Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jadalynn Daily
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Davenport
Davenport Girls Wrestling
Davenport West
Davenport West
Young Guns Girls Pink
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 4-0 2:46
J. Anderson
Eagle Grove
IGHSAU State Championships
Round 4: Quarterfinals & WB 3
125
02/02
W
F 2-0 0:29
M. Little
North Mahaska
IGHSAU State Championships
Round 3: 2nd WB
125
02/01
L
F 2-0 0:34
A. Winkey
Ames
IGHSAU State Championships
Round 2: 2nd Round and WB1
125
02/01
W
F 2-0 0:37
J. McCunn
Red Oak
IGHSAU State Championships
Round 1: 1st Round
125
01/26
L
F 2-0 0:30
H. Rogers
Bettendorf
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 8A: Finals
125
01/26
W
F 3-2 2:55
C. Erhardt
Vinton-Shellsburg
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 6: Semifinals & 5th WB
125
01/26
W
F 2-0 0:52
G. Hallam
Cedar Rapids Kennedy
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
125
01/20
L
F 2-0 1:32
H. Rogers
Bettendorf
Louisa-Muscatine Girls Tournament
Round F - 1st Place
125
01/20
W
F 2-5 0:53
K. Nash
Burlington
Louisa-Muscatine Girls Tournament
Round D
125
01/20
W
F 7-0 2:38
Y. MIRANDA
Columbus/WMU
Louisa-Muscatine Girls Tournament
Round B
125
01/19
W
F 2-0 1:55
A. Galloway
Muscatine
Davenport-Assumption-Muscatine Tri
Round 1
125
01/06
W
F 8-6 5:27
B. Grams
Clinton River Queens
River Queen Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
125
01/06
W
F 2-0 1:37
H. Johnson
Iowa City Liberty
River Queen Dual Tournament
Finals (2 Team)
125
12/01
W
F 2-2 1:26
M. Ramirez
North Scott
North Scott/DCSD/Central Dewitt
Round 1
120
12/01
W
F 2-0 1:36
M. Gilroy
Central DeWitt
North Scott/DCSD/Central Dewitt
Round 1
120
11/22
L
F 6-2 1:02
E. Rogers
Bettendorf
Davenport @ Bettendorf
Round 1
125
11/18
W
F 2-0 0:56
F. Kosymova
Mid-Prairie
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 7
120
11/18
W
F 2-0 1:20
V. Gonzalez
Fairfield
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 3
120
11/18
L
F 2-0 0:29
A. Meyrer
Pleasant Valley
Bellevue Comet Girls Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
11/18
W
F 13-2 4:51
A. McDermott
Wahlert
Bellevue Comet Girls Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
11/17
W
F 4-0 1:37
T. German
Starmont
Bellevue Comet Girls Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
11/15
W
F 4-0 1:12
G. Reiff
Epworth, Western Dubuque
North Scott Varsity Girls Tournament
Round 3
120
11/14
W
F 2-0 1:19
E. Perez
Clinton
North Scott Varsity Girls Tournament
Round 2
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 2-0 1:40
I. Giza
Bettendorf
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 8B: 3rd Place
120
01/27
W
F 2-0 1:13
S. Hamilton
Tipton
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 7: 6th WB
120
01/27
L
DEC 3-1
A. Jelinek
Linn-Mar
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 6: Semifinals & 5th WB
120
01/27
W
F 4-1 3:16
E. York
Cedar Rapids Jefferson
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
120
01/21
W
F 5-0 0:58
N. Giza
Bettendorf
L-M Girls Wrestling Invitational
Round 5 Placement
120
01/21
W
F 2-0 1:28
K. Troyer
English Valleys-Tri County
L-M Girls Wrestling Invitational
Round 3 SF and WB
120
01/21
W
F 2-0 0:47
Q. Smith
Columbus/WMU
L-M Girls Wrestling Invitational
Round 2 QF and WB
120
01/07
W
F 2-0 1:44
G. Patterson
Central DeWitt
NS Girls Varsity Wresting Tournament
combine
120
01/07
W
F 2-2 3:22
I. Giza
Bettendorf
NS Girls Varsity Wresting Tournament
combined
120
01/07
W
F 8-1 4:43
K. Roling
Prairie, Cedar Rapids
NS Girls Varsity Wresting Tournament
combined
120
01/07
L
DEC 15-11
G. Storjohann
AP-GC
Highland Girls Wrestling Tournament 2023
Round 3 (4 Man)
13
01/07
W
F 10-3 5:52
B. Williams
Clear Creek-Amana
Highland Girls Wrestling Tournament 2023
Round 2 (4 Man)
13
01/07
L
F 4-0 3:58
S. Garcia-Vasquez
West Liberty
Highland Girls Wrestling Tournament 2023
Round 1 (4 Man)
13
12/03
L
F 13-1 3:47
H. Rogers
Wilton
1st Willard Howell Girls Invitational
round 5
120
11/19
W
F 4-3 1:35
A. McDermott
Wahlert
2022 Bellevue Comets Girls Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
125-A
11/19
L
F 2-0 1:02
H. Rogers
Wilton
2022 Bellevue Comets Girls Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
125-A
11/18
W
F 2-0 0:32
N. Duehr
Wahlert
2022 Bellevue Comets Girls Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
125-A
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/29
L
Replay
DEF 0-0 0:09
A. Tracey
Illinois Cornstars
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 6
114 lbs
05/29
W
F 2-2 2:05
M. Wilson
Ground Up USA Divas
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 5
114 lbs
05/29
W
Replay
F 0-5 2:09
A. Stroud
Hammer Chicks
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 4
114 lbs
05/28
L
Replay
DEC 5-1
J. Anthony
WV Women
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
114 lbs
05/28
W
Replay
F 3-2 0:55
A. Bui
Team Rhode Island
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
114 lbs
05/28
W
Replay
F 6-4 3:57
J. Kophazy
Ragin Raisins Vidal
2022 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
114 lbs
01/22
L
Replay
F 2-0 1:59
A. Lundquist
---
IWCOA Girls State
Round 11.2 - 3rd Place (64, 32, 16, 8 Man)
110
01/22
W
Replay
TF 16-1 4:09
H. Reel
Dubuque Senior
IWCOA Girls State
Round 9 - Cons. Semis (64, 32, 16, 8 Man)
110
01/22
W
Replay
F 8-1 4:39
H. Chiattello
Cedar Falls
IWCOA Girls State
Round 8 - Consolations (64, 32, 16, 8 Man)
110
01/22
W
Replay
F 4-0 1:13
E. Hall
Saint Ansgar
IWCOA Girls State
Round 7 (64, 32, 16 Man)
110
01/22
L
Replay
DEC 7-0
A. Lundquist
---
IWCOA Girls State
Round 6 - Quarterfinals (64, 32, 16, 8 Man)
110
01/21
W
Replay
F 5-3 3:11
L. Pulis
Linn-Mar
IWCOA Girls State
Round 4 (64, 32 Man)
110
01/21
W
Replay
F 7-0 2:34
L. Phillips
Mason City
IWCOA Girls State
Round 2 (64, 32 Man)
110
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 5-0 1:26
B. Swenson
Vinton-Shellsburg
Independence JV and Girls Tournament
Round 4
G-1
01/16
W
F 2-2 1:02
H. Trainor
Sumner-Fredericksburg
Independence JV and Girls Tournament
Round 3
G-1
01/16
W
F 13-3 3:00
L. LeFleur
Clear Creek-Amana
Independence JV and Girls Tournament
Round 2
G-1
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020