Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam Jennissen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Staples
Staples Motley
Staples-Motley
Staples-Motley
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
L
DEC 5-0
B. Krank
Roseau
2024 NYWA Invite
Round 4 (5 Man)
110A
04/04
L
F 6-2 1:59
G. Stout
PEM (Plainview/Elgin/Millville)
2024 NYWA Invite
Round 2 (5 Man)
110A
03/23
L
F 2-0 0:17
C. Sandretzky
Fosston Bagley
NYWA Regional (Bemidji)
Placement Matches (16 Man)
110
03/23
L
DEC 2-0
B. Krank
Roseau
NYWA Regional (Bemidji)
4th Wrestleback (16 Man)
110
03/23
L
F 2-0 0:55
M. Hoffman
Bertha Hewitt/Verndale/Parkers Prairie
NYWA Regional (Bemidji)
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
02/03
L
DEC 6-4
T. Eidsmoe
Thief River Falls
Little Paul Bunyan
Round 5
110
02/03
W
DEC 2-0
B. Krank
Roseau
Little Paul Bunyan
Round 4
110
02/03
W
F 4-0 1:47
E. Broten
Bemidji
Little Paul Bunyan
Round 3
110
02/03
L
DEC 3-2
B. Masheimer
Grand Rapids
Little Paul Bunyan
Round 2
110
02/03
W
F 8-0 2:56
E. Hill
Park Rapids Area
Little Paul Bunyan
Round 1
110
01/27
W
DEC 5-1
L. Budke
Fergus Falls
2024 MNGWL Region 8 Qualifier
7th Place
107
01/27
L
DEC 2-0
B. Krank
Roseau
2024 MNGWL Region 8 Qualifier
Round 4 WB
107
01/27
W
DEC 9-3
I. Balderston
Perham
2024 MNGWL Region 8 Qualifier
Round 3 WB
107
01/27
W
MD 13-0
G. Aakre
United Clay Becker
2024 MNGWL Region 8 Qualifier
Round 2 WB
107
01/27
L
DEC 5-0
L. Budke
Fergus Falls
2024 MNGWL Region 8 Qualifier
Round 1
107
01/13
W
F 4-1 0:43
B. Hermanson
TRF
2024 Rick Lee JV / Middle School / Girls Tourney
Round 5 (6 Man)
104-114
01/13
W
DEC 7-0
B. Pietila
United North Central
2024 Rick Lee JV / Middle School / Girls Tourney
Round 4 (6 Man)
104-114
01/12
W
DEC 7-0
B. Pietila
United North Central Warriors
Rick Lee
Round 1
104
12/16
L
DEC 7-2
B. Leabch
Foley
Pierz Middle School Christmas Clash
Quarters & 3rd WB (32 Man)
114
12/16
W
F 10-0 3:24
R. Tumberg
New York Mills
Pierz Middle School Christmas Clash
2nd Wrestleback (32 Man)
114
12/16
L
DEC 3-1
C. Long
Howard Lake-Waverly-Winsted
Pierz Middle School Christmas Clash
Round 2 Champ & WB (32 Man)
114
12/16
W
F 4-3 2:47
S. Brenny
Foley
Pierz Middle School Christmas Clash
Round 1 (32 Man)
114
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
L
Replay
DEC 6-0
S. Svingen
Benson
2023 NYWA State Tournament
2: WB Rd 2: Match ID`s 18,19,21,22
97
03/31
L
Replay
DEC 2-1
C. Meuwissen
Waconia
2023 NYWA State Tournament
1: Quarters
97
03/31
W
Replay
DEC 5-0
A. Timmer
Adrian
2023 NYWA State Tournament
1: Rd of 16
97
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024