Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Weldon Nay
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
ROCHELLE
Rochelle
Rochelle High School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
DEC 8-3
C. Kleiser
Sycamore (H.S.)
Sycamore (H.S.) @ Rochelle
Round 1
138
12/03
L
DEC 6-4 SV
J. Arroyo
Metea Valley
Rockford East `Giardini` Invitational
Round 2
138
12/03
L
F 4-0 1:01
Y. Nikolav
Hampshire
Rockford East `Giardini` Invitational
Round 1 (16 Man)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 2-0 1:15
C. Schaad
Geneseo
IHSA 2A Regional @ East Moline (United)
Placement Matches
126
02/05
W
MD 13-3
D. Eckman-Allred
Rock Island
IHSA 2A Regional @ East Moline (United)
Consi Semis
126
02/05
L
F 2-0 0:58
R. Almendarez
Galesburg
IHSA 2A Regional @ East Moline (United)
Semis and WB3
126
01/22
W
F 6-1 3:17
K. Vela
LaSalle (L-Peru)
Interstate 8 Conference Championships
Placement Matches (8 Man)
126
01/22
L
MD 10-2
M. Corder
---
Interstate 8 Conference Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/15
W
F 5-0 2:39
C. Grove
Mahomet - Seymour High School
2022 Marty Williams Invitational
Consolation Placements
126
01/15
W
F 2-1 1:44
A. May
Champaign Central High School
2022 Marty Williams Invitational
Round 5 (24 Man)
126
01/15
L
MD 17-5
R. Wilson
Mahomet - Seymour High School
2022 Marty Williams Invitational
Round 4 (24 Man)
126
01/15
L
DEC 5-2
E. Fordham
Riverton High School
2022 Marty Williams Invitational
Round 3 (24 Man)
126
01/15
W
F 5-0 2:36
D. Paddock
Richland County (Olney) High School
2022 Marty Williams Invitational
Round 2 (24 Man)
126
01/08
L
MD 14-4
R. Wilson
MAHOMET (M-SEYMOUR)
XLVI SYCAMORE INVITATIONAL
Gold Division 3rd Place
126
01/08
L
F 9-4 2:34
M. Rose
MARENGO
XLVI SYCAMORE INVITATIONAL
Gold Division Semifinals and Wrestlebacks
126
01/08
W
F 7-1 2:58
E. Nitsche
Maple Park (KANELAND)
XLVI SYCAMORE INVITATIONAL
Gold Division Quarterfinals
126
01/08
L
F 5-0 1:03
I. Smith
Villa Park (WILLOWBROOK)
XLVI SYCAMORE INVITATIONAL
Round 3 (24 Man)
126
01/07
L
F 2-0 0:43
M. Meade
Crystal Lake (Prairie Ridge)
Crystal Lake (Prairie Ridge) @ Rochelle
Round 1
126
12/08
L
MD 14-5
B. Haas
Lena (L.-Winslow)
Rochelle vs. Lena (L.-Winslow)
Round 1
126
12/04
L
F 12-0 2:17
D. Cannon
Rockford East
Rockford East `Giardini` Invite by GEI
Round 2
126
12/03
L
DEC 3-2
D. Sorensen
Richmond
Rockford East `Giardini` Invite by GEI
2nd Wrestleback (16 Man)
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
F 15-5 4:08
A. Rowan
---
IWCOA 2020 N Reg Rochelle
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/29
L
DEC 6-5
M. Spates
Rockford East
IWCOA 2020 N Reg Rochelle
6
113
02/29
W
MD 11-2
D. Avila
Guilford
IWCOA 2020 N Reg Rochelle
2
113
02/29
W
F 4-2 1:20
C. Abbasi
Byron
IWCOA 2020 N Reg Rochelle
Round 1 (16 Man)
113
02/08
L
F 2-0 0:51
Y. Nikolov
Hampshire
IHSA 2A Regional @ Sycamore
Consi Semis
113
02/08
L
F 4-0 1:27
S. Sprinkle
---
IHSA 2A Regional @ Sycamore
Quarters and WB1
113
01/18
L
F 6-0 2:29
A. Hardin
Belleville West High School
2020 Marty Williams Invitational
Placement Matches
113
01/18
L
DEC 9-6
G. Skoog
LaSalle_Peru
2020 Marty Williams Invitational
5
113
01/18
L
F 11-3 1:45
T. Porter
---
2020 Marty Williams Invitational
4
113
01/18
L
F 2-0 0:23
J. Cole
---
2020 Marty Williams Invitational
3
113
01/11
L
F 4-0 1:14
T. Davis
---
XLV Sycamore Invitational
Placement Matches (16 Man)
113
01/11
L
F 8-0 2:55
L. Miller
---
XLV Sycamore Invitational
Round 4 (16 Man)
113
01/11
L
MD 15-5
A. Banuelos-Ruiz
---
XLV Sycamore Invitational
Round 3 (16 Man)
113
01/11
W
F 4-1 1:10
M. Slinn
---
XLV Sycamore Invitational
Round 2 (16 Man)
113
01/11
L
F 15-3 4:56
C. Reyes
WOODSTOCK (NORTH)
XLV Sycamore Invitational
Round 1 (16 Man)
113
11/30
W
F 2-0 0:22
B. Olson
---
Rockford East Freshmen Invite by GEI
Placement Matches
113
11/30
W
DEC 8-2
C. Jargstorf-Benbenek
Johnsburg
Rockford East Freshmen Invite by GEI
Cons Round 3
113
11/30
W
F 2-0 0:36
S. Kulagowski
Grayslake Central
Rockford East Freshmen Invite by GEI
Semis & 2nd Consolation
113
11/30
L
MD 12-4
Z. Piskiewicz
Warren Township
Rockford East Freshmen Invite by GEI
Quarters & Cons Round 1
113
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023