Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Angel Perez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Crater
Crater High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/26
L
DEC 9-2
V. Doreen
Thurston
OWA 5A State Championship
Round 3
170
06/25
W
DEC 13-10
B. Lindberg
West Albany
OWA 5A State Championship
Round 2
170
06/25
L
DEC 7-3
T. Dieringer
Scappoose
OWA 5A State Championship
Round 1
170
06/19
W
F 2-0 2:27
J. Cardona
Springfield
OSAA 5A Special District 2
3/4
170
06/19
W
F 2-0 0:19
J. Nguyen
North Eugene
OSAA 5A Special District 2
Round 5
170
06/19
L
MD 14-5
V. Doreen
Thurston
OSAA 5A Special District 2
Round 4
170
06/19
W
F 5-0 3:08
J. Cardona
Springfield
OSAA 5A Special District 2
Round 2
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
DEC 7-3
A. Peraza-Nava
Hillsboro
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Quarter
5A-152
02/28
W
DEC 8-4
T. Jackson
Scappoose
OSAA/OnPoint State Championships
Last Friday Conso
5A-152
02/28
W
DEC 5-1
J. Garcia
St. Helens
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Conso Full Round
5A-152
02/28
L
DEC 9-6
B. Lindberg
West Albany
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
5A-152
02/22
L
F 11-2 3:57
A. Ruchti
Thurston
OSAA 5A Special District 2
Finals
152
02/22
W
F 10-7 5:52
J. Rosewood
Ashland
OSAA 5A Special District 2
Semis
152
02/22
W
F 11-2 3:40
J. Cardona
Springfield
OSAA 5A Special District 2
Round 2
152
01/31
L
TF 16-1 4:35
C. Zoller
North Medford
Reser`s Tournament of Champions-V 2020
Consolation 4
152
01/31
W
F 6-2 4:02
K. Thorsted
Dallas
Reser`s Tournament of Champions-V 2020
Consolation 3
152
01/31
W
FOR 0-0
F. Forfeit
David Douglas
Reser`s Tournament of Champions-V 2020
Consolation 2
152
01/31
L
F 11-1 4:35
T. David
---
Reser`s Tournament of Champions-V 2020
Championship 2
152
01/31
W
F 2-0 1:54
L. Moore
Aloha
Reser`s Tournament of Champions-V 2020
Championship 1
152
01/23
L
DEC 15-9
W. Corwin
Culver
Table Rock Duals
Round 4 (8 Team)
152
01/23
L
MD 9-1
C. Spencer
Dallas
Table Rock Duals
Round 3 (8 Team)
152
01/23
L
MD 15-6
T. Drummond
Lebanon
Table Rock Duals
Round 6 (8 Team)
152
12/21
L
F 5-1 4:40
T. Martin
Marshfield HS
2019 Grants Pass Winter Kickoff
Placement Matches (32 Man)
V170
12/21
W
F 13-4 3:05
S. Brumble
Phoenix HS
2019 Grants Pass Winter Kickoff
Semis & 5th WB (32 Man)
V170
12/20
W
F 13-3 3:18
L. Lee
Modoc HS
2019 Grants Pass Winter Kickoff
Quarters & 3rd WB (32 Man)
V170
12/20
W
F 7-1 4:47
J. Rosa
Grants Pass HS
2019 Grants Pass Winter Kickoff
Round 2 Champ & WB (32 Man)
V170
12/14
L
F 5-0 1:35
C. Simmons
South Umpqua
North Bend Coast Classic
Placement Matches (32 Man)
170
12/14
W
MD 11-2
S. Dirks
Grants Pass
North Bend Coast Classic
6th Wrestleback (32 Man)
170
12/14
W
F 4-2 2:55
B. Bishop
Fortuna
North Bend Coast Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
170
12/14
W
F 5-2 1:41
K. Contreras
Bend
North Bend Coast Classic
4th Wrestleback (32 Man)
170
12/14
L
F 6-5 5:25
M. Velazquez
Reedsport
North Bend Coast Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
12/13
W
F 2-0 0:53
N. Olsen-Benton
South Medford
North Bend Coast Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
MD 12-0
G. McLean
Crook County
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Conso Full Round
5A-160
02/22
L
MD 9-1
N. Peterson
Hillsboro
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
5A-160
02/09
L
DEC 12-11
J. Cayo
---
OSAA 5A Midwestern League
Placement (16 Man)
160
02/09
W
DEC 7-6
B. Indell
---
OSAA 5A Midwestern League
4th Wrestleback (16 Man)
160
02/09
W
F 2-0 1:01
J. Jarvis
Ashland
OSAA 5A Midwestern League
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
02/09
W
F 2-0 0:24
S. Valenzuela
Springfield
OSAA 5A Midwestern League
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/09
L
DEC 10-5
J. Cayo
---
OSAA 5A Midwestern League
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
02/08
W
NC 0-0
B. Indell
---
OSAA 5A Midwestern League
4th Place Match (16 Man)
160
01/05
W
F 4-1 1:58
N. Garcia
---
Eagle Point Invitational
Placement Matches (16 Man)
170
01/05
L
DEC 13-9
J. Sitzer
---
Eagle Point Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/05
W
F 2-0 1:12
R. Nork
Klamath Union
Eagle Point Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/05
W
F 4-3 1:47
T. Powers
Hidden Valley
Eagle Point Invitational
Round 1 (16 Man)
170
12/15
L
MD 16-7
A. Flores
San Dimas
The 48th Annual El Cajon Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
170
12/15
L
TF 16-1 5:23
D. Lipscomb
---
The 48th Annual El Cajon Invitational
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
170
12/14
W
DEC 15-9
J. Fabunan
San Ysidro
The 48th Annual El Cajon Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
170
12/08
L
MD 18-6
G. Bond
Crook County
North Bend Coast Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
12/07
L
DEC 14-9
N. Bohanan
South Albany
North Bend Coast Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
12/07
W
DEC 9-7 SV
A. Greenwood
Grants Pass
North Bend Coast Classic
Round 1 (32 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024