Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aykre Piotter
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Dakota Boyz
TZ
Tiospa Zina
Tiospa Zina Tribal School
Tiospa zina
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 2-0 3:44
J. Auble
Pierre
2024 SD Middle School State
Round 4
Boys 106
02/18
W
DEC 2-2 UTB
G. Pischke
West Central
2024 SD Middle School State
Round 3
Boys 106
02/18
L
DEC 3-0
M. Hagen
Sturgis
2024 SD Middle School State
Round 2
Boys 106
02/18
W
F 2-0 0:56
B. Thompson
Brookings
2024 SD Middle School State
Round 1
Boys 106
01/23
W
F 7-2 3:56
N. Nitschke
Ellendale-Edgeley-Kulm
Ipswich/Bowdle JV Meet
Round 5 (5 Man)
102-112
01/23
L
DEC 6-0
C. Werdel
Miller-Highmore-Harrold
Ipswich/Bowdle JV Meet
Round 4 (5 Man)
102-112
01/23
W
F 14-0 3:46
A. Strom
Groton
Ipswich/Bowdle JV Meet
Round 2 (5 Man)
102-112
01/23
W
F 10-0 2:54
W. Sumner
Aberdeen Central
Ipswich/Bowdle JV Meet
Round 1 (5 Man)
102-112
12/12
W
F 5-0 0:37
B. Schwartz
Redfield
Shoemaker Showdown
Round 3
102-106
12/11
L
DEC 3-2
W. Hagen
Groton Area
Shoemaker Showdown
Round 2
102-106
12/11
L
F 3-2 2:28
E. Mack
Watertown
Shoemaker Showdown
Round 1
102-106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
TF 16-0 2:13
M. Hagen
Sturgis
2023 SD Middle School State
Round 5
Boys 90
02/11
W
DEC 4-2
C. Horst
Ipswich
2023 SD Middle School State
Round 4
Boys 90
02/11
W
DEC 4-1
C. Auble
Pierre Governors
2023 SD Middle School State
Round 3
Boys 90
02/11
L
F 2-2 3:59
B. Fokken
Deuel
2023 SD Middle School State
Round 2
Boys 90
02/11
W
F 5-0 1:28
W. Weisser
Ipswich
2023 SD Middle School State
Round 1
Boys 90
01/24
W
F 12-0 3:20
S. Schulte
Faulkton
Ipswich middle school tournament
Round 3 (4 Man)
93-96
01/24
L
DEC 6-2
J. Stuwe
Potter County
Ipswich middle school tournament
Round 2 (4 Man)
93-96
01/24
L
DEC 2-1
J. Potts
LaMoure
Ipswich middle school tournament
Round 1 (4 Man)
93-96
01/07
W
F 11-1 5:32
G. Landmark
Deuel
Milbank: JH Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
83-90
01/07
W
F 12-0 2:39
N. Scepaniak
Groton
Milbank: JH Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
83-90
01/06
W
F 8-0 5:42
C. Gamber
Sisseton
Milbank: JH Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
83-90
10/15
W
DEC 2-0
G. Johnson
---
2022 Big Buck Preseason Nationals
Placement Matches (16 Man)
90
10/15
W
DEC 2-0
M. Webster
---
2022 Big Buck Preseason Nationals
4th Wrestleback (16 Man)
90
10/15
L
DEC 4-2 SV
b. Ptacek
---
2022 Big Buck Preseason Nationals
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
10/15
W
MD 11-0
C. Carter
BLAINE
2022 Big Buck Preseason Nationals
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
10/15
W
DEC 3-2 TB1
B. Orton
---
2022 Big Buck Preseason Nationals
Round 1 (16 Man)
90
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023