May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nathan Wood
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2015-2016
Team Name
Felix Wrestling Academy
Knights Wrestling Club
Point Pleasant
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/23
W
F 0-0
B. Crow
Ravenswood
Regional Duals
Round 1
132
12/17
L
Replay
DEC 5-4
S. Garretson
Archbishop Spalding
Beast of the East 2023
Consolation Round 4 (11 Mats)
126
12/16
L
Replay
DEC 3-2
J. Slotnick
Williamstown
Beast of the East 2023
Championship round 3 (11 Mats)
126
12/16
W
Replay
DEC 3-1
R. Ferrara
Chenango Forks
Beast of the East 2023
Championship Round 2 (11 Mats)
126
12/16
W
Replay
DEC 6-4
D. Barrella
Ridgefield
Beast of the East 2023
Championship Round 1 (11 Mats)
126
12/16
W
Replay
MD 20-7
J. Petriello
Dumont
Beast of the East 2023
Prelims
126
12/08
L
Replay
DEC 3-1
R. Meier
Blair Academy
Walsh Ironman 2023
ROUND3
126
12/08
L
Replay
DEC 9-4
C. Desena
Lake Highland Prep
Walsh Ironman 2023
ROUND 2
126
12/08
W
Replay
DEC 4-1
D. Pigoni
Marmion Academy
Walsh Ironman 2023
Round 1 (64 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
DEC 3-1
J. Sykes
Skyline
WSAZ Invitational
Semifinals
120
01/31
W
MD 9-1
H.
Commodore Perry Hs
WSAZ Invitational
Quarterfinals
120
12/09
L
Replay
DEC 3-1
D. Resendez
Mt. Carmel
Walsh Ironman 2022
ROUND3
120
12/09
L
Replay
DEC 2-0
C. Belford
Edmond North
Walsh Ironman 2022
Round 1 (64 Man)
120
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/30
L
Replay
MD 10-1
K. kluce
Elite Athletic Club
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
113 lbs
05/30
L
Replay
DEC 3-0
D. Mcmillion
Quest School of Wrestling
2022 NHSCA National Duals
Round of 32
113 lbs
05/29
L
Replay
DEC 7-3
M. Tamaradze
Olympia
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
113 lbs
05/29
L
Replay
DEC 7-2 TB2
A. Schaeublin
MetroWest United Black
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
113 lbs
05/29
W
Replay
F 2-0 0:56
B. Dergham
Grit Alliance
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
113 lbs
05/29
W
Replay
DEC 2-0
M. Speece
Steller Trained Black
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
113 lbs
05/28
W
Replay
DEC 8-2
A. Baum
Proper-ly Trained
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
113 lbs
05/28
W
Replay
DEC 6-1
J. Stewart
Grizzly Wrestling Club
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
113 lbs
05/28
L
Replay
DEC 3-1
J. Heaston
Indiana Outlaws Yellow
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
113 lbs
01/10
L
MD 10-2
B. Wentzel
Montoursville Area Hs
Powerade
Champ. Round 2
113
01/07
W
DEC 6-0
J. Sloan
St Joseph (Montvale) HS
Powerade
Cons. Round 3
113
01/02
L
DEF 0-0 0:12
K. Szewczyk
Waynesburg Central Hs
Powerade
Cons. Round 5
113
12/31
W
MD 12-0
D. O`Brien
Hickory Hs
Powerade
Champ. Round 2
113
12/10
L
Replay
F 2-0 3:55
T. Washburn
Palmetto Ridge
Walsh Ironman 2021
ROUND 4
113
12/10
L
Replay
F 4-1 2:50
D. Orine
Seckman
Walsh Ironman 2021
ROUND 2
113
12/04
W
F 4-1 0:46
N. Carleton
Lake Norman
2021 Lake Norman Duals
Round 1
113
12/04
W
DEC 5-0
C. Dyer
Cleveland
2021 Lake Norman Duals
Round 3
113
12/04
W
DEC 6-2
K. Floyd
Fred T Foard
2021 Lake Norman Duals
Who`s #1
113
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/20
W
DEC 8-4
H. Spitznogle
West Fairmont
WVYWA State Championship
5th Place Match
65
03/20
W
DEC 8-1
P. Thomas
Nicholas County
WVYWA State Championship
Youth Consi Quarters
65
03/20
L
DEC 2-0
T. Rupe
Knights Wrestling Club
WVYWA State Championship
Consi Semis
65
03/19
W
DEC 3-0
S. Franke
---
WVYWA State Championship
4th Wrestleback (32 Man)
65
03/19
L
DEC 7-1
M. McAfee
Mahindra
WVYWA State Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
65
03/19
W
FOR 0-0
L. Hoffman
Iron Eagles
WVYWA State Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
65
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022