Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
John Sanchez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bear Cave
Bear Cave Wrestling
Bear Cave Wrestling Club
Brookville
Fort Collins
Pompton Lakes
South Sioux City
Wharton
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/25
L
F 4-0 1:19
E. Stevens
Northglenn Youth Wrestling Club
CUSAW 2024 Freestyle State Championships
Round 1
215
05/18
L
TF 10-0 1:06
M. Garcia
Bear Cave Wrestling Club
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 4
195-208
05/18
W
FOR 0-0
G. Norum
Eaglecrest Wrestling Club
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 3
195-208
04/13
L
F 8-1 0:55
G. Norum
Eaglecrest Wrestling Club
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Semis
215
04/13
L
TF 10-0 1:52
O. Nowick
Grandview Wolves Wrestling Club
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
QF & SF8 man
215
01/12
W
F 7-0 3:36
Z. Lansford
Rocky Mountain
Fort Collins @ Rocky Mountain
Round 1
215
12/29
L
F 2-0 0:29
J. Tisoskey
Jefferson Forest
Takedown The New Year
Fri AM Consis
285
12/29
W
F 6-3 1:57
B. Nielsen
William Byrd
Takedown The New Year
Qtrs & Rd2 WBs
285
12/28
W
DEC 1-0
Z. Hairston
Jefferson Forest
Takedown The New Year
2nd Wrestleback (32 Man)
285
12/28
L
F 2-2 2:33
M. Vockrodt
Liberty Christian Academy
Takedown The New Year
Round 1 (32 Man)
285
12/21
W
F 6-2 3:13
A. Vincent
Mountain Vista
Mountain Vista @ Fort Collins
Round 1
215
10/28
L
Replay
F 8-0 3:54
B. Watts
Minnesota
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
215
10/27
L
Replay
DEC 5-1
D. Youngblut
Immortal Athletics WC
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
215
09/23
L
Replay
DEC 4-2
X. Bitner
Izzy Style Wrestling
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
PLACING
215
09/23
L
Replay
F 2-0 0:13
A. Sheldon
Izzy Style Wrestling
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
1/4`S
215
09/23
L
Replay
MD 16-4
N. Stiebs
Askren Wrestling Academy
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD4
215
09/23
L
Replay
F 4-3 1:48
C. Webb
Sanderson Wrestling Academy
PNL CHICAGO 2023 Boys Folkstyle Championships
RD3
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
DEC 4-1
L. Woods
Arvada West
CUSAW 2023 Freshman/Sophomore State
Round 9
215 Boys
03/11
L
F 2-0 0:56
C. Netherton
Eaglecrest Wrestling Club
CUSAW 2023 Freshman/Sophomore State
Round 8
215 Boys
03/11
W
F 0-0 3:08
S. Mendoza
Pueblo Centennial
CUSAW 2023 Freshman/Sophomore State
Round 4
215 Boys
03/11
W
F 5-2 5:04
F. Gargus
Cedarege
CUSAW 2023 Freshman/Sophomore State
Round 2 - QF
215 Boys
03/11
W
F 2-0 2:25
K. Vasquez
Independent
CUSAW 2023 Freshman/Sophomore State
Round 1
215 Boys
01/28
L
F 0-0 0:29
J. Russell
Jefferson Sr
King Lions Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/28
W
F 0-0 0:56
B. Salaam
Wharton
King Lions Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/28
L
F 0-0 0:51
J. Scott
Tampa Bay Tech
King Lions Tournament
Round 1 (16 Man)
285
01/24
W
F 2-0 1:00
D. ElkShoulder
Winnebago
2023 O-C Junior High Tournament
Round 3
213-220
01/23
L
F 4-1 2:35
L. Holtz
Blair
2023 O-C Junior High Tournament
Round 2
213-220
01/18
L
F 0-0 1:19
A. Sangama
Hawthorne
Pompton Lakes @ Hawthorne
Round 1
285
01/18
L
F 2-0 0:47
B. Christ
Yankton Middle School
SSC Middle Invite 2023
Round 3
207-219
01/17
L
F 2-0 0:14
A. Maya
South Sioux City
SSC Middle Invite 2023
Round 2
207-219
01/17
L
F 2-0 0:41
J. Lucio
Yankton Middle School
SSC Middle Invite 2023
Round 1
207-219
01/14
W
F 0-0 0:11
J. Rittenger
Boonton
@ Pompton Lakes, Randolph, Belleville & Boonton
Champ. Round 1
285
01/11
L
F 0-0 0:47
J. Ramadani
Elmwood Park
Elmwood Park @ Pompton Lakes
Round 1
285
01/06
L
F 0-0 0:58
J. Speights
New Milford
Pompton Lakes @ New Milford
Round 1
285
01/04
L
DEC 3-0
M. Iacopelli
Secaucus
Secaucus @ Pompton Lakes
Round 1
285
10/29
L
Replay
F 4-1 4:26
J. Garcia-Gurule
CO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
285
10/29
L
Replay
F 5-0 2:44
Z. Glazebrook
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R10.2 - WB
285
10/29
L
Replay
DEC 6-4
M. Medina
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.1 Qtr
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024