Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Brickey
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2010-2011
Team Name
Catholic
Catholic
Catholic - B.R.
Catholic Br
Red Stick Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
Replay
MD 13-5
J. Johnlouis
Lafayette
LHSAA State Championships
5th Wrestleback
D 1 120
02/03
W
Replay
F 7-2 2:50
H. Boudreaux
Southside
LHSAA State Championships
4th Wrestleback
D 1 120
02/02
L
Replay
F 10-6 5:02
V. Vidacovich
Holy Cross
LHSAA State Championships
Quarters
D 1 120
02/02
W
Replay
F 13-8 5:54
J. Britt
Destrehan
LHSAA State Championships
Round 2 Champ. (32 Man) & Round 1 Champ. (16 Man)
D 1 120
01/20
L
DEC 10-4
W. Hyatt
Dutchtown
Greater Baton Rouge Metro
Placement Matches (16 Man)
120
01/20
W
DEC 4-2
W. Simpson
St. Michael
Greater Baton Rouge Metro
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/20
W
F 10-2 3:44
C. Sevario
St. Amant
Greater Baton Rouge Metro
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/20
L
DEC 7-1
W. Hyatt
Dutchtown
Greater Baton Rouge Metro
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/13
L
DEC 10-5
E. Roberts
Zachary
51st Louisiana Classic
Conso Round 2
120
01/12
W
F 12-0 4:12
N. Miller
Parkway
51st Louisiana Classic
Champ Round 2 & Conso Round 1
120
01/12
L
MD 11-0
D. BOZANIC
Gilroy
51st Louisiana Classic
Champ Round 1
120
01/06
W
F 5-0 1:19
D. Hunter
Baton Rouge
Earnest Brown Memorial
---
120
01/06
W
F 2-0 0:36
J. Logarbo
St. Amant B
Earnest Brown Memorial
---
120
01/06
W
F 2-0 1:02
R. Blank
St. Amant
Earnest Brown Memorial
---
126
01/06
W
F 5-0 4:00
B. Marengo
Dutchtown
Earnest Brown Memorial
---
120
12/30
W
DEC 7-5
J. MOONEYHAM
Hoover
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Placement Matches
122
12/30
W
DEC 8-2
G. Kunz
Fairhope HS
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Semis and Conso (Both brackets)
122
12/30
W
F 6-0 4:49
G. Jourdan
Homewood HS
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Day 2 - Quarters (24) & 2nd Wrestle back (32)
122
12/30
W
F 5-0 3:56
J. Bullington
Auburn
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Day 2 - round 1
122
12/29
L
DEC 11-4
J. Shattuck
Grissom Hs
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 4
122
12/29
L
F 5-4 3:30
J. Schutt
Hartselle
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 3
122
12/29
W
F 7-1 1:34
M. Cline
Daphne
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 1
122
12/22
W
F 2-0 1:12
G. Goudelocke
Jesuit
2023 Dale Ketelsen Christmas Clash
Semis (4 Team)
126
12/22
L
TF 17-1 2:15
J. Britt
Destrehan
2023 Dale Ketelsen Christmas Clash
Round 4 (6 Team)
126
12/22
W
F 5-4 3:50
A. Bourg
St. Pauls
2023 Dale Ketelsen Christmas Clash
Round 5 (6 Team)
126
12/22
L
MD 15-5
V. Vidacovich
Holy Cross
2023 Dale Ketelsen Christmas Clash
Placement (4 Team)
126
12/22
W
F 10-11 5:10
N. Rayburn
Archbishop Hannan
2023 Dale Ketelsen Christmas Clash
Round 2 (6 Team)
126
12/22
W
F 9-3 5:09
K. Charles
Airline
2023 Dale Ketelsen Christmas Clash
Round 1 (6 Team)
126
12/07
L
TF 15-0 4:37
Q. McDermott
Brother Martin
Brother Martin @ Catholic - B.R.
Round 1
126
12/02
L
F 2-0 1:18
E. Roberts
Zachary
2023 CHS Duals
Round 2 (10 Team)
126
12/02
W
DEC 10-3
B. Marengo
Dutchtown
2023 CHS Duals
Round 5 (10 Team)
126
12/02
L
DEC 9-6
M. Stout
Chalmette
2023 CHS Duals
Round 1 (10 Team)
126
12/02
W
F 2-0 1:01
R. Blank
St. Amant
2023 CHS Duals
Placement
126
11/25
L
F 10-0 2:00
J. Rebstock
St. Thomas More
Jesuit/Catholic/St. Thomas Moore Tri Dual
Round 1
126
11/25
L
F 8-2 3:29
B. Harris
Jesuit
Jesuit/Catholic/St. Thomas Moore Tri Dual
Round 1
126
11/18
W
Replay
DEC 8-6
L. Odom
Baker
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 3.1 Elite Con 2
126 Elite Varsity
11/18
L
Replay
DEC 12-9
L. Dickinson
Pike Road
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 4 Elite Con 3 32man/Con 1 16 man
126 Elite Varsity
11/17
L
Replay
F 2-1 2:32
E. Curry
Daphne
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 1 Elite Rd of 32 (Friday)
126 Elite Varsity
11/16
W
DEC 8-3
C.
St. Amant
St. Amant @ Catholic - B.R.
Round 1
126
11/11
L
F 2-0 0:27
G. Broussard
Baton Rouge
2023 Brusly 8
Round 3 (4 Man)
126
11/11
W
DEC 9-7
C. Sevario
St. Amant
2023 Brusly 8
Round 2 (4 Man)
126
11/11
W
F 9-1 5:37
B. Vellier
Live Oak
2023 Brusly 8
Round 1 (4 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
DEC 9-7 SV
K. Ducote
Sulphur Jr Storm Wrestling Club
2023 Louisiana USAW Kids Folkstyle State
2nd Wrestleback (16 Man)
126
03/25
L
F 6-1 5:07
S. Grady
Wrestling Academy of Louisiana
2023 Louisiana USAW Kids Folkstyle State
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/21
L
DEC 9-4
M. Washington
North DeSoto
46th Annual Ken Cole Invitational
Round 5 4th WB (32 Man)
113
01/21
W
MD 8-0
D. Viers
Parkway
46th Annual Ken Cole Invitational
Round 4 3rd WB (32 Man)
113
01/21
W
F 10-0 2:05
E. Shreve
Rayne
46th Annual Ken Cole Invitational
Round 3 Quarters & 2nd WB (32 Man)
113
01/21
L
TF 20-4 3:31
J. Cantu
Houston Westside
46th Annual Ken Cole Invitational
Round 2 Champ & 1st WB (32 Man)
113
01/20
W
DEC 9-3
C. Stricker
Jesuit
46th Annual Ken Cole Invitational
Round 1 (32 Man)
113
01/07
W
F 5-0 2:25
B. Marengo
Dutchtown
2022 Snowman JV/JV Select/9th
Placement Matches (8 Man)
113
01/07
W
F 2-0 0:37
J. Allsup
Dutchtown
2022 Snowman JV/JV Select/9th
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/06
W
MD 11-3
J. Giroir
Brother Martin
2022 Snowman JV/JV Select/9th
Quarterfinals (8 Man)
113
01/05
L
F 6-1 2:51
K. Triche
Archbishop Rummel
Archbishop Rummel @ Catholic - B.R.
Round 1
113
12/10
L
DEC 13-10
N. Martin
St. Michael the Archangel
2022 Bulldog Freshman Tournament
Placement Matches (8 Man)
113
12/09
W
F 2-0 0:48
B. Marengo
Dutchtown
2022 Bulldog Freshman Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
113
12/09
W
TF 15-0 3:00
S. Brown
---
2022 Bulldog Freshman Tournament
Quarterfinals (8 Man)
113
11/12
W
F 7-0 1:30
B. Marengo
Dutchtown
2022 Kickoff at the Corral
Placement Matches (8 Man)
113
11/12
W
DEC 9-5
D. Smith
Fontainebleau
2022 Kickoff at the Corral
Semis & 1st WB (8 Man)
113
11/12
W
F 2-0 0:48
S. Brown
Dutchtown
2022 Kickoff at the Corral
Quarterfinals (8 Man)
113
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 0:50
A. Oubre
Crusader Wrestling Club
2022 Eagle Nest Open
32,16,8 - Conso Sem / 4-Man - R3 / 3-Man - R3
106
02/19
L
F 2-0 0:18
O. Gray
Lafayette Scrappers Wrestling Club
2022 Eagle Nest Open
32,16,8 - Semis / 32 and 16 (Conso) / 3-Man - R2
106
02/19
W
F 2-0 1:44
E. Buckner
Live Oak Wrestling Club
2022 Eagle Nest Open
32, 16, 8 -Quarters / 5-Man - R2 / 3-Man - R1
106
02/19
W
DEC 7-3
B. McDonald
Crusader Wrestling Club
2022 Eagle Nest Open
32-Man - Champ 2 / 16-Man - Champ 1 / 4-Man RR 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024