May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Shawn Earle
Results
College Results
College
College
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/11
L
F 4-3 0:57
M. Beck
Muskegon
Trine Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
184
11/11
W
F 3-0 0:43
T. Trotter
Manchester
Trine Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
184
11/11
L
F 7-0 2:19
E. Risner
Manchester
Trine Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
184
11/11
W
F 5-0 3:28
N. Bernard
Heidelberg
Trine Invitational
Round 1 (32 Man)
184
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
Replay
F 8-17 6:07
J. Ellis
Lycoming
John Summa Invite
Round 5 (32 Man & 16 Man Consi)
184
02/04
L
Replay
F 10-2 1:57
T. McGeary
West Liberty
John Summa Invite
Rnd 4 Quarters (32 Man-16 Man-8 Man) & Consis
184
02/04
W
Replay
F 4-1 1:58
I. Sell
Muskingum
John Summa Invite
Rnd 2 (32 Man & 16 Man)
184
01/21
L
F 3-6 2:23
N. DeHainaut
Muskingum
Baldwin Wallace @ Muskingum
Round 1
197
01/21
L
F 4-1 1:12
A. Locke
Ohio Northern
Baldwin Wallace @ Ohio Northern
Round 1
197
01/21
L
F 2-0 2:13
Z. Dabney
Ohio Northern
Baldwin Wallace @ Ohio Northern
Round 1
184
01/14
L
Replay
F 4-2 1:46
C. Timmerman
Indiana Tech
Spartan Mat Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
184
01/14
L
Replay
F 1-2 2:48
Z. Dabney
Ohio Northern
Spartan Mat Classic
Round 1 (32 Man)
184
12/17
L
F 5-2 2:43
E. Danowski
Wisconsin-Whitewater
Gator Boot Duals
Round 1
184
12/17
L
F 2-0 1:24
G. Martinez
Luther
Gator Boot Duals
Round 1
197
11/19
L
Replay
DEC 15-14
A. Torres
Case Western Reserve
BW Invite
5th Place (32 Man-16 Man-8 Man)
184
11/19
L
Replay
F 10-3 2:38
J. Cain
Baldwin Wallace
BW Invite
Rnd 7 Consi Semis (32 Man-16 Man-8 Man)
184
11/19
W
Replay
F 0-0 1:02
Z. Lyon
Case Western Reserve
BW Invite
Rnd 6 Semis & Consi (32 Man-16Man 8Man)
184
11/19
W
Replay
F 10-0 2:36
A. Gronkiewicz
Manchester
BW Invite
Round 5 (32 Man & 16 Man Consi)
184
11/19
L
Replay
F 2-0 2:03
A. Williamson
Trine
BW Invite
Rnd 4 Quarters (32 Man-16 Man-8 Man) & Consis
184
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021