Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
rudy juvera
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2012-2013
Team Name
Cheyenne Mountain
Pine Creek Eagles WC
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 6-4
E. Chavez
Mead
2019 CHSAA State Championships
Placements
152-4A
02/23
L
DEC 6-0
B. Engelking
---
2019 CHSAA State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
152-4A
02/23
W
DEC 7-6
Z. Terrazas
Coronado
2019 CHSAA State Championships
3rd Wrestleback
152-4A
02/23
W
F 3-0 2:22
J. Willis
Windsor
2019 CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
152-4A
02/22
W
F 10-3 3:24
T. Sukle
Discovery Canyon
2019 CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
152-4A
02/22
L
F 2-0 1:41
B. Engelking
Longmont
2019 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
152-4A
02/16
L
MD 10-1
Z. Terrazas
Coronado
CHSAA 4A Region 3 (Harold McCray Region)
3rd and 5th Place Matches
152
02/16
W
F 6-3 4:11
C. Fuller
---
CHSAA 4A Region 3 (Harold McCray Region)
Consi Semis
152
02/16
L
DEC 4-2
D. Haller
Mesa Ridge
CHSAA 4A Region 3 (Harold McCray Region)
Semis and WB3
152
02/15
W
F 2-0 1:12
I. Gray
Vista Peak
CHSAA 4A Region 3 (Harold McCray Region)
Quarterfinals and WB1
152
02/15
W
NC 0-0
C. Fuller
---
CHSAA 4A Region 3 (Harold McCray Region)
4th Place Matches
152
02/02
L
DEC 8-3
R. Minjarez
---
4A/5A Colorado Dual State Championship
Placement (4 Team)
138
02/02
W
MD 14-2
D. Lampe
Canon City
4A/5A Colorado Dual State Championship
Round 2 (4 Team)
138
02/02
L
DEC 7-1
D. Green
---
4A/5A Colorado Dual State Championship
Round 1 (4 Team)
138
02/02
L
F 5-4 2:35
B. Nagel
---
4A/5A Colorado Dual State Championship
Round 3 (4 Team)
138
02/02
W
F 3-4 3:05
B. Taylor
---
4A/5A Colorado Dual State Championship
Semis (4 Team)
138
12/14
L
DEF 2-0 1:00
J. Valdez
Thornton
2018 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
145
12/14
L
DEC 9-2
Z. Martin
---
2018 Jimmy John`s NCCT
Rd 2 Champ/Rd 1 Consi
145
12/14
W
F 11-1 5:21
A. Galvan
---
2018 Jimmy John`s NCCT
Rd 1 Champ
145
12/13
W
F 12-2 5:42
C. Medina
Pueblo Centennial
Cheyenne Mountain @ Pueblo Centennial
Round 1
145
12/08
W
NC 0-0
I. Baber
Lamar
East Invitational
3rd Place Match, 5th Place Match
145
12/08
L
DEC 7-5
H. Smith
Alamosa
East Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
145
12/08
W
F 2-2 2:04
K. Walker
---
East Invitational
Round 4
145
12/08
L
DEC 5-4
A. Binkly
Berthoud
East Invitational
Round 1 (16 Man)
145
12/07
W
TF 16-0 3:21
M. Wickham
Canon City
Canon City @ Cheyenne Mountain
Round 1
145
11/30
W
F 4-1 3:05
I. Benavidez
Greeley Central
Battle of the Best - 8th Annual
Round 2 (6 Team)
145
11/30
W
MD 10-2
A. Garcia
Falcon
Battle of the Best - 8th Annual
Round 6
145
11/30
W
F 10-3 5:54
D. Porter
---
Battle of the Best - 8th Annual
Round 1 (6 Team)
145
11/30
W
F 5-2 1:41
A. Schwab
Pine Creek
Battle of the Best - 8th Annual
Round 3 (3 Team)
145
11/30
W
F 7-1 3:01
A. Nicholas
All Star Blue
Battle of the Best - 8th Annual
Round 4 (6 Team)
145
11/30
W
DEC 4-2
C. Stephenson
Lewis Palmer
Battle of the Best - 8th Annual
Round 2 (3 Team)
145
11/29
W
F 2-0 0:54
R. Atencio
---
Pueblo West @ Cheyenne Mountain
Round 1
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
DEC 7-2
M. Voshage
Lewis - Palmer
Cheyenne Mountain @ Lewis - Palmer
Round 1
132
01/20
L
DEC 2-1
J. Turner
Discovery Canyon
2018 COS Metro Wrestling Championships
R8 - Consolation Finals
132
01/20
W
DEC 8-6 SV
L. Suter
Pine Creek
2018 COS Metro Wrestling Championships
R7 - Cons. Semis
132
01/20
L
DEC 5-4
D. Owens-Hailey
Palmer
2018 COS Metro Wrestling Championships
R6 - Semis
132
01/20
W
DEC 5-3
M. Voshage
Lewis Palmer
2018 COS Metro Wrestling Championships
R4 - Quarters
132
01/20
W
DEC 2-0
B. Lohse
James Irwin CHS
2018 COS Metro Wrestling Championships
R2 - Champ & WB
132
01/13
L
F 2-0 3:57
Z. Martin
Centauri H.S.
Mel Smith 2018 Wrestling Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/13
W
F 4-1 4:34
H. Forsythe
Brush H.S.
Mel Smith 2018 Wrestling Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/12
W
F 4-0 1:39
L. Soto
Del Norte
Mel Smith 2018 Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/12
L
DEC 10-4
B. Benavides
---
Mel Smith 2018 Wrestling Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/12
W
F 10-0 3:04
G. Carter
---
Mel Smith 2018 Wrestling Invitational
Round 1 (32 Man)
132
01/12
W
MD 10-2
D. Schwartz
Sand Creek
Cheyenne Mountain @ Sand Creek
Round 1
132
01/07
L
DEC 7-3
M. Padilla
Adams City
Bobby Hawk Martinez Colt Classic
1st & 3rd (16 Man)
132
01/06
W
DEC 5-1
R. Palomar
---
Bobby Hawk Martinez Colt Classic
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/06
L
DEC 5-3
S. Coffey
Canon City
Bobby Hawk Martinez Colt Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/06
W
F 9-2 5:28
T. Cisneros
Pueblo County
Bobby Hawk Martinez Colt Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/06
W
MD 13-4
B. Conlin
---
Bobby Hawk Martinez Colt Classic
Round 1 (16 Man)
132
01/05
L
F 8-3 5:25
R. Mendoza
---
Falcon @ Cheyenne Mountain
Round 1
132
12/22
L
F 4-1 1:43
J. Ruona
---
Cheyenne Mountain @ Canon City
Round 1
132
12/21
L
F 5-0 3:08
N. Wilson
Pueblo West
Cheyenne Mountain @ Pueblo West
Round 1
132
12/16
L
DEC 7-3
D. Owens-Hailey
---
2017 Old Chicago NCCT
Rd 6 Quarterfinals/Rd 5 Consi
132
12/16
W
MD 8-0
B. Leypoldt
---
2017 Old Chicago NCCT
Rd 5 Consolation Round 4
132
12/15
L
F 7-1 2:58
J. Trujillo
---
2017 Old Chicago NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
132
12/15
W
F 7-0 1:37
B. Kallsen
Platte Valley
2017 Old Chicago NCCT
Rd 2 Champ/Rd 1 Consi
132
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 9-1 4:20
J. Joiner
---
CUSAW 2017 Fresh/Soph Folkstyle State
Placement
132
03/11
W
DEC 9-3
E. Perlstein
---
CUSAW 2017 Fresh/Soph Folkstyle State
6th Wrestleback (32 Man)
132
03/11
W
DEC 8-1
A. Quinn
Monarch HS
CUSAW 2017 Fresh/Soph Folkstyle State
Semis & 5th WB (32 Man)
132
03/11
W
F 9-3 4:33
J. Cabunoc
Douglas County HS
CUSAW 2017 Fresh/Soph Folkstyle State
4th Wrestleback (32 Man)
132
03/11
W
F 10-0 2:00
J. Turley
Rampart
CUSAW 2017 Fresh/Soph Folkstyle State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
03/11
W
DEC 4-2 SV
G. Wilson
---
CUSAW 2017 Fresh/Soph Folkstyle State
2nd Wrestleback (32 Man)
132
03/11
L
MD 11-0
J. Joiner
---
CUSAW 2017 Fresh/Soph Folkstyle State
64/32 Rnd 2/Cons 1
132
03/11
W
TF 17-1 5:06
J. McClelland
---
CUSAW 2017 Fresh/Soph Folkstyle State
Rnd 1
132
01/21
L
DEC 1-0
C. Gruntorad
Crowley County
Canon City Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/21
W
F 6-0 3:26
L. Clark
Cheyenne Mountain JV
Canon City Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/21
W
F 14-0 3:31
C. Medina
Pueblo Centennial JV
Canon City Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/21
L
DEC 8-2
C. Hernandez
Pueblo Centennial
Canon City Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/07
L
DEC 8-1
T. Singleton
Pueblo County
Colt Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/07
L
DEC 10-4
I. Vigil
---
Colt Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/07
W
DEC 5-3
C. Vigil
Pueblo Centennial
Colt Classic
Round 1 (16 Man)
138
12/17
W
F 3-2 2:51
F. Gutierrez
Fairview
2016 Old Chicago NCCT
Rd 4 Consolation Round 3
138
12/17
L
MD 17-7
M. Bailey
Berthoud
2016 Old Chicago NCCT
Rd 8 Semis/Rd 7 Consi
138
12/17
W
FOR 0-0
J. Valdez
Thornton
2016 Old Chicago NCCT
Rd 7 Consolation Round 6
138
12/17
W
DEC 3-0
C. Berg
Air Academy
2016 Old Chicago NCCT
Rd 6 Quarterfinals/Rd 5 Consi
138
12/16
L
F 11-1 2:52
J. Davis
Pueblo County
2016 Old Chicago NCCT
Rd 1 Champ
138
12/10
L
DEC 5-3 SV
T. McDowell
Canon City
East Invitational
3rd Place Match, 5th Place Match
138
12/10
W
DEC 6-5
K. Hillis
Alamosa
East Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/10
L
DEC 10-3
M. Bailey
Berthoud
East Invitational
Semis
138
12/10
W
DEC 4-0 SV
T. Borrego
Canon City
East Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/10
W
F 13-3 5:05
D. Miell
Rocky Ford
East Invitational
Round 1 (16 Man)
138
12/08
W
DEC 5-3
W. Cruz
Pueblo County High School
Pueblo County Match Night
Champ. Round 1
132
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
DEC 4-1
J. Enockson
Bear Creek
CUSAW Fresh/Soph State Championship 2016
Round 6
126
02/27
W
F 7-3 3:48
A. Fernandez
Monument
CUSAW Fresh/Soph State Championship 2016
Round 4
126
02/27
W
F 11-2 3:00
M. Voshage
Lewis Palmer HS
CUSAW Fresh/Soph State Championship 2016
Round 3
126
02/27
L
DEC 11-4
B. Krohn
Brighton HS
CUSAW Fresh/Soph State Championship 2016
Round 1
126
01/29
L
F 2-0 1:45
J. Hanenberg
Air Academy
Cheyenne Mountain @ Air Academy
Round 1
120
01/23
W
F 7-2 2:12
G. Dawson
Arvada West JV
Canon City Invitational
1st & 3rd (16 Man)
120
01/23
W
DEC 3-2
C. Collins
Pueblo Centennial
Canon City Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/23
W
F 2-2 3:53
Z. Plantz
Horizon
2016 Old Chicago NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
138
01/23
L
DEC 9-5
C. Wolters
---
Canon City Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/23
W
F 12-6 2:46
B. Roberts
Pueblo Centennial
Canon City Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/23
W
F 4-0 0:47
B. Munda
Gunnison
Canon City Invitational
Round 1 (16 Man)
120
12/19
L
DEC 12-11
M. Baltazar
Alamosa
Canon City JV Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
12/19
W
F 5-4 4:00
D. Miell
Rocky Ford
Canon City JV Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
120
12/19
W
F 4-0 0:50
H. Brewer
Harrison Panthers
Canon City JV Invitational
Quarterfinals (8 Man)
120
12/17
L
F 9-2 2:24
Z. Terrazas
Coronado
2016 Old Chicago NCCT
Finals
138
12/17
W
F 3-4 4:07
Z. Leal
Poudre
2016 Old Chicago NCCT
Rd 5 Consolation Round 4
138
12/11
W
F 10-2 3:53
G. Bonewell
Vista Ridge
Cheyenne Mountain @ Vista Ridge
Round 1
126
12/06
W
F 9-0 1:42
S. Anzaldua
Elizabeth
Elizabeth JV Invitational
Champ. Round 1
126
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 3-7 2:59
D. Ranieri
Grandview Wolves
2015 CO State Championships - PPWL/USAW
Round 5
116
03/01
W
F 9-0 2:30
K. Hershman
SCORE
2015 CO State Championships - PPWL/USAW
Round 6
116
03/01
L
MD 8-0
K. Kearns
SOT Academy
2015 CO State Championships - PPWL/USAW
Round 4
116
03/01
W
DEC 4-3
W. Aguilar
Olympian Wrestling
2015 CO State Championships - PPWL/USAW
Round 2
116
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
L
DEC 5-4
C. Cole
Brush
Colorado Middle School State Final
Round 3
90
03/30
L
DEC 7-1
C. Pasternak
Steamboat
Colorado Middle School State Final
Round 2
90
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024