Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Fernando Lopez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Beat the Streets-Chicago
Caldera
Chicago (Lane)
Curie
Lane Tech
Savanna
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
DEC 9-2
J. Salin
New Lenox (Lincoln-Way West)
IHSA Boys Individual State Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
3A 150
02/16
L
Replay
DEC 7-3
J. Ferguson
Yorkville (H.S.)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
3A 150
02/15
W
Replay
DEC 6-3
L. Kelly
Chicago (Mt. Carmel)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
3A 150
02/10
L
DEC 7-1
G. Connolly
St. Charles (East)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
1st Place Matches
150
02/10
W
DEC 4-3
L. Rosas
South Elgin
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/10
W
F 7-1 3:32
R. Rosch
Wheaton (North)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/03
W
DEC 10-9
D. Ogunsanya
Oak Park (O.P.-River Forest)
IHSA 3A Regional @ Oak Park (O.P.-River Forest)
Placement Matches
150
02/03
W
F 9-4 1:23
M. Garza
Franklin Park-Northlake (Leyden)
IHSA 3A Regional @ Oak Park (O.P.-River Forest)
Semis and WB3
150
02/01
W
F 0-0 3:06
T. Reiff
Lincolnshire (Stevenson)
Grant Quad
Round 1
150
01/28
W
F 4-1 1:06
M. Nevinger
Senn
2024 CPL Varsity & JV Boys Championships
Round 8 - Finals
V 150
01/28
W
F 2-0 1:14
A. Molina
Schurz
2024 CPL Varsity & JV Boys Championships
Round 6 - Semi`s & WB (ALL)
V 150
01/27
W
TF 19-4 2:00
H. Sarnowski
Taft
2024 CPL Varsity & JV Boys Championships
Round 4 - Quarters & WB (ALL)
V 150
01/27
W
F 7-1 1:27
B. Manzo
Little Village
2024 CPL Varsity & JV Boys Championships
Round 2
V 150
01/23
W
F 0-0 1:19
M. Haskins
Rockton (Hononegah)
Moore-Prettyman Invitational
Semifinals
150
01/23
W
DEC 8-5
R. Augusto
Barrington Invitational
Moore-Prettyman Invitational
1st Place Match
150
01/23
W
F 0-0 5:21
C. Honaker
Fox Lake (Grant)
Moore-Prettyman Invitational
Quarterfinals
150
01/23
W
F 0-0 1:14
F. Miller
Wilmette (Loyola Academy)
Moore-Prettyman Invitational
Champ. Round 2
150
01/19
W
F 0-0 0:32
M. Osman
Chicago (Amundsen)
Chicago (Amundsen) @ Chicago (Lane)
Round 1
157
01/19
W
F 0-0 0:27
A. Hernandez
Elmwood Park
Elmwood Park @ Chicago (Lane)
Round 1
157
01/19
W
F 0-0 3:03
N. Keenan
Chicago (St. Rita)
Chicago (St. Rita) @ Chicago (Lane)
Round 1
150
01/18
W
F 0-0 0:27
A. Molina
Chicago (Schurz)
Chicago (Schurz) @ Chicago (Lane)
Round 1
157
01/12
W
F 0-0 3:05
V. Grasser
Chicago (St. Patrick)
Chicago (Lane) @ Chicago (St. Patrick)
Round 1
157
01/12
L
MD 13-4
D. Mayora
Lombard (Montini)
Lombard (Montini) vs. Chicago (Lane)
Round 1
150
01/06
W
DEC 7-2
N. Quintana
West Aurora
2024 Newbill Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
150
01/06
W
F 0-0 2:15
F. Micelli
Brother Rice
2024 Newbill Wrestling Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
01/06
W
F 0-0 0:09
R. Castillo
Joliet Central
2024 Newbill Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
12/30
L
MD 13-3
L. Pastrana
Valencia (Placentia)
T.O.C
Cons. Round 4
106
12/27
W
F 2-0 0:42
R. Holloway
Evanston (Twp.)
Chicago (Lane) @ Evanston (Twp.)
Round 1
150
12/05
W
F 0-0 0:13
J. Santos
Chicago (Rickover Naval Academy)
Chicago (Rickover Naval Academy) @ Chicago (Lane)
Round 1
157
12/02
W
F 4-0 1:00
M. Shulha
Fox Lake (Grant)
Grant Quad
Round 1
150
11/21
W
F 5-0 4:43
A. Griffen-Edwards
Chicago (C. Hope Academy)
Chicago (C. Hope Academy) @ Chicago (Lane)
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/23
W
F 3-2 0:59
C. Kelly
Wardog Training Center
2023 IL Freestyle Club Cup
Round 4 (16 Team)
170
04/23
L
TF 12-1 1:30
D. Mayora
SPAR
2023 IL Freestyle Club Cup
Round 2 (16 Team)
152
04/23
L
TF 17-6 3:35
M. Rider
Maritime Wrestling Academy
2023 IL Freestyle Club Cup
Round 1 (16 Team)
152
04/23
W
TF 12-1 1:44
A. Arroyo
Fox Lake WC
2023 IL Freestyle Club Cup
Placement Matches (16 Team)
170
04/23
W
TF 13-2 1:13
A. Rowells
ISI
2023 IL Freestyle Club Cup
Round 3 (16 Team)
170
02/11
L
DEC 10-3
D. Spandiary
Park Ridge (Maine South)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/11
L
MD 14-3
N. Allen
West Chicago (H.S.)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/11
W
F 9-1 2:22
J. Hidan
Des Plaines (Maine West)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/04
W
F 2-0 0:27
I. Davies
Oak Park (O.P.-River Forest)
IHSA 3A Regional @ Oak Park (River Forest)
Placement Matches (8 Man)
152
02/04
W
F 2-0 0:14
M. Grazzini
Elmhurst (York)
IHSA 3A Regional @ Oak Park (River Forest)
Semis & 1st WB (8 Man)
152
01/29
W
F 11-1 2:59
F. Salam
Gary Comer
CPL CHAMPIONSHIPS 2023
1st Place
V 152
01/29
W
F 7-1 1:01
K. Martin
Sarah Goode
CPL CHAMPIONSHIPS 2023
Semi`s & WB (ALL)
V 152
01/29
L
F 4-0 2:38
A. Ogunsolu
Kelly
CPL CHAMPIONSHIPS 2023
Sun - Round 7 - WB (64/32/16)
V 132
01/28
W
F 2-0 0:17
K. Oneal
CVS - Chicago Vocational Academy
CPL CHAMPIONSHIPS 2023
Quarters & WB (ALL)
V 152
01/28
W
DEC 8-7
O. Bankole
Mather
CPL CHAMPIONSHIPS 2023
Quarters & WB (ALL)
V 132
01/28
W
F 2-0 0:24
T. Polk
Morgan Park
CPL CHAMPIONSHIPS 2023
Round 4 - (64/32/16)
V 152
01/28
L
F 4-0 3:55
M. Bush
Perspectives LC
CPL CHAMPIONSHIPS 2023
Round 4 - (64/32/16)
V 132
01/21
W
F 4-1 2:34
J. Snyder
Ridgeview
Ridgeview @ Caldera
Round 1
120
01/16
W
DEC 5-4
B. Villatoro
Anaheim
Anaheim @ Savanna
Round 1
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
Replay
DEC 4-2
J. Cotton
Jacksonville
IWCOA FroshSoph 2022 State
Placement
152
03/13
L
Replay
F 2-0 0:32
A. Gutierrez
St. Charles East
IWCOA FroshSoph 2022 State
Consi Semi`s
152
03/13
W
Replay
F 2-0 0:39
T. Key
---
IWCOA FroshSoph 2022 State
Consi. 5/3 vs. Semis
152
03/13
W
Replay
F 4-1 2:02
R. White
Fenwick
IWCOA FroshSoph 2022 State
Consi Quarters
152
03/13
L
Replay
F 15-7 4:19
C. Cumbee
Joliet Catholic
IWCOA FroshSoph 2022 State
Quarters
152
03/12
W
Replay
F 13-8 4:22
A. McCullough
Bloomington
IWCOA FroshSoph 2022 State
Round of 16 (Mat 1-6)
152
03/12
W
Replay
F 4-3 1:33
Z. Ealy
Moline
IWCOA FroshSoph 2022 State
Round of 32
152
01/22
L
DEF 0-0
A. Alvarado
Back of theYards
1st Annual Sullivan Slam 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/22
L
DEF 0-0 5:32
R. Vitela
Kelly HS
1st Annual Sullivan Slam 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/22
W
F 0-0 0:30
C. Solano
Kelly HS
1st Annual Sullivan Slam 2022
Round 1 (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024