Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christian Zuniga
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
LSE
Lincoln Southeast
Nebraska
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
W
Replay
F 14-10 1:36
M. Blair
Wrestling With Character
NEUSA Freestyle/Greco State
Round 5 (5 Man)
175
05/05
W
Replay
F 6-2 1:58
J. Porpora
The Best Wrestler
NEUSA Freestyle/Greco State
Round 3 (5 Man)
175
05/05
L
F 6-4 2:07
A. Pittman
GI Grapplers
NEUSA Freestyle/Greco State
Round 2 (5 Man)
175
05/05
L
TF 10-0 0:38
D. Carpenter
Nebraska Wrestling Academy
NEUSA Freestyle/Greco State
Round 1 (5 Man)
175
04/13
W
TF 10-0 2:21
A. Graeve
Powerhouse Wrestling Club
MWC Christo Classic(King of the Mat)
Round 4 (5 Man)
175
04/08
W
F 8-6 5:19
I. Connell
Powerhouse Wrestling Club
MWC Christo Classic(King of the Mat)
Round 2 (5 Man)
175
02/10
L
F 7-7 3:39
B. Lane
Gretna
NSAA Class A District 4
2nd Wrestleback (8 Man)
175
02/10
L
F 5-0 1:34
T. Nigh
Millard North
NSAA Class A District 4
Quarterfinals (8 Man)
175
02/03
W
F 5-0 3:00
P. Moll
Lincoln High
Lincoln High Wrestling Duals 2024
Round 4 (6 Team)
175
01/27
W
F 7-1 1:20
M. Rubio
Omaha Bryan
Monarch Duals 2024
Round 4 (6 Team)
175
01/27
W
F 14-2 3:17
R. Wiig
Papillion-La Vista
Monarch Duals 2024
Round 1 (6 Team)
175
01/27
L
MD 13-2
B. Lane
Gretna
Monarch Duals 2024
Round 3 (6 Team)
175
01/27
W
F 2-0 0:41
A. Allee
Gretna East
Monarch Duals 2024
Round 5 (6 Team)
175
01/27
L
F 5-0 1:32
B. Wilson
Papillion-La Vista South
Monarch Duals 2024
Round 2 (6 Team)
175
01/27
W
F 2-2 1:32
C. Tucker
Lincoln East
Lincoln East @ Lincoln Southeast
Round 1
175
01/25
W
F 4-1 2:55
A. Dustin
Lincoln Pius X
Lincoln Southeast @ Lincoln Pius X
Round 1
175
01/20
W
F 4-1 2:56
C. Goracke
Seward
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 1 (10 Team)
175
01/20
W
F 8-1 3:58
A. Peterson
Lincoln North Star
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 2 (10 Team)
175
01/20
W
F 3-6 3:27
L. Tomek
Elkhorn South
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Placement
175
01/20
L
F 5-0 3:28
M. Dalton
Fremont
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 3 (10 Team)
175
01/20
L
F 2-2 1:19
C. Ketelsen
Papillion-La Vista
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 5 (10 Team)
175
01/18
L
F 2-0 1:26
H. Miron
Lincoln Southwest
Lincoln Southeast @ Lincoln Southwest
Round 1
190
01/05
L
F 7-5 3:58
J. Florell
Kearney
2024 Gator Invite
Round 5
175
01/05
W
F 6-0 1:54
P. Knoble
Omaha Central
2024 Gator Invite
Round 4
175
01/05
W
F 9-3 2:56
Z. Berry
Fremont
2024 Gator Invite
Round 3
175
01/05
L
F 2-0 1:52
J. Andreasen
Lincoln Pius X
2024 Gator Invite
Round 2
175
01/05
L
F 4-6 3:48
K. Mann
Bennington
Lincoln Southeast @ Bennington
Round 1
175
01/03
L
F 4-0 1:25
D. Bower
York
York @ Lincoln Southeast
Round 1
175
12/22
L
F 10-2 4:09
T. Miron
Lincoln Southwest
45th Annual Tom Dineen Invitational
Placement Matches (16 Man)
175
12/22
L
F 13-2 2:29
M. Dalton
Fremont
45th Annual Tom Dineen Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
175
12/22
W
F 2-0 1:55
C. Goracke
Seward
45th Annual Tom Dineen Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
12/22
W
DEC 10-9
S. Leinen
Elkhorn
45th Annual Tom Dineen Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
175
12/22
L
F 15-3 3:07
J. Smith
Creighton Prep
45th Annual Tom Dineen Invitational
Round 1 (16 Man)
175
12/20
W
F 6-5 2:42
Z. Berry
Fremont
Fremont @ Lincoln Southeast
Round 1
175
12/15
L
Replay
F 5-0 2:24
B. Baughman
Blair
Flatwater Fracas 2023
Round 5 (6 Team)
175
12/15
L
Replay
F 2-0 0:30
T. Lundy
Eaglecrest
Flatwater Fracas 2023
Round 3 (6 Team)
175
12/15
W
Replay
F 2-0 1:26
T. Miron
Lincoln Southwest
Flatwater Fracas 2023
Round 2 (6 Team)
175
12/15
L
Replay
F 6-2 1:20
M. Beltran
Columbus
Flatwater Fracas 2023
Round 2 (6 Team)
175
12/15
L
Replay
F 3-5 4:56
C. Wikoff
Garden City HS
Flatwater Fracas 2023
Round 4 (6 Team)
175
12/15
W
Replay
F 4-1 1:49
J. Carnine
Gretna East
Flatwater Fracas 2023
Round 1 (6 Team)
175
12/15
L
Replay
F 2-0 0:44
T. Wilson
Kearney
Flatwater Fracas 2023
Round 1 (6 Team)
175
12/03
L
Replay
F 14-2 3:05
D. Ginter
Bellevue East
Kearney High Invite
Round 6
175
12/02
W
Replay
F 2-0 0:39
M. Ross
Grand Island
Kearney High Invite
Round 5
175
12/02
L
Replay
F 5-0 4:44
T. Miron
Lincoln Southwest
Kearney High Invite
Round 4
175
12/02
L
Replay
F 14-1 3:09
T. Wilson
Kearney
Kearney High Invite
Round 2
175
11/11
L
F 5-0 0:57
J. Dickerson
The Best Wrestler
Heartland Havoc - 2023
Round 5 (5 Man)
167-181
11/11
L
DEC 10-8
J. Hernandez
Lexington
Heartland Havoc - 2023
Round 4 (5 Man)
167-181
11/11
L
F 7-0 1:51
J. Andreasen
Lincoln Pius X
Heartland Havoc - 2023
Round 3 (5 Man)
167-181
11/11
L
DEC 7-6
R. Armstrong
Lincoln Southeast
Heartland Havoc - 2023
Round 2 (5 Man)
167-181
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 2-0 0:52
C. Ketelsen
Papillion-LaVista
NSAA Class A District 4
2nd Wrestleback (8 Man)
170
02/11
W
F 6-1 2:12
P. Yager
Lincoln Northeast
NSAA Class A District 4
Semis and WB 1
170
02/11
L
F 4-2 3:48
B. Arevalo
---
NSAA Class A District 4
Quarterfinals (8 Man)
170
01/28
L
DEC 7-2
B. Arevalo
Omaha Bryan
Monarch Duals 2023
Round 4 (6 Team)
170
01/28
W
F 8-2 4:00
J. Larchick
Gretna
Monarch Duals 2023
Round 5 (6 Team)
170
01/28
W
F 2-6 3:26
C. Ketelsen
Papillion-La Vista
Monarch Duals 2023
Round 2 (6 Team)
170
01/28
L
F 8-2 2:34
L. Clark
Hastings
Monarch Duals 2023
Round 3 (6 Team)
170
01/28
L
F 2-0 1:23
B. Wilson
Papillion-La Vista South
Monarch Duals 2023
Round 1 (6 Team)
170
01/24
L
F 14-0 3:48
L. Spivey
Lincoln East
Lincoln Southeast @ Lincoln East
Round 1
170
01/21
L
F 7-7 4:57
A. Peterson
Lincoln North Star
2023 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 3 (8 Team)
170
01/21
L
F 8-2 1:52
T. Palmer
South Sioux City
2023 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 1 (8 Team)
170
01/14
L
F 10-3 2:35
A. Smith
Kearney
2023 Heartland Athletic Conference
Round 3 - Consi Rd 2-16`s, 5 man Rd 2
170
01/14
L
F 11-2 2:29
J. Baptista
Lincoln Southwest
2023 Heartland Athletic Conference
Round 1 (16 Man)
170
01/07
L
F 2-0 0:48
S. Andres
Lincoln Pius X
2023 Gator Invite
Round 1 - 16 & Round Robins
170
01/06
L
F 5-0 2:42
M. Dalton
Fremont
2023 Gator Invite
2nd rd WB
170
01/06
L
F 2-0 1:50
L. Boever
Bennington
Bennington @ Lincoln Southeast
Round 1
170
12/10
W
F 2-0 1:09
J. Hurst
---
66th Beau Haizlip Invitational - 2022
Round 5
170
12/10
W
F 2-0 1:33
R. Rosillo
Omaha South
66th Beau Haizlip Invitational - 2022
Round 4
170
12/10
L
F 6-5 3:08
M. Dalton
Fremont
66th Beau Haizlip Invitational - 2022
Round 3
170
12/10
L
F 5-0 2:26
L. Clark
Hastings
66th Beau Haizlip Invitational - 2022
Round 2
170
12/10
L
F 2-0 0:28
S. Andres
---
66th Beau Haizlip Invitational - 2022
Round 1
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 0:58
B. Ostdiek
Beatrice
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
160D
02/08
L
F 4-0 0:52
B. Kouma
---
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
160D
02/08
W
F 2-0 0:32
I. Schleicher
Lincoln Lutheran
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
160D
01/18
L
FOR 0-0
C. Herfel
Beatrice
2022 Lincoln Pius X JV Invitational
Round3
161-162
01/18
W
F 5-1 0:45
N. Henning
---
2022 Lincoln Pius X JV Invitational
Round 2
161-162
01/18
W
F 2-0 0:48
E. Rohlfs
Waverly
2022 Lincoln Pius X JV Invitational
Round 1
161-162
01/15
L
F 2-0 0:31
K. Kleen
Kearney
Gator JV Invite 2022
Round 4 (semis)
160
01/15
W
F 5-0 1:17
I. Vela
Lincoln Southwest
Gator JV Invite 2022
Round 3
160
01/15
L
F 5-0 2:08
D. Peisiger
Kearney
Gator JV Invite 2022
Round 2
160
01/08
L
FOR 0-0
J. Hegemann
Howells-Dodge
Wisner-Pilger Invitational
Cons Semi; Round 5
160
01/08
L
FOR 0-0
T. Brecka
East Butler
Wisner-Pilger Invitational
Round 2
160
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023