Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bradley Kuzelka
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2014-2015
Team Name
Fairbury
Fairbury JV
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
W
F 0-0 0:42
C. Pell
Hastings St. Cecilia
Superior Wildcat Invite 2019
Finals
220
01/12
W
F 2-5 1:55
C. Religo
Smith Center
Superior Wildcat Invite 2019
Round 3
220
01/11
L
F 2-0 0:45
C. Reynolds
Republic County
Superior Wildcat Invite 2019
Round 2
220
01/11
L
F 2-0 1:04
E. Hopkins
Southern
Superior Wildcat Invite 2019
Round 1
220
01/04
L
F 2-0 1:05
F. Schmitz
Norris
Fairbury @ Norris
Round 1
220
12/10
W
F 5-6 3:27
J. Sayer
Adams Central
Fairbury @ Adams Central
Round 1
220
12/08
L
F 6-1 5:06
H. Nunez
Meridian
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3 (4 Man)
220 lbs.
12/08
W
F 9-4 1:43
J. Real
Dorchester
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3
220 lbs.
12/08
W
F 0-8 4:59
J. Trillo
Superior
Bob Oliver Pin Invitational
Round 1
220 lbs.
12/06
L
F 6-2 0:49
T. Brown
Waverly High School
Tri County Quad
Round 1 (4 Team)
285
12/06
L
F 2-0 0:15
B. Gustafson
Tri County
Tri County Quad
Round 2 (4 Team)
285
12/06
L
F 6-2 1:16
R. Moses
Filmore Central
Tri County Quad
Round 3 (4 Team)
285
12/01
L
DEC 6-0
C. Ramirez
Schuyler
York Invite - JV
Round 3
220B
12/01
L
F 2-0 0:40
X. Starr
York
York Invite - JV
Round 1
220B
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 7-3 1:58
H. Green
---
Superior Invite
Finals
195
01/13
W
F 2-0 1:58
N. Sedler
Beatrice JV
Superior Invite
Round 5b
195
01/13
L
F 2-0 0:43
J. Marshall
---
Superior Invite
round3b
195
01/12
L
F 8-3 1:06
M. Noel
Meridian
Superior Invite
Round2a
195
12/15
L
F 2-0 0:11
T. Carpenter
Northwest
Aurora JV Meet
Round 3
195
12/15
L
TF 15-0 3:35
M. Sikes
Aurora
Aurora JV Meet
Round 2
195
12/14
L
F 4-0 1:22
K. Vasquez
Crete
Aurora JV Meet
Round 1 (5 Man)
195
12/09
L
F 2-0 0:50
T. Hooper
---
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3 (4 Man)
195
12/09
L
F 2-0 0:52
R. Dillon
Palmyra
Bob Oliver Pin Invitational
Round 2 (Best of 3)
195
12/09
L
F 2-0 0:33
H. Green
---
Bob Oliver Pin Invitational
Round 1 (4 Man)
195
12/02
L
F 5-0 1:15
O. Cruz
Schuyler
York Invite - JV
Conso Semis
195
12/02
L
DEC 6-5
A. Coffin
David City
York Invite - JV
quarters
195
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 11-9
P. Zulauf
Beatrice
Fairbury @ Beatrice
Round 1
152
01/28
W
F 6-1 3:16
A. Arens
Norfolk Catholic
Centennial JV Invite
Round 3 (4 Man)
160
01/28
L
F 7-1 0:56
M. Austin
Lincoln High
Centennial JV Invite
Round 2 (4 Man)
160
01/28
L
DEC 9-8
S. Rosberg
Columbus
Centennial JV Invite
Round 1 (4 Man)
160
01/28
L
F 2-0 0:36
p. Erks
Lincoln Southwest (JV)
Fairbury Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/27
L
F 2-0 0:07
J. Johnson
Fairbury
Fairbury Invite
Round 1 (16 Man)
170
01/14
L
F 2-1 3:54
R. Sockwell
Republic County
Superior Invite
Round 4
160
01/13
L
F 2-0 0:55
M. York
Fairbury
Superior Invite
Round 2
160
01/01
L
F 2-0
G. Menke
Bennington
Badger Dual JV
Champ. Round 1
170
12/10
W
F 0-5 2:35
T. Moody
Fairbury JV
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3 (4 Man)
160
12/10
L
TF 16-0 6:00
J. Jensen
Dorchester
Bob Oliver Pin Invitational
Round 2 (4 Man)
160
12/10
L
F 4-0 1:15
C. Friendly
Thayer Central JV
Bob Oliver Pin Invitational
Round 1 (4 Man)
160
12/03
L
MD 9-0
D. Todd
York
York JV Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/03
L
F 2-0 1:16
G. Estrada
Crete
York JV Invite
Round 1 (16 Man)
170
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/20
L
MD 11-3
T. Collazo
Aurora
Seward Middle School
2nd Wrestleback (8 Man)
LLL
12/20
L
F 15-5 2:35
G. Carrigan
Schuyler
Seward Middle School
Semis & 1st WB (8 Man)
LLL
12/20
W
F 4-1 3:33
K. Bennett
Centennial
Seward Middle School
Quarterfinals (8 Man)
LLL
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024