Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jett Patterson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Fergus
Lewistown
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/14
L
F 2-0 0:57
J. Alves
Lockwood
Fergus Middle School Invite
Round 2 (3 Man)
64-70
11/14
L
DEC 7-2
K. Johnson
Huntley
Fergus Middle School Invite
Round 1 (3 Man)
64-70
11/08
L
F 2-0 1:50
K. Johnson
Huntley
Prideland MS Mixer
Round 3 (3 Man)
65-70
11/07
L
F 4-0 0:42
J. Alves
Lockwood
Prideland MS Mixer
Round 1 (3 Man)
65-70
10/21
L
FOR 0-0
T. Watanabe
Shepherd
Shepherd MS Mixer 2023
Round 2 (4 Man)
68-70
10/21
L
FOR 0-0
W. Davison
Red Lodge
Shepherd MS Mixer 2023
Round 3 (4 Man)
68-70
10/21
L
FOR 0-0
K. Johnson
Huntley Project
Shepherd MS Mixer 2023
Round 1 (4 Man)
68-70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
DEC 15-10
H. Kuper
Butte
Montana Middle School Championships
Quarterfinals (Cons 64/5 32/3 16/1)
70
03/04
L
F 4-0 1:18
A. Rau
Billings Darkhorse
Montana Middle School Championships
Championship 64/3 32/2 16/1 (Cons 64/3 32/1)
70
11/15
L
MD 13-0
C. Wright
Malta
Fergus Middle School Invite
Round 1 (3 Man)
65-66
11/12
L
F 4-0 1:20
K. Smith
Tongue River
Junior Battle on the Bighorn
Round 5 (5 Man)
52-66
11/12
W
DEC 6-0
J. Pollock
Sideriver
Junior Battle on the Bighorn
Round 4 (5 Man)
52-66
11/12
W
F 5-0 0:34
K. Phillips
Sheridan
Junior Battle on the Bighorn
Round 2 (5 Man)
52-66
11/12
W
F 9-0 0:34
C. Gagner
Sheridan
Junior Battle on the Bighorn
Round 1 (5 Man)
52-66
11/08
L
F 2-0 2:25
H. Fleury
Huntley Project
Lockwood Middle School Invite
Round 1 (Best of 3)
61-66
11/05
L
F 2-1 1:00
L. VanWhy
Alexander
2022 WMS Bronco Invite
Round 5 (5 Man)
65-70
11/05
L
DEC 10-6
V. Nelson
Circle
2022 WMS Bronco Invite
Round 4 (5 Man)
65-70
11/05
L
F 2-0 0:21
H. Pierce
Glasgow
2022 WMS Bronco Invite
Round 3
65-70
11/05
L
F 2-0 0:32
C. Wright
Malta
2022 WMS Bronco Invite
Round 2
65-70
10/29
L
F 2-0 0:49
S. Redding
Hardin
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 3 (4 Man)
66-71
10/29
L
F 2-0 0:46
T. Dennis
Shepherd
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 2 (4 Man)
66-71
10/29
L
DEC 6-2
P. Cameron
Columbus
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 1 (4 Man)
66-71
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024