Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gary Mesina
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Golden Bears
Mater Lakes
Mater Lakes Academy
Spec Ops
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
TF 10-0 0:38
P. Williams
Cowboy Wrestling Club
Wellington Freestyle Duals
Round 3 (6 Team)
120
04/13
W
TF 10-0 0:34
C. Walshe
Wellington Blue
Wellington Freestyle Duals
Round 1 (6 Team)
120
04/13
W
TF 10-0 0:35
A. Gonzalez
Miami Palmetto
Wellington Freestyle Duals
Round 4 (6 Team)
120
02/03
W
DEC 8-2
E. Perez
Palmetto Ridge
Braves Invitational
Placement Matches (32 Man)
108
02/03
W
DEC 7-2
B. Dahlin
Bayshore
Braves Invitational
semifinal (32 man)
108
02/03
W
DEC 4-2
E. Jolicoeur
Suwannee
Braves Invitational
quarterfinals (32 man)
108
02/02
W
TF 16-1 2:00
C. Mathey
Mitchell
Braves Invitational
Round 2 Championship (32 man)
108
01/11
W
MD 10-2
C. Sainz
Somerset
FHSAA 1A Region 4 Dist.15/16 Playoff
Finals (4 Team)
106
01/04
W
DEC 3-0
C. Sainz
Somerset
1A District 15 Duals
Finals (8 Team)
106
12/22
L
Replay
DEC 4-2
G. Swann
Central (Carroll)
2023 Knockout Christmas Classic
1st Place
106
12/22
W
Replay
DEC 3-1
J. Cordero
Cleveland
2023 Knockout Christmas Classic
Semis
106
12/21
W
DEC 4-2
B. Morales
South Dade
2023 Knockout Christmas Classic
Quarters
106
12/21
W
Replay
DEC 4-3
T. Prinzo
Mt. Pisgah Christian School
2023 Knockout Christmas Classic
Round of 16
106
12/21
W
Replay
F 2-0 1:04
M. Paradice
Vidalia
2023 Knockout Christmas Classic
Round of 32
106
09/09
L
Replay
DEC 3-1
R. Brown
Eagles Wrestling Club
2023 Florida Super 32 Early Entry
8th Wrestleback (64 Man)
106
09/09
L
Replay
DEC 5-4 TB1
M. Ortiz
Tampa Bay Tiger Wrestling
2023 Florida Super 32 Early Entry
Semis & 7th WB (64 Man)
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
MD 12-1
J. Judge
Oak Harbor Rockets
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
106
06/21
W
Replay
DEC 6-4
J. Austin
Somerset Academy
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
106
06/21
W
Replay
TF 15-0 3:57
G. Hargrove
Social Circle Black
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
106
06/21
W
Replay
TF 17-2 4:40
J. Austin
Funky Monkey
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
106
06/21
W
Replay
MD 11-3
C. Hargrove
Social Circle
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
106
04/15
W
Replay
MD 8-0
D. Dejesus
Outsiders
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (6 Team)
98
04/15
W
DEC 4-0
C. Greene
Southside Mafia
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (4 Team)
98
04/15
W
Replay
F 2-0 1:01
N. Scribner
Brandon WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (4 Team)
98
04/15
W
Replay
F 13-0 3:00
R. Phelan
Neptune
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (6 Team)
98
04/15
W
Replay
F 7-0 3:26
A. Felix
Black Hive WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (6 Team)
98
04/15
W
Replay
DEC 4-0
A. Ortiz
Beebe Trained Blue
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (6 Team)
98
04/15
W
Replay
DEC 4-0
B. Morales
Somerset WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (4 Team)
98
01/28
L
FOR 0-0
J. Messner
Lake Gibson
Colby Singletary Memorial Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/28
L
DEC 6-0
M. Newman
Fleming Island
Colby Singletary Memorial Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/27
W
DEC 3-2 TB1
W. McGowan
Palmetto Ridge H.S.
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/27
W
DEC 6-1
J. Mukaddam
Fleming Island
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
106
01/08
W
TF 15-0 2:52
J. Viera
AMG
Ft Lauderdale IOF
Placement Matches (8 Man)
110
01/08
W
TF 16-0 4:02
A. Gonzalez
Miami Elite
Ft Lauderdale IOF
Round 5
102
01/08
W
F 2-2 0:58
S. Garcia
Miami Elite
Ft Lauderdale IOF
Semis & 1st WB (8 Man)
110
01/08
W
TF 16-0 3:00
S. Garcia
Miami Elite
Ft Lauderdale IOF
Round 3
102
01/08
W
F 14-3 2:43
J. Lago
Wellington
Ft Lauderdale IOF
Round 2
102
01/08
W
F 16-3 2:04
G. DeShields
Youth Impact Center
Ft Lauderdale IOF
Round 1
102
01/04
W
F 2-0
S. Fosshage
Key West
Bear Down Duals
Champ. Round 1
106
11/26
L
DEC 3-1
M. Odell
Golden Bears WC
48th Annual Seahorse Open
1st & 3rd (16 Man)
106
11/26
W
DEC 4-1
M. Gonzalez
Golden Bears WC
48th Annual Seahorse Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
11/25
W
DEC 9-7
C. Greene
Golden Bears Wrestling Club
48th Annual Seahorse Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
11/25
W
DEC 9-5
S. Barreto
Bad Bay Wrestling
48th Annual Seahorse Open
Placement Matches (8 Man)
100-110
11/25
W
F 4-1 1:53
L. Ingraham
Miami Beach
48th Annual Seahorse Open
Semis & 1st WB (8 Man)
100-110
11/25
W
MD 12-0
J. Viera
Team Alpha Miami
48th Annual Seahorse Open
Quarterfinals (8 Man)
100-110
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024