Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Cherry
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
B.A.M.
B.A.M. Training Center
BAM
First There
Lakeland Predators
Lakeland Predators WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
MD 15-1
L. Fani
Red Hot Wrestling
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Round 7
95
03/16
W
F 4-1 1:04
A. Rogers
Oak Creek Attack Wrestling
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Round 5
95
03/16
W
F 8-2 4:25
W. Guerra
Burlington Youth Wrestling Clu
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Round 4
95
03/09
W
FOR 0-0
H. Erdmann
X-Factor Elite Wrestling
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Medals
92
03/09
L
Replay
F 4-0 3:37
H. Erdmann
X-Factor Elite Wrestling
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 4 Quarters
92
03/09
W
Replay
F 13-3 3:53
W. Guerra
Askren Wrestling
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
92
03/02
L
DEC 4-2
H. Konkol
Askren Wrestling Academy
Badger Youth Wrestling
Placement Matches (8 Man)
90-98
03/02
W
F 4-1 1:24
S. Day
Wilmot Jr. Panthers Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Quarterfinals (8 Man)
90-98
02/11
W
F 5-0 0:49
A. Edwards
Evanston School of Wrestling
2024 Wilbur Borrero Classic
Round 3 (4 Man)
92-98
02/11
W
F 2-0 0:37
J. FitzGerald
Naperville WC
2024 Wilbur Borrero Classic
Round 2 (4 Man)
92-98
02/11
W
DEC 6-1
C. Sanfilippo
Antioch Predators WC
2024 Wilbur Borrero Classic
Round 1 (4 Man)
92-98
02/04
W
DEC 4-0
A. Salo
Regent Wrestling Club
Janesville Parker Youth Tournament
Round 5
87-97
02/04
W
F 5-0 0:44
C. Jones-Sato
Janesville Youth Wrestling Clu
Janesville Parker Youth Tournament
Round 4
87-97
02/04
W
TF 17-2 1:31
B. McLain
DuPec Wrestling Club
Janesville Parker Youth Tournament
Round 3
87-97
02/04
W
F 8-0 2:38
E. Dorshorst
Askren Wrestling Academy
Janesville Parker Youth Tournament
Round 2
87-97
01/28
W
DEC 9-2
G. Reed
Oak Creek Attack Wrestling Club
Racine Coach Fenderson Classic
Round 3 (4 Man)
88-96
01/28
W
DEC 5-1
J. Villarreal
Oak Creek Attack Wrestling Club
Racine Coach Fenderson Classic
Round 1 (4 Man)
88-96
01/21
W
DEC 8-4
K. Armoto
Oak Creek Attack Wrestling Club
Racine Coach Fenderson Classic
Round 2 (4 Man)
88-96
01/14
L
F 7-1 1:05
L. Swick
Askren Wrestling Academy
2024 Wolverine Brawl
round 4
92-100
01/14
W
DEC 4-2 SV
O. Hay
Brown Deer Jr Falcons Wrestling Club
2024 Wolverine Brawl
round 2
92-100
01/14
W
F 6-2 2:06
J. Schanen
Muskego Wrestling Club
2024 Wolverine Brawl
round 1
92-100
12/03
W
MD 15-2
O. Millard
Team Nazar
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 5 (5 Man)
90-100
12/03
W
DEC 4-2 SV
C. Naber
Burlington
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 4
90-100
12/03
L
F 2-0 0:48
W. Sossaman
Waterford Youth Wrestling Club
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 3
90-100
12/03
L
DEC 4-2 SV
H. Konkol
Askren Wrestling Academy
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 2
90-100
12/03
W
F 12-4 3:36
L. Coniker
Red Hot Wrestling
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 1 (5 Man)
90-100
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/04
W
F 2-0 1:28
L. Bell
B.A.M. Training Center
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 5
85-93
04/04
W
DEC 6-0
B. Engel
B.A.M. Training Center
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 4
85-93
04/04
L
DEC 1-0
B. Lewis
Askren Wrestling Academy
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 2
85-93
04/04
W
DEC 6-3
C. Vanderwerff
B.A.M. Training Center
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 1
85-93
01/21
L
Replay
DEC 9-2
L. Wymer
Northeast Iowa Wrestling Club
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Semis & 1st WB (8 Man)
80
01/21
L
Replay
F 1-6 3:43
J. Cline
THWC
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Quarterfinals (8 Man)
80
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/28
W
DEC 8-2 SV
O. Wiedel
Crystal Lake Wizards
Grinch Grappler (CLOSED)
Final Round
48-52
12/28
W
MD 12-0
A. Churnovic
Plainfield Wrestling Club
Grinch Grappler (CLOSED)
Round 2
48-52
12/28
W
DEC 3-0
C. Kiwior
---
Grinch Grappler (CLOSED)
Round 1
48-52
12/08
W
F 2-0 0:46
C. Hofmann
Little Red Hot Wrestling Club
UW-Parkside Youth Tournament
Round 5 (5 Man)
50-55
12/08
W
F 9-0 2:54
E. Kawczynski
Waterford Youth Wrestling
UW-Parkside Youth Tournament
Round 4
50-55
12/08
W
F 5-0 0:31
J. McGill
Little Red Hot Wrestling Club
UW-Parkside Youth Tournament
Round 3
50-55
12/08
L
DEC 5-4
L. Parworth
Waterford Youth Wrestling
UW-Parkside Youth Tournament
Round 2
50-55
12/08
W
DEC 7-3
M. Pack
---
UW-Parkside Youth Tournament
Round 1 (5 Man)
50-55
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024