May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Graham Jourdan
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Homewood HS
Homewood High School
Homewood Hs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
DEC 14-9
M. Wilkerson-Sanders
Mcadory
Mortimer Jordan Invitational
Round 3 (4 Man)
122 B
01/27
W
F 4-4 3:23
B. Haney
Oak Mountain
Mortimer Jordan Invitational
Round 2 (4 Man)
122 B
01/27
W
DEC 6-0
D. Crosson
Homewood Hs
Mortimer Jordan Invitational
Round 1 (4 Man)
122 B
01/20
L
DEC 7-6
M. Dahlen
Pelham High School
2024 Pelham JV Tournament
3rd Place Finals
128
01/20
W
F 11-5 5:30
N. Washington
Oak Mountain High School
2024 Pelham JV Tournament
Conso Semis (8 Man)
128
01/20
L
DEC 10-5
J. Gann
Thompson High School
2024 Pelham JV Tournament
Round 3
128
01/20
W
F 14-2 5:49
D. Parks
Thompson High School
2024 Pelham JV Tournament
Round 2
128
12/30
L
F 6-0 4:49
L. Brickey
Catholic
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Day 2 - Quarters (24) & 2nd Wrestle back (32)
122
12/30
L
MD 8-0
J. Schutt
Hartselle
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Day 2 - round 1
122
12/29
W
DEC 6-2
L. Dudley
Prattville
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 4
122
12/29
L
F 12-0 4:19
J. MOONEYHAM
Hoover
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 3
122
12/20
W
Replay
DEC 2-0
D. Crosson
Homewood Hs
2023 Homewood HS Holiday Scramble
5th-12th
120
12/20
L
Replay
F 10-4 5:19
J. Bullington
Auburn
2023 Homewood HS Holiday Scramble
rd 4
120
12/20
L
Replay
F 10-5 4:47
J. Santos
Alexandria HS
2023 Homewood HS Holiday Scramble
rd 3
120
12/20
L
Replay
F 6-0 3:34
A. Fleming
Mortimer Jordan HS
2023 Homewood HS Holiday Scramble
rd 1
120
11/22
L
Replay
DEC 13-6
R. HULWI
Hewitt-Trussville
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Semis & WB (16 Team)
120
11/22
L
Replay
F 2-0 1:34
C. West
Bob Jones
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Quarters & WB (16 Team)
120
11/22
W
Replay
F 2-0 0:48
M. Wilkerson-Sanders
Mcadory
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Placement (16 Team)
120
11/22
W
Replay
F 8-9 2:50
C. Smith
Buckhorn
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Champ Round 1 (16 Team)
120
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020