Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
James Kann
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cameron
Cameron Elementary School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
F 5-0 0:42
J. Wirth
Overtime Wrestling
2024 Saint Croix Falls Youth Tounament
Round 5
65-69
03/09
L
F 5-0 2:00
O. Janes
St Croix Falls
2024 Saint Croix Falls Youth Tounament
Round 3
65-69
03/09
L
F 2-2 0:52
W. Larson
BCWC
2024 Saint Croix Falls Youth Tounament
Round 2
65-69
02/17
L
F 5-0 1:23
T. Becker
Crass Trained
Cameron Youth Tournament
Round 5
68-69
02/17
L
F 4-0 2:00
A. Rinehardt
Cumberland
Cameron Youth Tournament
Round 3
68-69
02/17
L
F 4-0 1:51
H. Kendall
Cadott
Cameron Youth Tournament
Round 2
68-69
02/11
L
F 2-0 0:45
J. DePatto
Cumberland Wrestling Club
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 5
64-68
02/11
L
F 5-2 2:58
N. Rygiel
Elk Mound
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 3
64-68
02/11
L
F 2-0 0:38
J. Zobel
Boyceville Bulldogs
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 2
64-68
02/04
W
DEC 7-4
L. Pommerening
Baldwin-Woodville
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
67-68
02/04
L
MD 11-0
J. DePatto
Cumberland
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
67-68
02/04
L
F 2-0 0:16
F. Beer
Amery Warriors
Turtle Lake/Clayton Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
67-68
01/27
L
F 2-0 0:28
L. Clausen
Osceola Wrestling Club
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
68-68
01/27
W
FOR 0-0
P. Zinda
Baldwin-Woodville
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
68-68
01/27
L
F 2-0 0:43
M. Strom
Osceola Wrestling Club
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
68-68
01/13
L
F 8-0 1:21
A. Rinehardt
Cumberland
Cumberland Youth Wrestling Tournament
Round 4
68-70
01/13
L
F 8-0 0:45
N. Fox
New Richmond
Cumberland Youth Wrestling Tournament
Round 3
68-70
01/13
L
F 0-0 0:25
J. Wirth
Overtime Wrestling
Cumberland Youth Wrestling Tournament
Round 2
68-70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 8-0 1:13
H. Kendall
Cadott
Bloomer Colfax Youth Open
Round 3 (3 Man)
54-62
01/21
L
F 6-2 1:49
R. Zahara
Mondovi Eleva-Strum
Bloomer Colfax Youth Open
Round 2 (3 Man)
54-62
01/21
W
MD 10-1
L. Powers
Turtle Lake/Clayton
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 5
58-63
01/21
L
F 2-2 2:20
M. Strom
Osceola
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 3
58-63
01/21
W
DEC 10-9
S. Naber
ST.CROIX
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 2
58-63
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024