Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ju`juan Smith
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
F 0-0 4:58
D. Windrom
Merrillville
Rich East Varsity Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/21
W
F 4-2 1:49
O. Hart
Rich Central
Rich East Varsity Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/21
L
F 4-2 2:27
A. Mark
---
Rich East Varsity Invite
Round 1 (16 Man)
170
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
DEC 8-5
C. Patton
Lincolnway West
IWCOA 2019 SC Sect Thornton
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
03/03
L
F 10-5 4:37
C. Moore
Joliet Catholic Academy
IWCOA 2019 SC Sect Thornton
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/24
W
F 4-0 0:51
C. Allen
Rich East
IWCOA 2019 SC Reg Andrew I
Round 6 Placement Matches
170
02/24
L
F 4-1 2:47
C. Patton
Lincolnway West
IWCOA 2019 SC Reg Andrew I
Round 4 Semis (8 & 16) 1st WB (8) 3rd WB (16)
170
02/02
L
F 9-1 2:40
J. Pakula
---
IHSA 3A Regional @ Bourbonnais
Consi Semis
170
02/02
L
F 2-0 3:29
D. Parker
---
IHSA 3A Regional @ Bourbonnais
Quarters and WB1
170
01/12
L
F 10-1 5:15
A. Lee
---
Geneseo Wrestling Invitational
Quarterfinal WB
182
01/12
W
F 2-0 1:44
L. McDermott
---
Geneseo Wrestling Invitational
2nd Round WB
182
01/12
W
F 2-0 0:27
P. George
Moline
Geneseo Wrestling Invitational
Quarterfinals, 1st Round WB
182
01/12
L
F 3-2 3:08
J. Robinson
Normal (Community)
Geneseo Wrestling Invitational
1st Round
182
12/15
L
F 6-6 3:30
D. Brodanex
Bloom Township
Rich East Varsity Rocket Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/15
W
F 15-3 2:15
B. Alvarez
J Sterling Morton
Rich East Varsity Rocket Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/15
L
F 2-2 2:53
J. Streck
Merrillville
Rich East Varsity Rocket Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
W
F 2-0 0:21
E. Jorgensen
Glenbard West
Bengal F-S Tournament
Placement Matches (16 Man)
160
12/16
W
F 7-0 2:45
D. Kupres
Andrew
Bengal F-S Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
12/16
W
F 2-0 0:15
D. Spiotta
Wheaton St. Francis
Bengal F-S Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
160
12/16
L
DEC 6-4
J. Calloway
---
Bengal F-S Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
12/16
W
F 10-0 3:20
E. Jorgensen
Glenbard West
Bengal F-S Tournament
Everybody Wrestles first round
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024