Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua CIMO
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Dover Bandits
Mat Ratz Wrestling
WT Chipman
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
Replay
MD 9-0
J. Thomas
Sachem North
2024 ACWA War At The Shore Folkstyle Nationals NJ
Consi of 32 #1
128-I lbs
03/29
L
Replay
F 2-0 0:46
O. Gardner
Paul VI
2024 ACWA War At The Shore Folkstyle Nationals NJ
Round of 64
128-I lbs
03/09
W
DEC 4-0
T. Lares
Millsboro Middle
2024 Delaware Kids State Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
128
02/10
W
F 5-0 0:50
J. McNamara
Milford
King of the Forest
Round 3 (4 Man)
126
02/10
W
F 5-0 0:42
E. Johnson
Smyrna Little Wrestlers
King of the Forest
Round 2 (4 Man)
126
02/10
W
F 8-0 2:11
C. Whitman
Dagsboro
King of the Forest
Round 1 (4 Man)
126
01/06
W
DEC 7-0
C. Reich
Wicomico Wolverines
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/06
L
DEC 2-0
A. Murphy-Simms
CR
10th Camp Barnes Wrestling Classic
1st & 3rd (16 Man)
126
01/06
W
F 2-0 0:40
H. Fabi
Smyrna Little Wrestlers
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/06
W
F 4-0 2:20
D. Ramirez
Georgetown Middle
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
126
12/10
L
DEC 2-0
R. Cutright
Lake Forest
Buccaneer Holiday Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
126
12/10
L
MD 15-5
N. Papiro
Seawolf
Buccaneer Holiday Classic
Quarterfinals (8 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 2-2 0:36
A. Collins
Georgetown
2023 Delaware Kids State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
114
03/11
L
F 2-0 1:00
S. Roberts
CR Young Riders
2023 Delaware Kids State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
114
01/21
W
F 2-0 0:34
N. Moore
mcdonald wrestling academy
Judgement Day
1st & 3rd (16 Man)
115
01/21
W
F 5-0 1:37
J. Gamble
Woodlawn
Judgement Day
4th Wrestleback (16 Man)
115
01/21
L
F 10-0 1:29
A. Collins
Georgetown
Judgement Day
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
01/21
W
F 4-0 0:39
I. Miranda
Henlopen Hammers
Judgement Day
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024