Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ricky Corbett
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Spring Hill Wrestling Club
Springstead
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
DEC 3-1
J. Conrad
Ft Myers
Cradle Cancer Invitational 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/05
W
MD 11-1
H. Davis
Buchholz
Cradle Cancer Invitational 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/05
L
DEC 6-4
W. Boice
Minisink Valley
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/05
W
DEC 7-4
A. Nappi
North Port H.S.
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 1 (32 Man)
138
12/05
W
F 0-0
J. Davis
Central (Brooksville)
Weeki Wachee Duals
Round 1
138
12/03
L
MD 10-2
L. Casado
Land O`Lakes
Weeki Wachee Duals
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 6-1
B. Austin
Land O`Lakes
FHSAA 2A R2
Round 5 (consi semis)
132
02/25
L
F 0-0 4:41
K. Kerns
Deltona
FHSAA 2A R2
Round 4 (semis and WB)
132
02/24
W
DEC 4-2
M. Dupuy
East River
FHSAA 2A R2
Round 2 (quarters and WB)
132
02/24
W
F 0-0 0:47
J. Glass
Gateway
FHSAA 2A R2
Round 1 (16 Man)
132
01/20
L
Replay
MD 14-6
G. Tedesco
Lake Gibson
FHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
132
01/18
L
DEC 5-2
K. Pritz
Hernando
GC8 2023
1st & 3rd (16 Man)
132
01/18
W
F 8-0 2:00
C. Smith
Citrus
GC8 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/18
W
F 5-0 1:56
S. Campbell
Weeki Wachee
GC8 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/08
W
F 0-0
L. Shawcroft
Natures Coast Tech
Weeki Wachee Duals
Champ. Round 1
132
12/05
W
F 0-0 2:16
T. Irving
Anclote
Weeki Wachee Duals
Champ. Round 1
132
12/04
L
DEC 8-6
T. Maple
---
Weeki Wachee Duals
Champ. Round 1
132
09/10
L
Replay
DEC 4-1
J. Bowles
Tampa Bay Tiger Wrestling Club
2022 Florida Super 32 Early Entry
6th Wrestleback (64 Man)
126
09/10
W
Replay
DEC 8-7
A. McMiller
Sunshine RTC
2022 Florida Super 32 Early Entry
Quarters & 5th WB (64 Man)
126
09/10
W
Replay
DEC 1-0
J. CARBAJAL
---
2022 Florida Super 32 Early Entry
4th Wrestleback (64 Man)
126
09/10
W
Replay
DEC 8-4
D. Butt
PWC
2022 Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (64 Man)
126
09/10
W
Replay
F 2-1 1:47
H. Brown
Liberty county
2022 Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (64 Man)
126
09/10
L
Replay
MD 14-4
N. Blake
Alpha
2022 Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (64 Man)
126
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022