Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bradley Kuzelka
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2014-2015
Team Name
Fairbury
Fairbury JV
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
W
F 0-0 0:42
C. Pell
Hastings St. Cecilia
Superior Wildcat Invite 2019
Finals
220
01/12
W
F 2-5 1:55
C. Religo
Smith Center
Superior Wildcat Invite 2019
Round 3
220
01/11
L
F 2-0 0:45
C. Reynolds
Republic County
Superior Wildcat Invite 2019
Round 2
220
01/11
L
F 2-0 1:04
E. Hopkins
Southern
Superior Wildcat Invite 2019
Round 1
220
01/04
L
F 2-0 1:05
F. Schmitz
Norris
Fairbury @ Norris
Round 1
220
12/10
W
F 5-6 3:27
J. Sayer
Adams Central
Fairbury @ Adams Central
Round 1
220
12/08
L
F 6-1 5:06
H. Nunez
Meridian
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3 (4 Man)
220 lbs.
12/08
W
F 9-4 1:43
J. Real
Dorchester
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3
220 lbs.
12/08
W
F 0-8 4:59
J. Trillo
Superior
Bob Oliver Pin Invitational
Round 1
220 lbs.
12/06
L
F 6-2 0:49
T. Brown
Waverly High School
Tri County Quad
Round 1 (4 Team)
285
12/06
L
F 2-0 0:15
B. Gustafson
Tri County
Tri County Quad
Round 2 (4 Team)
285
12/06
L
F 6-2 1:16
R. Moses
Filmore Central
Tri County Quad
Round 3 (4 Team)
285
12/01
L
DEC 6-0
C. Ramirez
Schuyler
York Invite - JV
Round 3
220B
12/01
L
F 2-0 0:40
X. Starr
York
York Invite - JV
Round 1
220B
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 7-3 1:58
H. Green
---
Superior Invite
Finals
195
01/13
W
F 2-0 1:58
N. Sedler
Beatrice JV
Superior Invite
Round 5b
195
01/13
L
F 2-0 0:43
J. Marshall
---
Superior Invite
round3b
195
01/12
L
F 8-3 1:06
M. Noel
Meridian
Superior Invite
Round2a
195
12/15
L
F 2-0 0:11
T. Carpenter
Northwest
Aurora JV Meet
Round 3
195
12/15
L
TF 15-0 3:35
M. Sikes
Aurora
Aurora JV Meet
Round 2
195
12/14
L
F 4-0 1:22
K. Vasquez
Crete
Aurora JV Meet
Round 1 (5 Man)
195
12/09
L
F 2-0 0:50
T. Hooper
---
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3 (4 Man)
195
12/09
L
F 2-0 0:52
R. Dillon
Palmyra
Bob Oliver Pin Invitational
Round 2 (Best of 3)
195
12/09
L
F 2-0 0:33
H. Green
---
Bob Oliver Pin Invitational
Round 1 (4 Man)
195
12/02
L
F 5-0 1:15
O. Cruz
Schuyler
York Invite - JV
Conso Semis
195
12/02
L
DEC 6-5
A. Coffin
David City
York Invite - JV
quarters
195
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 11-9
P. Zulauf
Beatrice
Fairbury @ Beatrice
Round 1
152
01/28
W
F 6-1 3:16
A. Arens
Norfolk Catholic
Centennial JV Invite
Round 3 (4 Man)
160
01/28
L
F 7-1 0:56
M. Austin
Lincoln High
Centennial JV Invite
Round 2 (4 Man)
160
01/28
L
DEC 9-8
S. Rosberg
Columbus
Centennial JV Invite
Round 1 (4 Man)
160
01/28
L
F 2-0 0:36
p. Erks
Lincoln Southwest (JV)
Fairbury Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/27
L
F 2-0 0:07
J. Johnson
Fairbury
Fairbury Invite
Round 1 (16 Man)
170
01/14
L
F 2-1 3:54
R. Sockwell
Republic County
Superior Invite
Round 4
160
01/13
L
F 2-0 0:55
M. York
Fairbury
Superior Invite
Round 2
160
01/01
L
F 2-0
G. Menke
Bennington
Badger Dual JV
Champ. Round 1
170
12/10
W
F 0-5 2:35
T. Moody
Fairbury JV
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3 (4 Man)
160
12/10
L
TF 16-0 6:00
J. Jensen
Dorchester
Bob Oliver Pin Invitational
Round 2 (4 Man)
160
12/10
L
F 4-0 1:15
C. Friendly
Thayer Central JV
Bob Oliver Pin Invitational
Round 1 (4 Man)
160
12/03
L
MD 9-0
D. Todd
York
York JV Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/03
L
F 2-0 1:16
G. Estrada
Crete
York JV Invite
Round 1 (16 Man)
170
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/20
L
MD 11-3
T. Collazo
Aurora
Seward Middle School
2nd Wrestleback (8 Man)
LLL
12/20
L
F 15-5 2:35
G. Carrigan
Schuyler
Seward Middle School
Semis & 1st WB (8 Man)
LLL
12/20
W
F 4-1 3:33
K. Bennett
Centennial
Seward Middle School
Quarterfinals (8 Man)
LLL
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020