Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Curtis Jackson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 2-1 1:16
D. Hagan
Hitchcock County
NSAA Class D District 4
WB4
170
02/11
L
F 3-2 4:19
B. Wood
Perkins County
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
170
02/04
W
F 2-0 1:28
A. Worth
Mitchell
2023 Southeast Duals
Round 2 (12 Team)
170
02/04
W
F 2-0 0:31
M. Cabbage
Sidney/HEM
2023 Southeast Duals
Round 4 (12 Team)
170
02/04
W
F 2-0 0:49
L. York
North Park/Banner County
2023 Southeast Duals
Placement (12 Team)
170
02/04
L
F 5-9 3:32
P. Sorensen
Glenrock
2023 Southeast Duals
Round 3 (12 Team)
170
01/27
W
F 2-0 0:39
A. Worth
Mitchell
Mitchell Invite 23
Con semis
170
01/27
W
DEC 8-3
M. Cabbage
Sidney
Mitchell Invite 23
Semis
170
01/21
L
DEC 7-4
T. Starr
Gordon-Rushville
Chadron Invite 2023
4th Wrestleback (16 Man)
170
01/21
L
F 15-1 1:31
F. Trevino
Scottsbluff
Chadron Invite 2023
Round 4
170
01/21
W
DEC 6-5
D. Mollendor
Chase County
Chadron Invite 2023
Round 2
170
01/14
L
DEC 6-4 SV
D. Mollendor
Chase County
Chase County Invitational 2023
Round 5
170
01/14
W
F 3-5 4:22
D. Hagan
Hitchcock County
Chase County Invitational 2023
4th Wrestleback (16 Man)
170
01/14
L
F 11-2 2:45
Z. Martinez
Yuma
Chase County Invitational 2023
Round 4
170
01/14
W
FOR 0-0
L. Gomez
Minatare
Chase County Invitational 2023
Round 2
170
01/13
W
F 3-3 2:54
M. Cabbage
Sidney
Sidney @ Bridgeport
Round 1
170
01/07
L
F 2-0 0:29
A. Kaps
Sutherland
Garden Co. Invite 23
Finals
170
01/07
W
DEC 9-7
L. Gomez
Minatare
Garden Co. Invite 23
Round 3
170
01/07
W
F 6-6 3:47
P. Schwanebeck
Perkins County
Garden Co. Invite 23
Round2
170
01/06
W
F 2-0 0:50
A. Worth
Mitchell
Bayard Triangular 2023
Round 2 (3 Team)
170
01/06
W
F 2-0 1:34
J. Perkins
Bayard
Bayard Triangular 2023
Round 3 (3 Team)
170
12/10
L
F 12-14 3:51
B. Miller
South Platte
Gordon-Rushville Invite 2022
16 Cons
182
12/10
L
F 2-0 0:57
C. Rittgarn
Gordon-Rushville
Gordon-Rushville Invite 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/10
W
F 2-0 0:18
H. Johnson
Hay Springs
Gordon-Rushville Invite 2022
Round 1
182
12/03
L
F 0-8 1:29
T. Kvanvig
Mullen
Mullen Bronco Invite
Round 5
182
12/03
L
F 7-1 1:59
K. Gaston
---
Mullen Bronco Invite
Round 4
182
12/03
W
F 6-2 1:56
S. McMillan
---
Mullen Bronco Invite
Round 2
182
12/03
W
F 2-0 0:42
L. Jurjens
Brady
Mullen Bronco Invite
Round1
182
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 8-2 1:54
K. Houchin
---
NSAA Class D District 4
Semis and WB5
170
02/11
L
F 9-2 3:27
K. Gaston
---
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
170
02/05
W
F 5-0 1:12
A. DeMarce
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
2022 Southeast Duals
Round 4 (12 Team)
170
02/05
W
F 2-0 0:54
J. Anderson
Hay Springs
2022 Southeast Duals
Placement (12 Team)
170
02/05
L
F 5-2 1:50
R. Cullers
Chadron
2022 Southeast Duals
Round 3 (12 Team)
170
02/03
W
F 2-0 0:56
K. Rahn
Hershey
WTC/SPVA /MAC/PAC 2022
Finals
170
02/03
W
F 2-0 0:33
C. Gaul
Bayard
WTC/SPVA /MAC/PAC 2022
16 Semis
170
02/03
L
DEC 7-2
B. Wood
Perkins Co.
WTC/SPVA /MAC/PAC 2022
Qtrs
170
01/29
W
F 2-0 0:42
D. Marryman
Chadron JV
Mitchell Invite 2022
Finals
182
01/29
W
F 4-5 1:28
M. Sanderson
Sioux County
Mitchell Invite 2022
Con semis
182
01/29
W
F 2-0 0:42
K. Hessler
Mitchell
Mitchell Invite 2022
Semis
182
01/29
L
F 5-0 1:18
M. Morgan
Morrill
Mitchell Invite 2022
Round 1 (5 Man)
182
01/22
L
F 12-0 2:22
C. Elliott
Valentine
Chadron Invite 2022
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/22
L
DEC 6-5
W. Garrett
Campbell County
Chadron Invite 2022
Round 1 (16 Man)
170
01/15
L
F 7-5 2:34
B. Wood
Perkins County
Chase County Invitational 2022
Round 4
170
01/15
L
F 2-0 0:35
C. Bryner
Wauneta-Palisade
Chase County Invitational 2022
Round 2
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024