Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ashton Charmoli
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
DEC 7-0
A. Heim
Shakopee
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
107AAA
02/24
L
DEC 1-0
G. Bragg
Anoka
MSHSL Section 7AAA Individual
1st Place
107
02/24
W
DEC 2-0
B. Huntley
Cambridge-Isanti
MSHSL Section 7AAA Individual
Semis
107
02/24
W
NC 0-0
B. Huntley
Cambridge-Isanti
MSHSL Section 7AAA Individual
True Second
107
02/16
W
DEC 6-2
K. Clark
Forest Lake
MSHSL Team Section 7AAA
Quarterfinals (8 Team)
107
02/09
W
MD 15-3
S. Ramsdell
Little Falls
Little Falls @ St. Francis
Round 1
107
02/09
W
DEC 7-5
B. Fobbe
Annand-M Lk Lightning
St. Francis Triangular
Round 1
107
02/08
L
DEC 3-0
W. Bainbridge
Hastings
Hastings,St.Francis @ Andover Tri
Round 1
107
01/19
W
TF 15-0 6:00
C. Aspenson
Chisago Lakes
Becker Tri w/ Chisago & St. Francis
Round 1
107
01/18
L
DEC 4-0
B. Kuschel
Becker
Becker Tri w/ Chisago & St. Francis
Round 1
107
01/13
W
TF 18-1 3:37
D. Miner
Westfield Razorbacks
Koda Classic at Farmington
Koda Classic Rd 1
107
01/13
W
F 0-2 0:32
H. Crepeau
Two Rivers
Koda Classic at Farmington
Koda Classic Rd 2
107
01/13
W
F 6-0 2:52
L. Royston
Rochester Century
Koda Classic at Farmington
Koda Classic Rd 4
107
01/13
L
MD 9-1
C. Graber
Northfield
Koda Classic at Farmington
Koda Classic Rd 3
107
01/06
W
DEC 7-6
B. Huntley
Cambridge-Isanti
Bluejacket Invite
1st Place
107
01/06
W
F 2-0 0:56
N. Bloch
Park
Bluejacket Invite
Semifinals & RR Rd 2
107
01/05
W
MD 13-5
J. Baker
North Branch
North Branch @ St. Francis
Round 1
114
12/29
L
DEC 6-2
G. Connelly
New Prague
2023 Rumble on the Red - Varsity
QTRS - WB3
107
12/29
W
DEC 7-6
E. Phanmanivong
Shakopee
2023 Rumble on the Red - Varsity
WB2
107
12/28
L
DEC 2-0
K. Kosen
Dilworth-Glyndon-Felton
2023 Rumble on the Red - Varsity
R2/WB1
107
12/28
W
DEC 7-2
K. Clarke
Fulda-Murray Cty Central
2023 Rumble on the Red - Varsity
R1
107
12/11
W
MD 17-9
W. Harvala
Princeton
St. Francis @ Princeton
Round 1
114
12/02
L
DEC 4-2
G. Connelly
New Prague
New Prague Trojan Invite
Round 5 (6 Team)
114
12/02
W
F 5-0 1:29
E. Chittanavong
Rochester John Marshall
New Prague Trojan Invite
Round 3 (6 Team)
114
12/02
W
F 2-10 3:45
E. Mercado
St. Peter
New Prague Trojan Invite
Round 4 (6 Team)
114
12/02
L
DEC 6-5
L. Christenson
Marshall
New Prague Trojan Invite
Round 1 (6 Team)
114
12/02
W
DEC 2-0
S. Thein
Pine Island
New Prague Trojan Invite
Round 2 (6 Team)
114
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
MD 9-0
Z. Spitzmueller
Zimmerman
MSHSL Section 6AA
5th Place
106
02/25
L
DEC 9-5
K. Westgaard
Big Lake
MSHSL Section 6AA
Consi Semis
106
02/25
W
DEC 6-1
C. Kalenbach
Monticello
MSHSL Section 6AA
WB 3
106
02/25
L
DEC 5-2
J. DeMarais
Foley
MSHSL Section 6AA
Quarterfinals And WB 1
106
02/11
W
MD 17-4
M. Molitor
Rocori
ANML Tri
Round 1
106
02/10
L
DEC 5-0
P. Pribyl
Annand-M Lk Lightning
ANML Tri
Round 1
113
01/07
L
DEC 7-1
W. Wald
Cambridge-Isanti
Bluejacket Invite
Placement Matches (8 Man)
106
01/07
W
DEC 2-0
S. Pearson
St. Francis
Bluejacket Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
106
01/07
L
MD 8-0
W. Wald
Cambridge-Isanti
Bluejacket Invite
Quarterfinals (8 Man)
106
01/06
L
F 2-0 2:40
K. Westgaard
Big Lake
St. Francis @ Big Lake
Round 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024