Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Zirbel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
F 0-0 3:14
J. Ross
Hamilton
WIAA D1 Sect F @ Wauwatosa West/East
1st & 3rd (8 Man)
132
02/17
L
DEC 8-1
N. Taylor
Menomonee Falls
WIAA D1 Sect F @ Wauwatosa West/East
Semifinals (8 Man)
132
02/17
W
F 7-1 3:03
J. Bartkowski
Wauwatosa West/East
WIAA D1 Sect F @ Wauwatosa West/East
Quarterfinals (8 Man)
132
02/17
L
NC 0-0
N. Taylor
Menomonee Falls
WIAA D1 Sect F @ Wauwatosa West/East
2nd Place Match (8 Man)
132
02/10
W
DEC 8-3
J. Ross
Hamilton
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
2nd & 4th (8 Man)
132
02/10
W
DEC 5-3
T. Viljevac
Brookfield East
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
1st, 3rd, 5th (8 Man)
132
02/10
L
DEC 5-2
T. Moss
Waukesha West
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
02/10
W
F 8-0 1:55
D. Zugno
Pewaukee
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
Quarterfinals (8 Man)
132
02/03
L
F 3-2 3:15
T. Moss
Waukesha West
2024 Classic 8 Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
02/03
W
DEC 5-1
N. Schanen
Muskego
2024 Classic 8 Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/02
W
MD 10-0
D. Eggert
Waukesha South
2024 Classic 8 Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
02/02
W
F 2-0 0:10
A. Maedke
Waterford
Waterford JV Duals
Round 1
132
01/20
W
DEC 4-1
D. Brody
Random Lake
Herb Tyler Invitational
Placement (32 Man)
132
01/20
L
DEC 2-0
M. Motquin
Southern Door
Herb Tyler Invitational
Semis & WB (32 Man)
132
01/20
L
F 12-0 3:24
L. Peters
Kaukauna
Herb Tyler Invitational
Quarters & WB (32 Man)
132
01/20
W
MD 12-4
J. Nicklaus
Brillion
Herb Tyler Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
132
01/20
W
F 2-0 0:43
E. Bartaszewicz
West Bend East
Herb Tyler Invitational
Round 1 (32 Man)
132
01/19
W
F 7-0 3:02
C. Jimenez
Waterford
Waterford @ Waukesha North
Round 1
138
01/04
W
F 3-1 3:37
M. Miller
Waukesha South
Waukesha South @ Waukesha North
Round 1
138
12/30
W
DEC 2-1
M. Washington
Round Lake
Mid-States Wrestling Classic
6th Wrestleback (32 Man)
138
12/30
W
DEC 3-2
R. Wildenauer
Fort Atkinson
Mid-States Wrestling Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
138
12/30
L
DEC 5-0
J. Huff
Delavan-Darien
Mid-States Wrestling Classic
4th Wrestleback (32 Man)
138
12/29
W
DEC 7-0
C. Yancoskie
Dundee Crown
Mid-States Wrestling Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/29
W
DEC 4-2
T. Thomason
Whitewater
Mid-States Wrestling Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
138
12/29
W
DEC 5-4
W. Frieden
Poynette
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/29
L
DEC 4-2
N. Spirek
Downers Grove South
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
138
12/21
W
DEC 9-4
A. Ahler
Mukwonago
Classic 8 Triangular / CMH / Mukwonago / Waukesha North
Round 1
138
12/08
L
MD 11-0
T. Colque
Waukesha West
Classic 8 Multi- Muskego /Waukesha North
Round 1
138
12/08
L
DEC 4-0
N. Schanen
Muskego
Classic 8 Multi- Muskego /Waukesha North
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
DEC 5-1
A. Nood
Marquette Un./DSHA
WIAA D1 Sect. F @ Pewaukee
1st & 3rd (8 Man)
120
02/18
L
F 2-1 3:56
T. Moss
Waukesha West
WIAA D1 Sect. F @ Pewaukee
Semifinals (8 Man)
120
02/18
W
MD 10-0
C. Desmore
Brookfield East
WIAA D1 Sect. F @ Pewaukee
Quarterfinals (8 Man)
120
02/15
W
DEC 7-1
T. Maki
Pewaukee
WIAA D1 Team Sect. F @ Pewaukee
Semifinals (4 Team)
120
01/21
L
DEC 3-1
H. Bozile
Oconto Falls
Herb Tyler Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/21
L
F 2-0 0:48
A. Miller
Sheboygan Falls
Herb Tyler Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/14
W
DEC 8-7
A. Cameron
West Allis Central
Ken Heine Blackshirt Invitational
Placement Round
126
01/14
W
DEC 4-3
L. Kuck
Homestead
Ken Heine Blackshirt Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
126
01/14
W
DEC 9-7
J. Ross
Hamilton
Ken Heine Blackshirt Invitational
Semis and WB
126
01/14
L
F 2-0 0:53
J. Wollenberg
Waukesha South
Ken Heine Blackshirt Invitational
Quarters and WB
126
01/14
W
DEC 8-1
G. Peterson
Westosha Central
Ken Heine Blackshirt Invitational
Round of 16
126
01/07
W
F 9-2 2:56
J. Perera
Martin Luther
WI Challenge Series Wilmot Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
126
01/06
L
DEC 5-4
J. Siebert
Waukesha West
WI Challenge Series Wilmot Qual
Round 2 - Premlinary and WB
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020