May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Markee Gomez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Hammer Time
Hammer time wrestling
Midwest Black Mambas Team 1
Sebolt Wrestling Academy
Sebolt Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
DEC 4-2
H. Graves
Clarinda elite
Iowa AAU Girls State
Round 10 - Placement
70
01/28
W
Replay
F 12-2 2:38
K. Shelby
Iowa
2024 Iowa/USA State Championship
round 5
71
01/28
W
Replay
F 7-0 1:47
W. Gaudineer
Chickasaw Elite Wrestling Club
2024 Iowa/USA State Championship
round 4a
71
12/31
L
F 2-0 0:40
R. Manny
Indianola Mat Tribe
SEW Warhawk Youth Tournament
Round 3
5
12/31
L
DEC 2-0
B. Halsted
Hammer Time Wrestling Academy
SEW Warhawk Youth Tournament
Round 2
5
12/31
W
DEC 4-2 SV
G. Carter
Ubasa wrestling academy
SEW Warhawk Youth Tournament
round 1
5
10/29
L
Replay
F 2-0 0:58
A. Ragona
Built By Brunson Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
1st Place Matches
61-66
10/29
W
Replay
DEC 2-0 SV
A. Williams
Summit Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R 10.1 Semifinals
61-66
10/29
W
Replay
MD 15-2
D. Schuh
Wrestling Factory
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.1 Qtr
61-66
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
DEC 6-0
M. Blades
Ubasa Wrestling Academy
Iowa AAU Girls State Championship
Placement Matches (32 Man)
60
02/26
W
F 4-0 1:38
E. Sullivan
Ankeny Wrestling Club
Iowa AAU Girls State Championship
Semis & 5th WB (32 Man)
60
02/26
W
MD 11-2
C. Hemann
Osage
Iowa AAU Girls State Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
60
02/26
W
F 2-0 0:36
T. Hanson
Central Little Warriors
Iowa AAU Girls State Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
60
02/26
W
F 2-0 0:43
I. Lewis
Waverly Area Wrestling Club
Iowa AAU Girls State Championship
Round 1 (32 Man)
60
02/12
W
MD 11-2
T. Cortes
Hammer Time Wrestling Academy
Knoxville Wrestling Club
Round 4
51
02/12
W
F 4-0 1:43
H. Thorpe
Knoxville Youth Wrestling
Knoxville Wrestling Club
Round 3
51
02/12
W
DEC 4-0
R. Alexander
Moen Wrestling Academy
Knoxville Wrestling Club
Round 2
51
01/29
W
Replay
F 2-2 0:44
M. Schmitz
Big Game Wrestling Club
2023 Iowa/USA State Championship
placement
63
01/29
W
Replay
MD 9-0
M. Blades
Ubasa Wrestling Academy
2023 Iowa/USA State Championship
round 5
63
01/29
W
Replay
F 16-2 2:52
A. Brenneman
Iowa
2023 Iowa/USA State Championship
round 3
63
01/29
W
Replay
F 6-0 2:48
M. Ingles
Waverly Area Wrestling Club
2023 Iowa/USA State Championship
round 2
63
11/20
W
F 11-2 2:51
K. Cline
BGM Cub Club
BGM CUB CLUB TOURNAMENT 2022
Round 2 (2,3, or 4 man brackets)
43
11/20
W
F 2-0 0:27
R. Milder
Eastern Iowa Wrestling Club
BGM CUB CLUB TOURNAMENT 2022
Round 1 (2,3,or 4 man brackets)
43
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
09/19
L
Replay
VFA 0:46 4-0
B. Williams
BullTrained Women
Ultimate Club Duals
3rd Place
56 lbs
09/19
W
VFO 0-0
H. Mintz
WOW North
Ultimate Club Duals
Semi-Finals
56 lbs
09/18
W
Replay
VFA 3:08 12-3
P. George
Misfits Sweet Lightning
Ultimate Club Duals
Quarter-Finals
56 lbs
09/18
L
Replay
VFA 1:22 6-0
k. bono
Hammer Chicks Team 1
Ultimate Club Duals
RR Rnd 5
56 lbs
09/18
W
Replay
VFA 0:54 9-0
E. Logan
Doughgirls
Ultimate Club Duals
RR Rnd 1
56 lbs
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
09/12
L
NC
T. Madriles
---
2020 RMN Strike Zone
2nd Place
52 lbs
09/12
L
Replay
DEC 6-1
J. Hartl
JJ Trained
2020 RMN Strike Zone
Consi of 4
50 lbs
09/12
W
F 2-0 0:12
M. Baxter
Ioc
2020 RMN Strike Zone
3rd Place
52 lbs
09/12
W
F 2-0 0:17
V. Patterson
Beast Cage
2020 RMN Strike Zone
Consi-Semis
52 lbs
09/12
W
Replay
F 5-0 1:06
C. Rangel
Storm
2020 RMN Strike Zone
Consi of 8 #2
50 lbs
09/12
L
Replay
F 2-0 1:02
A. Rife
Purler Wrestling
2020 RMN Strike Zone
Semi-Finals
52 lbs
09/12
L
Replay
F 12-4 1:49
G. Glowacki
---
2020 RMN Strike Zone
Round of 16
50 lbs
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/01
L
Replay
F 2-0 0:25
N. Pina
Rebel WC
2020 Reno Worlds in Tulsa
Consi-Semis
50 lbs
08/01
W
Replay
F 6-1 1:18
A. Mitchell
---
2020 Reno Worlds in Tulsa
Consi of 4
50 lbs
07/31
L
Replay
F 2-0 0:19
K. Bowyer
Ohio National Girls Team
2020 Reno Worlds in Tulsa
Quarter-Finals
50 lbs
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022