Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Johnny O`connor
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2017-2018
Team Name
Lemont
Lemont (H.S.)
Lemont W C
Old Quarry Middle School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 10-5
S. Marvin
Morton
IHSA Boys Individual State Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
2A 145
02/17
L
Replay
DEC 7-6
A. Blackburn
Mattoon
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters (16 Man)
2A 145
02/16
W
Replay
MD 13-1
T. Willoughby
Rock Island (H.S.)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
2A 145
01/21
W
DEC 4-1
H. Daniel
Oak Forest
SSC Varsity
Placement (12 Man)
145
01/21
W
DEC 3-0
X. Lara
Oak Lawn (Richards)
SSC Varsity
Semis & WB (12 Man)
145
01/21
W
F 2-0 0:34
I. Lopez
Summit (Argo)
SSC Varsity
Quarters (12 Man)
145
01/14
W
DEC 5-1
C. Diemel
Rockton (Hononegah)
Clint Arlis Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
01/14
W
F 5-0 2:45
J. Lunardi
Fox Lake (Grant)
Clint Arlis Invitational
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
145
01/14
L
MD 11-2
S. Scolaro
Aurora (Marmion Academy)
Clint Arlis Invitational
Quarters & 1st Cons (16 Man)
145
01/14
W
F 7-0 1:18
D. Barry
Downers Grove North
Clint Arlis Invitational
Round 1 (16 Man)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
DEC 7-1
C. Tavoso
Hinsdale Central
Batavia Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
01/15
L
TF 22-6 4:59
K. Webster
Washington
Batavia Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/15
W
MD 10-2
R. Nagel
McHenry
Batavia Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/25
L
DEC 9-6
L. (ind)
Geneseo W C
IWCOA BOYS OPEN STATE CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Man)
2A 132
06/25
W
DEC 7-0
J. Maduena
Chatham (Glenwood) W C
IWCOA BOYS OPEN STATE CHAMPIONSHIPS
Consi 1
2A 132
06/25
L
DEC 11-8
K. Gant
Rock Island W C
IWCOA BOYS OPEN STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
2A 132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
L
DEC 7-0
A. Janiak
Drauden Point
Homer Jr. High Invitational
Place Matches
112
12/16
L
F 9-2 1:48
K. Roberson
Homer Jr High
Homer Jr. High Invitational
Semis & WBs
112
12/16
W
DEC 8-1
Z. Milos
Woodridge-Jefferson
Homer Jr. High Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
112
12/16
W
MD 15-3
B. House
Bloomington
Homer Jr. High Invitational
Round 2
112
12/16
W
F 2-0 0:29
G. Goin
Hufford
Homer Jr. High Invitational
Round 1
112
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024