Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eugene Holt
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
4A - Uintah
Uintah
Uintah Jr High Wrestling
Uintah Wrestling
Uintah wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
Replay
TF 15-0 3:07
E. Jones
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
96
01/26
W
Replay
F 6-0 2:48
G. Dunton
Agoge
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
96
01/26
L
Replay
TF 18-2 3:00
G. Spackman
Timpanogos Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
96
01/20
L
F 5-0 0:41
D. Moffat
3A - South Summit
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
4th Wrestleback (32 Man)
96
01/20
W
F 2-0 0:38
R. Lee
3A - North Sanpete
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
96
01/19
L
F 5-0 0:52
S. Hatch
2A - South Sevier
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
96
12/28
L
MD 13-4
K. Memmott
Juab Wrestling Club (JWC)
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
92-98
12/28
L
F 2-0 0:32
B. Dawson
Altamont Longhorn Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
92-98
12/28
W
F 2-2 2:32
L. Bennett
Millard wrestling club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
92-98
11/25
L
DEC 6-1
R. Doucette
Talons Wrestling Team
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
11/25
L
F 7-1 1:17
S. Wood
Sanderson Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
100
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
Replay
DEC 10-8 SV
G. Dunton
Murray
Rec League State
Placement Matches (8 Man)
87
01/21
L
Replay
DEC 8-1
J. Workman
Top Of Utah
Rec League State
2nd Wrestleback (8 Man)
87
01/21
L
Replay
F 2-0 0:55
R. Browning
Champions Wrestling Club
Rec League State
Quarterfinals (8 Man)
87
01/14
L
MD 11-2
C. Vincent
Fremont Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
82-86
01/14
W
F 4-3 1:56
H. Sandoval-Lewis
Bear River Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
82-86
01/14
W
F 2-0 0:59
R. Carlisle
Charger Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
82-86
11/26
L
Replay
F 2-2 1:53
R. Browning
Champions Wrestling Club
Turkey Tussle
Semis & 1st WB (8 Man)
88
11/26
L
Replay
F 12-2 1:10
B. Maddox
Brothers of Steel
Turkey Tussle
Quarterfinals (8 Man)
88
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024