Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Harley Hyatt
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Kenai Kavemen Wrestling Club
Kenai Middle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
W
Replay
F 5-2 3:05
D. Marquez
Lions Den Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
PLACEMENT
97
05/05
L
Replay
TF 11-0 1:03
C. Iverson
Bethel Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 7
97
05/04
L
Replay
TF 12-2 2:46
A. Erickson
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 6
97
05/04
W
Replay
F 12-8 3:23
S. Gilila
Bethel Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 4
97
05/04
W
Replay
TF 10-0 0:43
G. Reuter
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 2
97
05/03
L
Replay
DEC 8-1
M. Dobbs
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Greco Championships
PLACEMENT
97
05/03
W
Replay
TF 8-0 1:00
C. Iverson
Bethel Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 6
97
05/03
W
Replay
TF 8-0 1:36
E. Reigh
Dillingham Wolverine Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 4
97
05/03
W
Replay
TF 8-0 0:19
C. Rowe
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 2
97
05/03
W
NC 0-0
C. Iverson
Bethel Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
TRUE SECOMD
97
05/03
W
Replay
DEC 5-0
A. Erickson
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
TRUE SECOND
97
05/02
W
Replay
F 4-0 0:36
T. Andrews
Pioneer Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
PLACEMENT
97
05/02
W
Replay
TF 17-2 3:20
C. Iverson
Bethel Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 7
97
05/02
L
Replay
F 5-0 1:54
M. Dobbs
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 6
97
05/02
W
Replay
F 10-0 2:30
S. Gilila
Bethel Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 4
97
05/02
W
Replay
DEC 8-2
J. Pegues
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 2
97
04/20
W
F 8-5 3:43
C. Ebenezer
Soldotna Whalers Wrestling Club
2024 Clash of the Kings Greco
Round 5 (5 Man)
92-103
03/22
W
F 8-0 1:43
I. Marroquin
Anchor Kings Wrestling Club
2024 End of the Road Greco
round 1
84-94
02/17
L
MD 11-0
C. LeClair
Skyview Middle School
KMS Invitational
Finals
91
02/17
L
MD 11-2
C. Ebenezer
Skyview Middle School
KMS Invitational
Round 2
91
02/10
W
DEC 3-0
C. Ebenezer
Skyview Middle School
Nikiski Middle Invite
Round 5
91
02/10
W
F 8-0 2:47
C. Lawson
Skyview Middle School
Nikiski Middle Invite
round 2
91
02/10
W
TF 16-0 4:17
S. Macias
Kenai Middle School
Nikiski Middle Invite
round 1
91
02/03
L
DEC 3-0
C. Ebenezer
Skyview Middle School
Rubber Chicken Classic
Finals
91
02/03
W
F 2-0 0:26
I. Davis
Kenai Middle School
Rubber Chicken Classic
Round 3
91
02/03
W
F 2-0 0:26
J. Knell
Grace Christian School
Rubber Chicken Classic
Round 2
91
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
DEC 4-0
E. Mitcham
Eielson Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Quarters & 5th WB (64 Man)
84
03/04
W
MD 11-2
J. Walker
Colony Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
4th Wrestleback (64 Man)
84
03/03
L
DEC 14-10
J. Keith
Blatchley
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
84
01/28
L
TF 18-2 3:58
H. Kumfer
Skyview Middle School
Nikiski Invite
Round 5
84
01/28
W
F 11-5 1:58
L. Wilshusen
Kenai Middle School
Nikiski Invite
round 3
84
01/28
W
F 5-0 0:50
J. Lyon
Homer
Nikiski Invite
round 1
84
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021