Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ivan Natceli
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Chaparral
Chaparral High School
Chaparral High School Wrestlin
Chapparal
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/25
W
DEC 2-0
K. Cryer
Reverence Grappling
IEWA @ JW North High School
Round 4 (5 Man)
190
05/25
W
F 4-1 1:50
P. Manolovitz
San Clemente
IEWA @ JW North High School
Round 3 (5 Man)
190
05/25
W
F 2-0 1:58
A. Arias
Panthers Academy of Wrestling
IEWA @ JW North High School
Round 2 (5 Man)
190
04/27
W
F 7-0 3:52
L. Fitzgerald
Anza
IEWA @ Chaparral
Semis & 1st WB (8 Man)
190
02/16
L
Replay
DEC 2-0
R. Trujillo
Canyon Springs
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/16
L
Replay
DEC 7-1
B. Baeder
Dana Hills
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
02/16
W
Replay
DEC 10-9
R. Alanis
Servite
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Round 1 (16 Man)
157
02/10
W
Replay
MD 12-3
B. Hernandez
Great Oak
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Medals
157
02/10
L
Replay
DEC 8-1
R. Trujillo
Canyon Springs
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Cons Semis
157
02/10
L
Replay
MD 11-1
A. McRae
Mira Costa
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Semis & Round of 8
157
02/10
W
Replay
DEC 10-7
B. Hernandez
Great Oak
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Quarters & Round of 16
157
02/09
W
Replay
DEC 7-0
W. Horton
Temecula Valley
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Round 2
157
02/03
W
Replay
DEC 7-2
W. Horton
Temecula Valley
Southwestern League Finals
Medals
157
02/03
W
Replay
F 4-0 2:57
J. Muniz
Murrieta Valley
Southwestern League Finals
Semis
157
01/13
L
Replay
DEC 12-5
D. Pickett
Centennial
Temecula Valley Battle for the Belt
Quarters & Round of 16
157
01/12
W
Replay
F 2-0 1:00
R. Muscat
Patrick Henery
Temecula Valley Battle for the Belt
Cons 2
157
01/12
L
Replay
F 6-2 3:53
B. Leon
Eleanor Roosevelt
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 2 Cons 1
157
01/12
W
Replay
F 2-0 0:45
C. Gulasso
West Valley
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 1
157
12/28
L
Replay
DEC 9-5
X. Chen
Los Osos
Blackwatch 2023
All Medals
157
12/28
W
Replay
DEC 8-4
L. Gareis
Damien
Blackwatch 2023
Semis & Round of 8
157
12/28
W
Replay
F 2-0 1:05
I. Garcia
Yorba Linda
Blackwatch 2023
Quarters & Round of 16
157
12/27
W
Replay
F 4-0 3:13
N. Neal
Indian Springs
Blackwatch 2023
Champ 2 Cons 1
157
12/27
W
Replay
F 2-0 2:17
N. Nelson
Sunnyslope
Blackwatch 2023
Champ 1
157
12/27
W
Replay
F 2-0 0:49
S. Zilius
Serrano
Blackwatch 2023
Prelims
157
12/09
L
Replay
DEC 3-1
H. Smith
Bishop Gorman
LCC Hamada Classic 2023
Medal Matches
157
12/09
L
Replay
DEC 2-1
C. Rodriguez
Calvary Chapel
LCC Hamada Classic 2023
Semis & Round of 8
157
12/09
W
Replay
DEC 3-0
C. Villegas
Rancho Bernardo
LCC Hamada Classic 2023
Round of 12 (by itself on 6)
157
12/09
L
Replay
F 4-0 2:57
R. Carroll
Granite Hills
LCC Hamada Classic 2023
Quarters & Round of 16
157
12/08
W
Replay
DEC 3-2
H. Smith
Bishop Gorman
LCC Hamada Classic 2023
FRI Champ Round #3
157
12/08
W
Replay
MD 10-0
H. Mahmood
San Marcos
LCC Hamada Classic 2023
FRI: Champ Rd2 Cons #1
157
12/08
W
Replay
DEC 6-2
R. Hernandez
Great Oak
LCC Hamada Classic 2023
FRI: 64 Championship Round #1
157
12/02
W
DEC 8-1
G. Halperin
Mission Viejo
Downey 32 Way
All Medals
165
12/02
W
Replay
F 5-1 2:19
M. Sierra
Arroyo
Downey 32 Way
Consolation Semis
165
12/02
L
Replay
DEC 5-2
G. Garcia
Oak Hills
Downey 32 Way
Semis & Round of 8
165
12/02
W
Replay
TF 15-0 5:44
C. Sanchez
Paramount
Downey 32 Way
Friday Last Round: Quarters & Round of 16
165
12/02
W
Replay
F 5-0 1:08
J. Ochoa
Artesia
Downey 32 Way
Friday AM: Championship Round of 16
165
12/01
W
Replay
F 8-0 2:40
A. Brown
Long Beach Poly
Downey 32 Way
Friday AM: Championship Round 1
165
11/18
W
F 9-0 4:14
D. Maya
Yucca Valley
Desert Knightmare
Medals (All)
165
11/18
W
MD 9-0
R. Elliott
San Jacinto
Desert Knightmare
Semis & Round of 8
165
11/18
W
F 2-0 1:25
J. Rios
Shadow Hills
Desert Knightmare
Quarters & Round of 16
165
11/17
W
DEF 2-0 0:29
M. English
Paloma Valley
Desert Knightmare
Champ 3 Cons 3
165
11/17
W
F 5-1 2:44
R. Galvan
Santa Rosa Academy
Desert Knightmare
Champ 2 Cons 1
165
11/17
W
F 2-0 2:30
K. Hernandez
Elsinore
Chaparral @ Elsinore
Round 1
175
11/04
L
DEC 5-4
E. Contreras
Vista Murrieta High School Wre
Preseason Finale
2nd Wrestleback (8 Man)
165
11/04
L
MD 18-6
B. Leon
Eastvale Elite WC
Preseason Finale
Semis & 1st WB (8 Man)
165
11/04
W
TF 17-2 3:43
B. Pinedo
Eleanor Roosevelt High School
Preseason Finale
Quarterfinals (8 Man)
165
09/30
L
DEC 4-3
A. McRae
Mira Costa
IEWA at Chaparral High School
Placement Matches (8 Man)
165
09/23
L
F 2-0 0:37
R. Carroll
Eagle Wrestling Club
Halloween Spookfest @ Temecula Valley
4th Wrestleback (16 Man)
165
09/23
W
MD 9-1
J. Hand
Centennial High School Wrestli
Halloween Spookfest @ Temecula Valley
2nd Wrestleback (16 Man)
165
09/23
W
F 2-0 1:31
R. Hernandez
Great Oak
Halloween Spookfest @ Temecula Valley
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
09/16
W
DEC 8-4
P. Xu
Diamond Bar
IEWA at Ayala High School
Placement Matches (32 Man)
165
09/16
L
F 4-0 1:23
G. Barragan
Unaffiliated
IEWA at Ayala High School
Semis & 5th WB (32 Man)
165
09/16
W
DEC 6-6
P. Xu
Diamond Bar
IEWA at Ayala High School
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
09/10
W
FOR 0-0
J. Jimenez
Big Dog Ranch
IEWA @ Centennial High School
1st & 3rd (16 Man)
165
09/10
W
DEC 5-2
K. Talauega
Villa Park
IEWA @ Centennial High School
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
09/09
W
DEC 4-2
P. Xu
Diamond Bar
IEWA @ Centennial High School
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
09/09
W
F 2-0 1:07
A. Equihua
Vista Murrieta
IEWA @ Centennial High School
Round 1 (16 Man)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/08
L
F 5-2 3:52
N. Zotea
OCRTC
SCWAY So Cal Summer Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
170
07/08
W
FOR 0-0
C. Creason
Farmersville
SCWAY So Cal Summer Championships
4th Wrestleback (32 Man)
170
07/08
W
F 2-0 0:40
A. Jimenez
Godinez
SCWAY So Cal Summer Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
07/08
W
F 17-4 4:30
A. Martinez
Chaparral
SCWAY So Cal Summer Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
170
07/08
L
DEC 6-3
J. Jimenez
T
SCWAY So Cal Summer Championships
Round 1 (32 Man)
170
05/27
W
F 2-0 0:55
A. Porter
King High
IEWA @ JW North High School
Placement Matches (8 Man)
170
05/27
W
MD 9-1
B. Guardado
Riverside
IEWA @ JW North High School
Semis & 1st WB (8 Man)
170
05/13
W
MD 9-1
G. Perez
Mission Hills
IEWA-Chaparral High School
1st & 3rd (16 Man)
160-170
05/13
W
DEC 6-2
E. Conteras
Vista Murrieta High School
IEWA-Chaparral High School
Semis & 3rd WB (16 Man)
160-170
05/13
W
F 2-0 0:54
M. Stuckey
Rancho Bernardo High School Wr
IEWA-Chaparral High School
Quarters & 1st WB (16 Man)
160-170
05/13
W
DEC 7-4
F. Nunez
Indio
IEWA-Chaparral High School
Round 1 (16 Man)
160-170
05/07
W
F 0-0 1:32
J. Pe
Rancho Bernardo Wrestling Club
IEWA Finals @ Temecula Valley HS
Placement Matches (8 Man)
170
05/07
W
DEC 5-2
E. Contreras
Vista Murrieta High School
IEWA Finals @ Temecula Valley HS
Semis & 1st WB (8 Man)
170
04/22
W
DEC 5-2
N. Vazquez
Eastvale Elite
IEWA @ Centennial/Corona HS
Placement Matches (8 Man)
160
04/22
W
F 2-0 4:00
T. Rodriguez
Orange Vista High School Wrest
IEWA @ Centennial/Corona HS
Semis & 1st WB (8 Man)
160
04/22
W
F 14-0 2:42
Z. Morales
Orange Vista High School Wrest
IEWA @ Centennial/Corona HS
Quarterfinals (8 Man)
160
03/05
W
DEC 6-4
J. Jimenez
Big Dog Ranch
SCWAY Boys Grade State
Placement Matches (32 Man)
160
03/05
W
F 2-0 0:18
R. Alanis
Servite
SCWAY Boys Grade State
Semis & 5th WB (32 Man)
160
03/05
W
F 2-0 0:49
K. Stever
San Clemente
SCWAY Boys Grade State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
03/05
W
DEC 8-3
G. Arevalo
All American
SCWAY Boys Grade State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
03/05
W
F 6-1 1:12
R. Buenrostro
Bloomington
SCWAY Boys Grade State
Round 1 (32 Man)
160
02/17
L
Replay
DEC 10-6
J. Snyder
El Modena
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/17
L
Replay
F 2-0 0:31
D. Alonso
Palm Desert
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
02/17
W
Replay
F 6-2 4:26
S. Hoodye
San Dimas
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Round 1 (16 Man)
160
02/11
L
Replay
DEC 13-8
G. Flores
Cathedral City
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Medals
160
02/11
W
Replay
F 8-0 3:37
A. Platte
Paloma Valley
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Cons Semis
160
02/11
W
Replay
F 6-1 2:19
N. Riedell
Riverside Poly
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Semis & Round of 8
160
02/11
W
Replay
F 2-0 2:52
K. Ozkan
Redondo Union
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Round of 12
160
02/10
L
Replay
F 2-0 1:43
G. Flores
Cathedral City
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Quarters & Round of 16
160
02/10
W
Replay
F 10-0 2:54
M. Hettinga
AB Miller
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Round 2
160
02/10
W
Replay
F 12-2 3:14
J. Pulido
Lakeside
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Round 1
160
02/04
L
Replay
F 2-2 1:58
L. Alawneh
Temecula Valley
Southwestern League Finals
Medals
160
02/04
W
Replay
F 4-0 3:13
J. Villegas
Murrieta Valley
Southwestern League Finals
Semis
160
01/14
L
Replay
F 5-3 1:55
J. Sanchez
Steele Canyon
Temecula Valley Battle for the Belt
Round of 16
160
01/13
W
Replay
MD 10-2
K. Perez
J.w. North
Temecula Valley Battle for the Belt
Cons 4
160
01/13
L
Replay
DEC 8-6
K. Camacho
Redlands East Valley
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 3 Cons 3
160
01/13
W
Replay
TF 15-0 2:40
L. Arcinas
Saint Francis
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 2 Cons 1
160
11/20
W
MD 11-1
D. Elwell
Laguna Hills
South Torrance Invitational
Medals
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/20
W
MD 10-1
Y. Shehab
Canyon
South Torrance Invitational
Round 4
160
11/19
L
DEC 8-2
J. Snyder
El Modena
South Torrance Invitational
Round 3
160
11/19
W
TF 19-4 5:38
P. Fard
Beckman
South Torrance Invitational
Round 2
160
11/19
W
F 4-0 2:37
F. Ekberg
Santa Monica
South Torrance Invitational
Round 1 (32 Man)
160
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/21
L
DEC 7-2
D. Sterling
---
IEWA-Chaparral High School
Placement Matches (8 Man)
160-170
05/21
W
DEF 0-0
B. Baeder
Dana Hills High School
IEWA-Chaparral High School
Semis & 1st WB (8 Man)
160-170
05/21
W
FOR 0-0
B. Foster
Riverside
IEWA-Chaparral High School
Quarterfinals (8 Man)
160-170
05/21
L
TF 13-3 3:38
T. Cho
Mission Hills
IEWA-Chaparral High School
1st & 3rd (16 Man)
160-170
05/21
W
FOR 0-0
T. A
---
IEWA-Chaparral High School
4th Wrestleback (16 Man)
160-170
05/21
W
F 4-0 1:41
C. Cooper
Chaparral High school
IEWA-Chaparral High School
Semis & 3rd WB (16 Man)
160-170
05/21
L
F 8-1 2:58
D. Sterling
---
IEWA-Chaparral High School
Quarters & 1st WB (16 Man)
160-170
02/05
L
F 2-4 4:14
E. CHOI
Great Oak
Southwestern League Finals
Cons Semis
VAR 160
02/05
L
F 12-0 5:50
L. Fonseca
Vista Murrieta
Southwestern League Finals
Quarterfinals (8 Man)
VAR 160
01/14
L
Replay
F 13-4 4:17
J. Sanchez
Steele Canyon
Temecula Valley Battle for the Belt
64 Con 4 Plus 32 Con 2
160
01/14
L
Replay
F 13-0 3:00
C. Garcia
Oakdale
Temecula Valley Battle for the Belt
64 Ch Rd 2 & Con 1 Plus 32 Ch Rd 1
160
01/10
W
F 0-0
E. Zezula
Elsinore
Chaparral @ Elsinore
Round 1
170
12/04
L
F 7-0 4:04
J. Sanchez
Steele Canyon
LCC Hamada Classic 2021
Cons 4
170
12/04
L
TF 17-1 6:00
O. Amado
Eastlake
LCC Hamada Classic 2021
FRI Champ Round #3
170
12/03
W
Replay
F 2-0 1:04
S. Chalfant
Faith Lutheran
LCC Hamada Classic 2021
FRI: Champ Rd2 Cons #1
170
11/20
L
F 9-2 3:26
K. Camacho
Redlands East Valley
Costa Mesa Classic
Semis & WB
170
11/20
W
F 4-2 2:31
E. Franco
Newport Harbor
Costa Mesa Classic
Quarters & WB
170
11/20
L
F 10-1 5:52
D. Ornelas
La Habra
Costa Mesa Classic
Round 1 (32 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024