Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
James Reiser
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Sandhills-Thedford
Sandhills/Thedford
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 2:20
T. Goshert
Arapahoe
NSAA Class D District 3
WB4
144
02/10
W
F 10-1 2:39
D. Bassinger
Pawnee City
NSAA Class D District 3
Quarters and WB3
144
02/09
L
F 4-1 1:22
T. Hoard
Alma
NSAA Class D District 3
Round 2
144
02/02
L
F 7-0 1:54
J. Vinson
Osmond
Clarkson-Leigh Invite
Round 3
144
02/02
W
F 11-0 2:59
N. Velasco
Osmond
Clarkson-Leigh Invite
Round 2
144
02/02
L
F 2-0 1:07
L. Burt
Tekamah-Herman
Clarkson-Leigh Invite
Round 1
144
01/30
L
F 6-2 3:49
J. Barlow
Elgin Pope John
ST Knights Invite 2024
Round 3
144
01/30
L
F 2-0 0:16
G. Prewitt
North Central
ST Knights Invite 2024
Round 2
144
01/30
W
F 2-0 0:59
c. Robison
Brady
ST Knights Invite 2024
Round 1
144
01/27
L
F 6-4 3:32
R. DeVault
Grand Island
Doniphan Trumbull Invitational
Consi Semis
144
01/27
W
F 4-1 1:44
T. Bykerk
Hastings St. Cecilia
Doniphan Trumbull Invitational
Semis
144
01/27
W
F 5-1 2:12
A. Nelson
Bertrand
Doniphan Trumbull Invitational
2nd WB & Rd2
144
01/27
L
F 2-0 1:22
G. Friesen
High Plains Community
Doniphan Trumbull Invitational
Quarters
144
01/26
L
F 6-0 1:42
A. Crawford
Logan View
Ord Invitational 2024
Round 4
144
01/26
W
F 7-1 2:14
W. Myers
Axtell
Ord Invitational 2024
Round 3
144
01/26
W
F 7-1 1:23
C. Burgess
Centura
Ord Invitational 2024
Round 2
144
01/26
L
F 7-7 3:39
D. Hassler
Battle Creek
Ord Invitational 2024
Round 1
144
01/23
L
F 7-0 2:00
D. Taylor
Hyannis
Sandhills/Thedford @ Hyannis
Round 1
144
01/19
L
DEC 13-6
L. Lopez
Axtell
South Loup Invite
Round 3
144
01/19
W
F 9-2 1:38
J. Wingebach
Mullen
South Loup Invite
Round 2
144
01/19
L
F 2-0 0:48
C. Quandt
South Loup
South Loup Invite
Round 1
144
01/06
L
F 2-0 0:20
S. Steffen
Kearney GOLD
Franklin Wrestling Invite 2024
Round 4
144
01/06
W
F 2-0 0:52
L. Corman
Lawrence-Nelson
Franklin Wrestling Invite 2024
Round 3
144
01/06
L
F 2-0 1:18
G. Rasser
Red Cloud/Blue Hill
Franklin Wrestling Invite 2024
Round 2
144
01/04
W
F 2-0 1:32
M. Dutro
Overton
Overton Tri (Maxwell and Sandhills/Thedford)
Round 1
150
01/03
L
F 5-0 0:51
J. Wells
Anselmo-Merna
Anselmo-Merna vs. Sandhills/Thedford
Round 1
150
01/02
L
F 5-0 1:23
C. Quandt
South Loup
Sandhills/Thedford @ South Loup
Round 1
150
12/15
W
F 2-0 1:11
M. Owens
Hitchcock County
Southern Valley Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
157
12/15
W
F 0-0 1:32
N. Rand
Hi-Line
Southern Valley Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
165
12/15
W
F 2-0 1:13
G. Lamphiear
Centura
Southern Valley Dual Tournament
Cross Bracket (8 Team)
157
12/15
L
F 2-2 1:26
D. Handley
South Loup (Callaway/Arnold)
Southern Valley Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
F 8-0 3:00
B. Pokorny
Central Valley
ST Knights Invite 2023
Round 3
138
01/14
W
F 6-4 2:51
L. Stewart
Anselmo Merna
ST Knights Invite 2023
Round 2
138
01/14
L
DEC 9-2
L. Veik
Elgin Pope John
ST Knights Invite 2023
Round 1
138
01/07
L
F 14-3 3:37
M. Remmers
Thayer Central
Franklin Invite 2023
Round 4
138
01/07
W
FOR 0-0
G. Rasser
Red Cloud/Blue Hill
Franklin Invite 2023
Round 3
138
01/07
W
F 5-0 0:42
T. Bykerk
Hastings St. Cecilia
Franklin Invite 2023
Round 2
138
01/07
L
FOR 0-0
L. Davis
Franklin
Franklin Invite 2023
Round 1
138
12/17
L
F 2-0 0:37
O. Heessel
Maxwell
Sutherland Invitational
Round 5
145
12/17
W
F 10-6 2:57
R. Hutchison
Hershey
Sutherland Invitational
Round 4
145
12/17
W
F 4-2 2:02
N. Krondak
NPSP
Sutherland Invitational
Round 3
145
12/17
L
TF 22-5 3:23
K. Bruns
Sutherland
Sutherland Invitational
Round 2
145
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022