Jun 19-22, 1:30 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Tomorrow · 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brodey Mogan
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Team Name
Inland Northwest Wrestling Training Center
West Valley (Spokane)
West Valley High School
West Valley Spokane
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
FOR 0-0
R. Ellison
Braves Wrestling Club
WSWA Victory in the Valley GR
Round 6
132
03/09
L
FOR 0-0
A. Lopez
Team Elevate Wrestling
WSWA Victory in the Valley GR
Round 2
132
03/09
L
FOR 0-0
J. Aguilar
Washington
WSWA Victory in the Valley GR
Round 1
132
03/09
L
F 4-0 1:29
M. Russell
Ascend Wrestling Academy
WSWA Victory in the Valley FS
Round 6
132
03/09
W
TF 10-0 1:03
J. Aguilar
Washington
WSWA Victory in the Valley FS
Round 4
132
02/03
W
FOR 0-0
J. Krogseth
East Valley (Spokane)
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
2A 5/6
120 2A
02/03
L
F 6-0 1:42
A. Corrales
Pullman
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
12 man con semi
120 2A
02/03
W
F 2-0 2:40
C. Hunt
Shadle Park
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Semis (12 Man) wb con 1/4
120 2A
02/02
L
F 2-0 0:30
B. Champion
Shadle Park
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Quarters (12 Man)
120 2A
02/02
W
DEC 10-8
A. Flanigan
East Valley (Spokane)
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Champ. Round 1 (12 Man)
120 2A
01/27
L
F 2-1 2:33
A. Flanigan
East Valley
Spokaloo
Round 5
120
01/27
W
F 11-4 3:34
S. Sullivan
Mt. Spokane
Spokaloo
Round 4
120
01/27
L
F 6-4 3:20
J. Jackson
Gonzaga Prep
Spokaloo
Round 2
120
01/23
W
TF 18-1
R. Gibbs
Pullman
Pullman @ West Valley (Spokane)
Round 1
120
01/13
W
F 2-0 0:39
Z. Ebel
Shadle Park
Saxon JV Tournament
Round 1
125-130
01/11
L
F 9-3 3:27
B. Champion
Shadle Park
Shadle Park @ West Valley (Spokane)
Round 1
120
01/04
L
F 2-2 1:22
C. Valdez
Clarkston
West Valley (Spokane) @ Clarkston
Round 1
120
12/30
L
F 4-0 2:20
O. McLean
Deer Park High School
Freeman Winter Classic 2023
3rd Place Matches
120
12/30
L
F 12-4 1:20
T. Grooms
Okanogan
Freeman Winter Classic 2023
Round 3- Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
120
12/30
W
F 5-0 1:38
C. Francis
University High School
Freeman Winter Classic 2023
Round 2- Quarters, WB 1 (16 Man)
120
12/22
L
Replay
F 2-0 1:10
I. Rios
Toppenish
Best of the West - Individual
Round 1 (32 Man)
120
12/21
L
Replay
F 2-0 0:49
O. Hayes
Selah
Best of the West - Duals
Round 1 (32 Team)
120
12/21
L
Replay
F 9-0 3:28
A. Lopez-Lagunas
Kennewick
Best of the West - Duals
Quarterfinals (8 Team)
120
12/21
L
Replay
F 0-2 1:23
D. Elfering
Richland
Best of the West - Duals
Finals (2 Team)
120
12/21
L
Replay
F 10-0 3:51
T. Weiland
Mt. Spokane
Best of the West - Duals
Round Two
120
12/14
L
F 2-5 3:35
J. Krogseth
East Valley (Spokane)
West Valley (Spokane) @ East Valley (Spokane)
Round 1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024