Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brody Lindner
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
IGH
SRG
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
DEC 7-2
E. Brunett
Mineral Point
SWC 8 Middle School- Lancaster
Round 5
125-127
01/30
W
F 2-0 0:41
L. Busch
Cuba City
SWC 8 Middle School- Lancaster
Round 4
125-127
01/29
W
F 2-0 0:45
W. Edge
Lancaster
SWC 8 Middle School- Lancaster
Round 2
125-127
01/23
W
F 5-0 0:55
R. Ragatz
Lancaster
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 4
119-128
01/22
W
MD 19-7
J. Kastner
Belmont/Platteville
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 3
119-128
01/17
W
F 2-0 0:18
A. Poppe
IGH
SWC 8 Dodgeville
Round 4
127-130
01/17
W
F 8-0 1:39
C. Stauffacher
Darlington/Blackhawk
SWC 8 Dodgeville
Round 3
127-130
01/16
W
F 5-0 1:44
Z. Quick
Prairie Du Chien
SWC 8 Dodgeville
Round 2
127-130
01/16
W
F 4-1 1:13
S. Nelson
Lancaster
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 5
126-144
01/15
W
F 2-0 0:34
A. Poppe
IGH
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 4
126-144
01/15
W
F 4-0 1:59
H. Weber
Cuba City
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 3
126-144
01/15
W
F 4-0 2:07
R. Wolf
Lancaster
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 2
126-144
01/15
W
DEC 4-1
C. Achenback
IGH
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 1
126-144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
DEC 8-6 SV
B. Chambers
Mineral Point
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 3 (3 Man)
109-110 A
01/31
W
F 7-1 1:35
M. Gengler
Lancaster
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 2 (3 Man)
109-110 A
01/29
L
F 17-0 2:50
E. Curtis
Cuba City / Southwestern / Ben
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 5
107-117
01/29
L
F 5-0 0:30
O. Harcus
Belmont-Platteville
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 3
107-117
01/29
L
F 5-0 0:17
G. Gross
Milton Monsters Wrestling Club
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 2
107-117
01/24
L
MD 13-0
B. Chambers
Mineral Point
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 2 (3 Man)
109-110
01/23
W
F 2-0 0:37
C. Stauffacer
Blackhawk-Darlington
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 1 (3 Man)
109-110
01/18
W
DEC 9-3
M. Gengler
Lancaster
SWC 8 Dodgeville
Round 2 (3 Man)
109-110
01/17
L
F 7-0 1:44
H. Anderson
Richland Center
SWC 8 Dodgeville
Round 1 (3 Man)
109-110
01/08
W
F 0-0 0:54
S. Nelson
Lancaster Wrestling Club
Lancaster PreK-6 Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
104-107
01/08
W
F 0-0 0:35
N. Surter
Mt. Horeb Area Wrestling
Lancaster PreK-6 Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
104-107
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020