Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Biggs
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Keller Fossil Ridge
Keller Fossil Ridge Hs
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 9-2
N. Bushko
---
UIL Boys District 2-6A
Placements
113
02/09
L
DEC 5-0
M. Caillet
Keller Timber Creek
UIL Boys District 2-6A
Consi Semis
113
02/09
W
F 3-0 1:45
A. Martinez
Fort Worth Paschal
UIL Boys District 2-6A
Semis and WB3
113
02/08
W
F 9-5 4:21
S. Gaut
Keller Central
UIL Boys District 2-6A
WB2 (16 Man)
113
02/08
L
F 2-0 2:58
P. VonHolton
---
UIL Boys District 2-6A
Quarterfinals and WB1
113
02/08
W
F 6-2 3:32
E. Githens
Keller
UIL Boys District 2-6A
Round 1 (16 Man)
113
01/26
W
F 9-4 3:19
J. Stephens
---
Jaguar Invitational
1st and 3rd Place Matches
113
01/26
W
F 2-0 0:19
P. Nokes
Lewisville Marcus
Jaguar Invitational
Cons-Semi-Finals
113
01/26
L
F 2-0 2:47
L. Cambere
Lewisville Flower Mound
Jaguar Invitational
Cons 2 and Semi-Finals
113
01/19
L
F 6-5 4:26
R. Bennett
Plainview
Frank Halloran Ranger Classic
Semis and Consi Quarter
113
01/19
L
F 2-0 2:49
T. Smith
Vista Ridge
Frank Halloran Ranger Classic
Quarter Finals
113
01/19
W
F 2-2 1:15
C. Lenderman
---
Frank Halloran Ranger Classic
Round 1 (16 Man)
113
01/04
L
F 2-2 1:24
D. Estrada
Clute Brazoswood
17th Annual CY Fair ISD Invitational
2nd Wrestleback (64 Man)
Boys 113
01/04
L
F 2-0 2:27
J. Green
Grand Prairie High School
17th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 113
01/04
W
DEC 11-8
A. Martinez
---
17th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 1 (64 Man)
Boys 113
12/22
L
DEC 6-0
R. Moreno
---
Santa Slam
2nd Wrestleback (16 Man)
120
12/22
L
F 2-0 1:48
R. Pelayo
Houston Westside
Santa Slam
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/22
W
F 2-0 0:33
R. Winters
Dallas Highland Park
Santa Slam
Round 1 (16 Man)
120
11/17
L
DEC 8-7
Z. Anderson
---
10th Annual Heath Invitational (Boys)
Semi & 1st&3rd WB
B120
11/17
W
F 0-0 0:09
K. McDowell
Mckinney Boyd
10th Annual Heath Invitational (Boys)
2nd Wrestleback (16 Man)
B120
11/17
L
MD 11-0
D. Rivera
RL Turner
10th Annual Heath Invitational (Boys)
Quarters & 3rd WB (32 Man)
B120
11/17
W
F 2-0 1:07
B. Ruby
North Richland Hills Birdville Hs
10th Annual Heath Invitational (Boys)
Round 2 Champ & WB (32 Man)
B120
11/14
L
F 0-0
P. VonHolton
---
Northwest Nelson @ Keller Fossil Ridge
Round 1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024