Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Darian Clark
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2020-2021
2019-2020
Team Name
Clinton
Clinton
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 12-2
T. Cournoyer
Pleasant Valley
IHSAA 3A District 4 @ Dubuque Hempstead
Cons. Semis (12 Man)
165
02/10
W
TF 15-0 4:48
A. Miller
Dubuque Hempstead
IHSAA 3A District 4 @ Dubuque Hempstead
Semis & WB (12 Man)
165
02/10
L
DEC 10-3
I. Harper
Davenport North
IHSAA 3A District 4 @ Dubuque Hempstead
Quarters (12 Man)
165
01/27
L
DEC 6-0
A. Schneckloth
North Scott
2024 MAC Varsity Wrestling Tournament
Semi & 3rd WB (16 Man)
165
01/27
L
F 7-0 2:23
W. Hass
Davenport West
2024 MAC Varsity Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/20
L
MD 11-2
B. Anderson
Morrison
Bob Lueders Invite
4th Wrestleback (32 Man)
165
01/20
L
F 2-0 0:47
B. Mieras
Linn - Mar
Bob Lueders Invite
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
01/20
W
DEC 7-4
G. Tate
Sterling
Bob Lueders Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
01/15
L
DEC 5-3
T. Cournoyer
Pleasant Valley
Duals @ Bettendorf vs. Clinton & DeWitt
Round 1
165
01/12
L
F 17-5 2:29
L. Jipp
Bettendorf
Bettendorf vs Clinton and DeWitt
Round 1
165
01/12
L
DEC 5-3
T. Cournoyer
Pleasant Valley
Clinton @ Pleasant Valley
Round 1
165
01/05
W
F 2-0 2:22
C. Gault
Muscatine
Clinton vs Davenport West and Muscatine
Round 1
165
01/05
L
F 2-0 1:10
W. Hass
Davenport West
Clinton vs Davenport West and Muscatine
Round 1
165
12/20
L
F 6-0 4:12
H. Horak
Marion
Maquoketa / Beckman / Clinton / Marion
Round 1
165
12/19
W
F 4-0 1:17
A. Kovalcik
Maquoketa
Maquoketa / Beckman / Clinton / Marion
Round 1
165
12/16
L
DEC 7-3
P. Arkels
Princeton
Saber Invitational 2023
Round 3 - 2nd WBs/4manRnd2
157
12/13
L
F 0-0 3:32
E. Lindner
Central DeWitt
Camanche/Clinton/Fulton@ Central DeWitt
Round 1
165
12/13
W
F 7-0 2:39
P. Rumler
Camanche
Camanche/Clinton/Fulton@ Central DeWitt
Round 1
165
12/13
L
DEC 7-4
S. Crooks
Fulton (H.S.)
Camanche/Clinton/Fulton@ Central DeWitt
Round 1
165
12/08
W
F 6-1 2:41
O. Herman
Assumption, Davenport
MAC duals NS, Clinton, Dewitt, Assumption
Round 1
165
12/08
W
F 3-7 5:10
G. Kirst
North Scott
MAC duals NS, Clinton, Dewitt, Assumption
Round 1
165
11/28
W
F 2-0 1:17
E. Schroeder
North Scott
Clinton JV Invite Gene Knight
Round 3 (4 Man)
165C
11/28
W
DEC 5-0
T. Skahill
Pleasant Valley
Clinton JV Invite Gene Knight
Round 2 (4 Man)
165C
11/28
W
DEC 7-5
G. Johnson
Bettendorf
Clinton JV Invite Gene Knight
Round 1 (4 Man)
165C
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/01
L
DEC 7-3
I. Harper
Davenport North
Davenport North vs. Clinton
Round 1
165
08/01
L
F 5-0 2:50
D. Swanson
Davenport Central
Davenport Central vs. Clinton
Round 1
165
06/29
L
DEC 8-6
B. Cable
Cedar Rapids Jefferson
Saber Invitational 2023
Round 1 (16 Man)
157
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 5-2 2:50
G. Thomas
Davis
2021 UHSAA Boys 6A State Championships
Round 2 - 1st WB
6A 170
02/19
L
F 13-11 4:54
K. Lee
Westlake
2021 UHSAA Boys 6A State Championships
Round 1 (16 Man)
6A 170
02/03
W
F 2-0 0:33
R. Durrant
---
UHSAA 6A Division B
Placement Matches (32 Man)
170
02/03
L
F 0-5 5:55
C. Webb
---
UHSAA 6A Division B
Conso Rd 5 & 9th Semis
170
02/03
W
TF 17-1 6:00
B. Loomis
Syracuse
UHSAA 6A Division B
Semis & 4th WB (32 Man)
170
02/03
L
F 10-2 3:32
R. Knable
Roy
UHSAA 6A Division B
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
02/02
W
F 9-0 2:26
E. Syndergaard
Northridge
UHSAA 6A Division B
Champ Round 2 & WB (32 Man)
170
01/22
W
DEC 9-7
C. Clark
---
6A Dual State Championships
Round 2 (8 Team)
182
01/22
L
F 2-0 1:03
A. Hansen
Layton
6A Dual State Championships
Round 4 (8 Team)
182
01/22
W
F 4-0 1:08
A. Abdullah
Granger
6A Dual State Championships
Round 1 (8 Team)
170
01/22
W
F 4-0 2:55
P. Carlile
Copper Hills
6A Dual State Championships
Round 5 (8 Team)
170
01/17
L
F 0-0 0:31
R. Hendry
Pine View
Battle of the Brave - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/16
W
F 2-1 3:20
B. Evans
Uintah
Battle of the Brave - Varsity
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/16
W
F 7-0 1:50
T. Kelly
---
Battle of the Brave - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/16
L
DEC 15-8
B. Allie
Stansbury
Battle of the Brave - Varsity
Round 1 (16 Man)
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 5-2 3:29
A. Garcia
Granger
Utah JV State
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
02/08
L
DEC 4-2
B. Wright
Wasatch
Utah JV State
Round 1 (16 Man)
160
02/08
W
DEC 8-1
R. Nielsen
Riverton
Utah JV State
2nd Wrestleback (32 Man)
160
02/08
W
DEC 7-5
S. Midgley
Davis
Utah JV State
Round 1 (32 Man)
160
01/18
L
F 2-2 3:54
B. Ward
Lone Peak
Battle of the Brave JV
Friday Round 5 - conso
160
01/18
W
F 4-0 2:11
P. Carlile
Copper Hills
Battle of the Brave JV
Friday Round 4 - Quarterfinals & Conso
160
01/18
W
DEC 6-2
K. Bartle
Jordan
Battle of the Brave JV
Friday Round 3 (32 Man - Conso 2)
160
01/17
L
DEC 11-9
A. Franckowiak
Logan
Battle of the Brave JV
Friday Round 2 (16 & 32 man - Champ & Conso)
160
12/07
W
F 2-0 0:28
X. Rooley
Cyprus
Skyhawk Showdown J.V. 2019
Round 5 (6 Man)
160B
12/07
W
F 2-0 0:51
J. Mize
Kearns
Skyhawk Showdown J.V. 2019
Round 4 (6 Man)
160B
12/07
W
F 2-0 2:30
T. Miskin
Riverton
Skyhawk Showdown J.V. 2019
Round 3 (6 Man)
160B
12/07
W
DEC 10-4
Q. Hemingway
Timpanogos
Skyhawk Showdown J.V. 2019
Round 2 (6 Man)
160B
12/06
W
F 2-0 0:27
K. Hill
Kearns
Skyhawk Showdown J.V. 2019
Round 1 (6 Man)
160B
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022