Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Josh Lugo
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Beauregard
Beauregard HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 4-5 3:43
A. Green
Alexandria HS
AHSAA State Wrestling Championships
Round 5 - Friday 4/5/6/7A
5A 157
02/16
L
Replay
F 4-3 2:29
K. Walter
Arab
AHSAA State Wrestling Championships
Round 3 - Friday 4/5/6/7A
5A 157
02/10
L
Replay
F 4-2 2:28
T. Mccoy
Tallassee
AHSAA Super Section South
5A Rd 8 Placement 1st Saturday
5A 157
02/10
W
Replay
DEC 9-3
R. Wilson
Carver Birmingham
AHSAA Super Section South
5A Rd 5 Champ Semis Saturday
5A 157
02/10
W
Replay
F 2-0 0:36
R. Owens
Holtville
AHSAA Super Section South
5A Rd 2 Champ 1/4s Saturday
5A 157
01/31
W
F 4-0 1:19
J. Williams
Beulah
Bgard Senior Night
Round 1
157
01/31
W
TF 17-1 2:07
C. Arnett
Valley High School
Bgard Senior Night
Round 1
165
01/31
W
F 5-0 0:50
R. Owens
Holtville
Bgard Senior Night
Round 1
157
01/27
L
F 2-2 0:57
C. Buycks
Stanhope Elmore
Hornet Slam 9
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/27
W
F 9-2 2:28
A. Gamston
Auburn
Hornet Slam 9
2nd Wrestleback (16 Man)
157
01/27
L
F 7-8 4:00
K. Simmons
Gulf Shores
Hornet Slam 9
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/27
W
F 6-3 3:48
J. Peters
Opelika
Hornet Slam 9
Round 1 (16 Man)
157
01/24
W
F 6-1 2:24
A. Gamston
Auburn
Auburn vs. Beauregard, Wetumpka
Round 1
157
01/20
L
F 5-0 1:13
B. Campbell
Opelika
Bobcat Bash
1st & 3rd (16 Man)
157
01/20
W
F 7-0 2:29
H. Renfroe
Reeltown
Bobcat Bash
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/20
W
F 2-0 0:27
W. Street
Opelika
Bobcat Bash
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/19
W
F 0-0 1:14
K. Simmons
Gulf Shores
2024 AHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
159
01/19
W
F 4-0 1:48
A. Gamston
Auburn
Bgard vs Elm Co/Auburn
Round 1
157
01/18
W
F 2-0 0:57
H. Fochtmann
Elmore County School
Bgard vs Elm Co/Auburn
Round 1
157
01/09
W
F 5-0 1:09
J. Williams
Beulah
Bgard vs Beulah/Percy Julian/JAG
Round 1
157
01/06
L
Replay
DEC 9-6
E. Rasmussen
St James
2024 Julian McPhillips Invitational
1st
159
01/06
W
Replay
F 6-1 5:31
T. Mccoy
Tallassee
2024 Julian McPhillips Invitational
Champ semi
159
01/06
W
Replay
F 9-1 1:31
B. Bell
Montgomery Catholic Prep School
2024 Julian McPhillips Invitational
champ 1/4s
159
01/06
W
Replay
F 2-0 1:10
K. Collins
Percy Julian
2024 Julian McPhillips Invitational
rd 1
159
01/04
W
TF 17-2 4:29
R. Wilson
Carver Birmingham
2024 5A Region 2 Dual Championships
Round 1
157
01/03
W
DEC 6-4
T. McCoy
Tallassee
2024 5A Region 2 Dual Championships
Round 1
157
01/03
W
F 2-0 0:39
G. Eason
Elmore County School
2024 5A Region 2 Dual Championships
Round 1
157
12/21
W
F 2-0 1:09
J. Edwards
Oxford
2023 Wetumpka Indians Invitational
Conso Finals
157
12/21
W
F 5-0 1:48
W. Hannum
Oak Mountain
2023 Wetumpka Indians Invitational
Conso Semis
157
12/21
L
F 2-0 3:26
C. Clark
Benjamin Russell
2023 Wetumpka Indians Invitational
Semifinal Bottom
157
12/21
W
F 4-1 0:52
T. Coker
Bayside Academy
2023 Wetumpka Indians Invitational
Quarterfinals
157
12/21
W
F 4-0 1:56
G. Eason
Elmore
2023 Wetumpka Indians Invitational
Round of 16
157
12/15
L
F 7-0 2:42
C. Crowell
Gulf Shores
Holtville Quad
Round 1
157
12/14
W
F 14-2 2:34
B. GODWIN
Holtville
Holtville Quad
Round 1
157
12/13
W
F 0-0
H. Renfroe
Reeltown
Beauregard/Brew Tech
Round 1
165
12/08
L
F 2-0 0:17
B. Campbell
Opelika Hs
Bgard vs OHS/VHS/Cburg
Round 1
157
12/06
W
F 4-1 1:52
J. Williams
Beulah
Beulah vs. Reeltown, Beauregard
Round 1
157
12/05
W
F 2-0 1:01
H. Bragg
Reeltown
Beulah vs. Reeltown, Beauregard
Round 1
157
11/22
L
F 0-0
K. Seals
Stanhope Elmore
Tallassee Duals
Round 1
157
11/22
W
F 0-0
G. McCary
Tallassee
Tallassee Duals
Round 1
157
11/21
W
F 4-0 2:35
G. McCary
Tallassee
Jaime Blakely Duals
Round 1
157
11/21
L
F 6-6 4:40
T. Payton
Elmore County School
Tallassee Duals
Round 1
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024