Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Allan Ebert
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Cypress Falls
Cypress Falls Green
Cypress Wrestling Club
Texas Blue
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 4-0 2:38
D. Jaramillo
El Paso Pebble Hills
2024 UIL Boys State Championship
Cons 2
6A 190
02/16
W
Replay
DEC 6-0
B. Bokuto
Keller Fossil Ridge
2024 UIL Boys State Championship
Quarters and Cons 1
6A 190
02/16
L
Replay
F 17-4 5:49
I. Sheeren
Klein
2024 UIL Boys State Championship
Round 1
6A 190
02/10
W
DEC 3-1
A. Tate
Katy Cinco Ranch
UIL Boys Region 3-6A
Finals
190
02/10
W
F 6-2 2:17
J. Spooner
Cypress Woods
UIL Boys Region 3-6A
Rnd 5 Cons Semis
190
02/10
L
F 2-0 1:59
J. Alo-Perry
Katy Jordan
UIL Boys Region 3-6A
Rnd 4 Semis & 3rd WB
190
02/09
W
DEC 3-1
C. Breazeale
League City Clear Falls
UIL Boys Region 3-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
190
02/09
W
F 5-0 3:15
A. Escobar
Humble
UIL Boys Region 3-6A
Round 1 (16 Man)
190
02/02
L
F 2-0 0:29
J. Spooner
Cypress Woods
UIL Boys District 10-6A
Round 6
190
02/02
W
F 4-1 2:45
D. Johnson
Cypress Ranch
UIL Boys District 10-6A
Round 4
190
02/02
W
F 2-0 0:57
R. Mbadiwe
Cypress Lakes
UIL Boys District 10-6A
Round 2
190
01/20
W
DEC 10-3
R. Anglin
Klein Cain
2024 Tiger Classic
Placement Matches (32 Man)
190
01/20
W
DEC 8-1
J. Lee
Klein Oak
2024 Tiger Classic
6th Wrestleback (32 Man)
190
01/20
L
F 2-4 0:24
J. Spooner
Cypress Woods
2024 Tiger Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
190
01/20
W
DEC 6-3
R. Anglin
Klein Cain
2024 Tiger Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
01/20
W
F 8-0 1:45
N. Rey
Klein Collins
2024 Tiger Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
01/19
W
F 7-0 2:45
D. Johnson
Cypress Ranch
Cypress Ranch @ Cypress Falls
Round 1
190
01/06
W
F 7-2 2:40
M. Canterbury
Lewisville
21st Annual CFISD Tournament
Placement Matches
Boys 190
01/06
L
F 2-0 2:39
E. Soelberg
Lewisville Marcus
21st Annual CFISD Tournament
Semis
Boys 190
01/06
W
TF 18-2 3:52
J. Martinez
Corpus Christi King
21st Annual CFISD Tournament
Cons. Quarters
Boys 190
01/06
L
F 4-0 1:57
N. Dudzikowski
Comal Smithson Valley
21st Annual CFISD Tournament
Quarters
Boys 190
01/06
W
MD 10-0
J. Spooner
Cypress Woods
21st Annual CFISD Tournament
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
Boys 190
01/05
W
F 9-0 1:58
E. Herzog
Klein Collins
21st Annual CFISD Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 190
01/01
W
F 2-2 1:04
C. Fletcher
Bryan
Quad at Falls
Round 1
190
12/20
W
DEC 10-3
C. Hernandez
League City Clear Creek
Eli Beaty Falcon Invite- Boys
Placement Matches (16 Man)
215 - Boys
12/10
W
F 3-0
B. Montatoya
Humble Summer Creek
Conroe Duals
Round 1
215
12/10
W
F 2-0
S. Zing
Willis
Conroe Duals
Round 1
215
12/10
W
F 8-2 2:00
T. Davis
Conroe Oak Ridge
Conroe Duals
Round 1
215
12/03
L
DEC 2-0 SV
G. Wiles
Conroe Woodlands College Park
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Placement
215 - Boys
12/02
L
DEC 5-3 SV
D. Katsigiannis
Katy
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
6th Wrestleback (32 Man)
215 - Boys
12/02
L
F 2-0 1:41
M. VILLAREAL
Clute Brazoswood
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Semis & 5th WB (32 Man)
215 - Boys
12/02
W
F 5-0 1:21
A. Hernandez
Katy Seven Lakes
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Quarters & 3rd WB (32 Man)
215 - Boys
12/02
W
DEC 1-0
R. Nino
Corpus Christi Carroll
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Round 2 Champ & WB (32 Man)
215 - Boys
12/01
W
F 13-1 3:55
D. Westerman
College Station A&M Consolidated
2023 Maverick Stampede Varsity Boys
Round 1 (32 Man)
215 - Boys
11/21
L
F 5-0 3:41
M. VILLAREAL
Clute Brazoswood
2023 Cy Falls Turkey Shoot - Boys
Round 1 (12 Team)
215
11/21
W
F 4-0 3:40
M. Nickey
Katy Paetow
2023 Cy Falls Turkey Shoot - Boys
Round 2 (12 Team)
215
11/18
W
F 2-0 1:19
J. Molina
Friendswood Hs
True Quad at Falls
Round 1
215
11/18
W
F 2-0 1:00
N. Corvera
Huntsville
True Quad at Falls
Round 1
215
11/18
W
F 6-1 0:59
G. Coleman
Friendswood Clear Brook
True Quad at Falls
Round 1
215
11/16
W
F 4-0 1:58
A. Hernandez
Katy Seven Lakes
Cypress Falls @ Katy Seven Lakes
Round 1
---
11/16
W
F 3-2 1:32
B. Beathard
Katy Seven Lakes
Cypress Falls @ Katy Seven Lakes
Round 1
215
11/13
W
F 0-0
K. Le
Cy-Fair
Quad @ Cy-Fair
Round 1
215
11/11
W
F 4-1 1:16
T. Strickland
Cypress Woods
Quad @ Cy-Fair
Round 1
215
11/10
W
F 10-4 1:38
A. Bejar
Cypress Springs
Cypress Springs @ Cypress Falls
Round 1
215
10/28
L
Replay
F 6-0 2:12
W. Walls
Texas
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
215
10/28
W
Replay
F 8-0 3:51
O. Khalil
Comets Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
215
10/28
L
Replay
F 2-0 1:40
G. Schultz
Iowa
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
215
10/28
W
Replay
F 3-5 5:24
B. Turner
West Frankfort Jr. Redbirds WC
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
215
09/09
L
M FOR 0-0
M. Perez
Labyrinth WC
Super 32 Early Entry TX
Round 7 consolation
215
09/09
L
DEC 7-5 SV
D. Katsigiannis
KT 3 Style Wrestling Club
Super 32 Early Entry TX
Round 6 quarterfinals
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 9-3
D. Jaramillo
El Paso Pebble Hills
2023 UIL Boys State Championship
Quarters and Cons 1
6A 175
02/17
L
Replay
F 6-0 3:47
Z. Hampton
Austin Vandegrift
2023 UIL Boys State Championship
Round 1
6A 175
02/11
W
DEC 6-2
C. Breazeale
League City Clear Falls
UIL Boys Region 3-6A
Challenge
175
02/11
L
F 9-2 2:47
E. Sebesta
Langham Creek
UIL Boys Region 3-6A
Finals
175
02/11
W
F 6-0 3:20
C. Amador
Cypress Ranch
UIL Boys Region 3-6A
Rnd 5 Cons Semis
175
02/11
L
MD 10-2
C. Grazier
---
UIL Boys Region 3-6A
Rnd 4 Semis & 3rd WB
175
02/10
W
F 8-0 4:49
C. Dickerson
League City Clear Springs
UIL Boys Region 3-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
175
02/10
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Houston Westside
UIL Boys Region 3-6A
Round 1 (16 Man)
175
02/03
W
DEC 3-2
E. Sebesta
Langham Creek
UIL Boys District 10-6A
Round 6
175
02/03
W
F 7-0 2:15
R. Rodriguez
Cypress Woods
UIL Boys District 10-6A
Round 4
175
02/03
W
F 4-2 2:55
H. Raji
Cypress Lakes
UIL Boys District 10-6A
Round 2
175
01/14
L
F 2-0 1:32
P. Owino
Katy Seven Lakes
2023 Spartan Hall of Fame - Varsity Boys
1st
175 - Boys
01/14
W
F 11-0 5:42
D. Moore
Bridgeland
2023 Spartan Hall of Fame - Varsity Boys
Semis
175 - Boys
01/14
W
TF 15-0 5:04
N. Macedo
Cypress Park
2023 Spartan Hall of Fame - Varsity Boys
Round 2 Qtrs, 16 1WB
175 - Boys
01/13
W
F 14-1 2:39
E. Duran
Conroe Grand Oaks
Conroe Grand Oaks @ Cypress Falls
Round 1
175
01/07
L
F 2-0 0:32
P. Owino
Katy Seven Lakes
20th Annual CFISD Tournament
Cons. Quarters
Boys 175
01/07
L
F 5-0 3:46
B. Vogt
Conroe Woodlands College Park
20th Annual CFISD Tournament
Quarters
Boys 175
01/07
W
F 4-0 4:48
B. Choat
Cedar Park Vista Ridge
20th Annual CFISD Tournament
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
Boys 175
01/06
W
F 2-0 1:03
A. Casper
Schertz Clemens
20th Annual CFISD Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 175
12/18
L
F 4-0 0:58
L. Malveaux
St.thomas Catholic
Eli Beaty Falcon Invite
1st
190 - Boys
12/17
W
DEC 5-2
B. Johnson
Houston Clear Lake
Eli Beaty Falcon Invite
Semis
190 - Boys
12/17
W
F 7-0 3:02
J. Spooner
Cypress Woods
Eli Beaty Falcon Invite
Round 2 Qtrs, 16 1WB
190 - Boys
12/17
W
MD 11-1
R. Jones
Clute Brazoswood
Eli Beaty Falcon Invite
Round 1 (16 Man)
190 - Boys
12/03
W
TF 19-3 4:27
L. Guerra
Katy Paetow
2022 Maverick Stampede - Boys
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190 - Boys
11/21
W
F 4-0 1:01
B. Bearden
Klein Cain
2nd Annual Turkey Shoot
Round 1 (12 Team)
190
11/21
W
F 0-0 0:11
J. Gensiak
College Station A&M Consolidated
2nd Annual Turkey Shoot
Round 3 (12 Team)
190
11/21
W
F 5-2 1:20
R. Jones
Clute Brazoswood
2nd Annual Turkey Shoot
Placement (12 Team)
190
11/21
W
F 2-0 1:29
L. Guerra
Katy Paetow
2nd Annual Turkey Shoot
Round 4 (12 Team)
190
11/19
W
F 9-4 3:39
R. Jones
Clute Brazoswood
Quad at Falls
Champ. Round 1
190
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/07
L
Replay
TF 10-0 1:12
A. Ii
---
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
182
06/07
L
Replay
F 10-2 3:07
J. Petersen
Team Michigan Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 1 (8 Team)
195
06/07
W
Replay
F 6-2 2:14
J. Warner
Oklahoma Red FS
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 2 (8 Team)
195
06/07
L
Replay
TF 11-0 1:45
C. Carter
Alabama
2022 16U National Duals - Freestyle
Quarterfinals (8 Team)
195
06/07
W
Replay
F 8-2 1:40
H. Sullens
Georgia Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
195
06/07
W
Replay
F 14-8 2:56
J. Eye
Arkansas
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
182
06/07
W
Replay
TF 14-3 2:14
K. Valenzuela
Alabama
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Quarterfinals (8 Team)
182
06/07
L
Replay
TF 11-0 1:11
J. Meehl
North Dakota Blue
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
195
06/07
W
Replay
TF 8-0 1:21
R. Laney
---
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Round 1 (6 Team)
195
02/12
L
MD 10-2
C. Breazeale
League City Clear Falls
2022 UIL Boys Region 3-6A
Rnd 4 3 WB
182
02/11
W
DEC 1-0
R. Jones
Clute Brazoswood
2022 UIL Boys Region 3-6A
Rnd 3 2nd W
182
02/11
L
DEC 9-4
K. Stovall
Houston Strake Jesuit
2022 UIL Boys Region 3-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
182
02/11
W
F 11-3 3:15
A. Dickerson
League City Clear Springs
2022 UIL Boys Region 3-6A
Round 1 (16 Man)
182
02/05
W
F 2-0 3:50
G. Bizi
Cypress Ranch
UIL Boys District 10-6A
Placements
182
02/04
W
F 2-5 3:32
R. Watkins
Langham Creek
UIL Boys District 10-6A
Semis and WB3
182
02/03
W
F 7-1 5:30
L. Barron
Jersey Village
UIL Boys District 10-6A
Quarterfinals and WB1
182
01/28
W
F 0-0 3:00
B. White
---
Falls Tri
Champ. Round 1
182
01/22
L
F 4-0 2:06
S. Martinez
Conroe Oak Ridge
Tiger Classic Invitational BOYS 2022
Semis and WB
182
01/22
W
F 0-1 2:02
C. Celaya
Katy Jordan
Tiger Classic Invitational BOYS 2022
Cons Quarters
182
01/22
L
TF 20-5 5:21
J. Criswell
Klein
Tiger Classic Invitational BOYS 2022
Quarters and WB
182
01/22
W
F 5-0 3:24
L. Harrell
Conroe The Woodlands
Tiger Classic Invitational BOYS 2022
Round 2 and WB
182
01/15
W
F 0-0 2:59
F. Roman
College Station A&M Consolidated
2022 Spartan Hall of Fame Varsity Boys
5th
182
01/15
W
DEF 0-0
M. Walker
Humble Kingwood
2022 Spartan Hall of Fame Varsity Boys
consi semis
182
01/15
L
F 4-0 1:01
K. Marzetta
Humble Summer Creek
2022 Spartan Hall of Fame Varsity Boys
Round 2 Qtrs, 16 1WB
182
01/14
W
F 4-1 2:00
A. Saucido
Conroe Grand Oaks
Cypress Falls @ Conroe Grand Oaks
Round 1
182
01/08
L
F 4-0 1:25
A. Perez
San Antonio Johnson
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Quarters
Boys 182
01/08
W
MD 16-6
C. Cruz
Corpus Christi Ray
19th Annual CY Fair ISD Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
Boys 182
01/07
L
F 2-0 0:58
K. Tompkins
Midlothian
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
Boys 182
01/07
W
F 6-0 4:20
B. Jones
Klein Collins
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Boys 182
01/07
W
F 19-6 3:11
T. Rice
Waller
19th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 1 (64 Man)
Boys 182
12/18
W
F 13-5 2:59
M. Caskey
---
Old School Invitational
3rd and 5th Place Round
182
12/18
L
F 3-2 0:52
C. Brezeale
Clear Falls
Old School Invitational
Consi Semi (12 Man)
182
12/18
L
DEC 9-6
O. Owino
---
Old School Invitational
Semis and Cons. Round 2 (12 Man)
182
12/18
W
F 10-0 3:21
M. Caskey
---
Old School Invitational
Quarters (12 Man)
182
12/17
W
F 13-3 2:29
J. Ramirez
---
Cypress Falls
Champ. Round 1
195
12/17
W
F 4-3 1:34
A. Broxie
Rosenberg Lamar Consolidated
Cypress Falls
Champ. Round 1
182
12/16
W
F 10-1 3:03
C. Huerta
Klein Forest
Cypress Falls
Champ. Round 1
195
12/12
L
F 2-0
B. Vogt
---
Houston Dual Championships
Champ. Round 1
195
12/12
W
DEC 5-1
C. Cruz-Becerra
Cy-Fair
Houston Dual Championships
Champ. Round 1
182
12/12
L
F 2-0 2:00
W. Jones
Katy Cinco Ranch
Houston Dual Championships
Champ. Round 1
182
12/09
L
DEC 8-3
B. Grier
Cypress Ranch
Falls Tri
Champ. Round 1
182
12/09
W
F 6-0 3:42
T. Gomez
Cypress Park
Falls Tri
Champ. Round 1
182
12/04
L
DEC 4-2
T. Matthews
SEVEN LAKES
Maverick Stampede
Rnd 5 4th Wrestleback (32 Man)
182
12/04
L
F 2-0 4:29
D. Parmeson
---
Maverick Stampede
Rnd 4 Quarters & 3rd WB (32 Man)
182
12/03
W
DEC 6-5
B. Howenstine
EPISCOPAL HS Tx
Maverick Stampede
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
12/03
W
F 2-0 1:02
C. Spurlock
KATY
Maverick Stampede
Round 1 (32 Man)
182
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
L
DEC 11-7
A. Phouminh
Jersey Village
UIL Boys District 10-6A JV Boys
Placement Matches (12 Man)
JV-182
04/05
W
DEC 7-6 TB1
T. Gomez
Cypress Park
UIL Boys District 10-6A JV Boys
Semis & 2nd WB (12 Man)
JV-182
04/05
W
F 2-0 0:48
R. Ferrier
Cypress Woods
UIL Boys District 10-6A JV Boys
Quarterfinals (12 Man)
JV-182
03/26
W
F 7-1 1:01
T. Ramirez
Rosenberg Terry
Rosenberg Terry @ Cypress Falls
Round 1
195
03/26
L
F 2-1 2:49
E. Meza
Jersey Village
Cypress Falls @ Jersey Village
Round 1
182
03/26
L
F 4-3 2:49
P. Little
Jersey Village
Cypress Falls @ Jersey Village
Round 1
182
03/21
W
F 4-0 1:52
S. Ward
League City Clear Falls
Cypress Falls @ League City Clear Falls
Round 1
182
03/19
W
F 2-0 1:12
M. Ferguson
Cypress Springs
Cypress Springs @ Cypress Falls
Round 1
220
03/18
W
F 5-2 2:56
A. Antoine
Langham Creek
Langham Creek @ Cypress Falls
Round 1
182
03/12
W
F 8-2 5:00
A. Colvin
Conroe Grand Oaks
Conroe Grand Oaks @ Cypress Falls
Round 1
182
03/06
W
F 5-0 1:13
B. Robledo
Klein Forest
Klein Forest @ Cypress Falls
Round 1
182
03/04
W
F 2-0 1:32
R. Anglin
Klein Cain
Cypress Falls @ Klein Cain
Round 1
182
03/04
L
F 4-0 2:50
J. Verklas
Klein Cain
Cypress Falls @ Klein Cain
Round 1
182
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020