavalier Classic VB
4th Wrestleback (16 Man)
113
01/18
L
F 4-0 2:52
E. Huerta
San Antonio MacArthur
Lake Travis Cavalier Classic VB
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/18
W
F 2-0 0:19
H. Camp
Leander Glenn
Lake Travis Cavalier Classic VB
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/18
W
F 2-0 0:17
B. Horne
Converse Judson
Lake Travis Cavalier Classic VB
Round 1 (16 Man)
113
01/11
W
F 2-0 0:48
G. Larsen
---
Big Cat Brawl
Round 3 (4 Man)
113
01/11
W
F 2-0 0:20
M. Barnhill
Parkway - Red
Big Cat Brawl
Round 2 (4 Man)
113
01/11
W
F 2-0 0:35
K. Davis
---
Big Cat Brawl
Round 1 (4 Man)
113
01/04
L
TF 19-3 3:18
J. Pattillo
Conroe Woodlands College Park
Texas Outlaw
Sat - Consolation Placement
113
01/04
W
F 2-0 0:45
D. Detherage
Plano
Texas Outlaw
Sat Round 2 - 3rd WB (32 Man)
113
01/04
W
F 2-0 2:13
A. Flores
San Antonio Churchill
Texas Outlaw
Bracket - Round 2 Quarters & 1st WB (32 Man)
113
01/03
W
F 5-3 4:22
W. Pirk
El Paso Franklin
Texas Outlaw
Bracket - Round 1 (32 Man)
113
01/03
L
F 12-0 4:38
J. Podest
Westmoore
Texas Outlaw
Pool of 32 - Round 3
113
01/03
L
F 1-4 0:54
C. Kaspar
Dripping Springs
Texas Outlaw
Pool of 32 - Round 2
113
01/03
L
MD 12-1
H. Allen
Greenwood
Texas Outlaw
Pool of 32 - Round 1
113
11/23
L
F 7-5 4:10
I. Macedo
Klein Oak
18th Annual Cypress Ridge `Classic`
Cons Quarters
113
11/23
W
F 2-0 0:30
B. Llames
Conroe The Woodlands
18th Annual Cypress Ridge `Classic`
Quarters and WB
113
11/23
W
F 4-0 0:37
Z. Burnett
Cypress Fairbanks
18th Annual Cypress Ridge `Classic`
Wrestle Back 2
113
11/23
L
MD 11-0
R. Rice
Cypress Woods
18th Annual Cypress Ridge `Classic`
Round 2 and WB
113
11/23
L
MD 11-0
R. Rice
Cypress Woods
18th Annual Cypress Ridge `Classic`
Round 2 and WB
113
11/17
W
F 2-0 1:27
Z. Sanders
Conroe Oak Ridge
2019 Knights Invitational - Boys Varsity
Placement Matches (32 Man)
Boys 113
11/16
L
DEC 9-7 SV
T. Ferguson
Katy Mayde Creek
2019 Knights Invitational - Boys Varsity
Semis & 5th WB (32 Man)
Boys 113
11/16
W
F 2-0 0:53
A. Jennings
Houston Clear Lake Hs
2019 Knights Invitational - Boys Varsity
Quarters & 3rd WB (32 Man)
Boys 113
09/07
L
F 2-0 1:00
M. White
---
Super 32 Early Entry TEXAS
---
123
09/07
L
F 2-0 0:23
Z. Flowers
---
Super 32 Early Entry TEXAS
---
123
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024