Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joseph Huicochea
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Aurora (West Aurora)
Aurora (West Aurora)
Illinois
West Aurora
West Aurora
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
DEC 7-2
D. Martino
Yorkville
SPC Varsity Boys Wrestling Conference
Placement Matches (16 Man)
120
01/20
L
DEC 12-5
I. Kan
Joliet Central
SPC Varsity Boys Wrestling Conference
Round 4 (16 Man)
120
01/20
L
MD 14-5
B. Farley
Romeoville
SPC Varsity Boys Wrestling Conference
Round 2 (16 Man)
120
01/20
W
F 4-0 3:51
J. Pearson
Oswego East
SPC Varsity Boys Wrestling Conference
Round 1 (16 Man)
120
01/04
L
MD 17-7
M.
Plainfield (North)
Aurora (West Aurora) @ Plainfield (North)
Round 1
120
12/29
L
DEC 12-6
A. Cohen
Deerfield (HS)
The FLAVIN
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
12/29
L
DEC 12-6
B. Whipple
Mukwonago (WI)
The FLAVIN
Round 1 (4 Team)
120
12/29
W
F 4-0 2:54
J. Lala
Mt. Prospect (Prospect)
The FLAVIN
Round 2 (4 Team)
120
12/29
L
DEC 4-0
C. Prunty
Glen Ellyn (Glenbard West)
The FLAVIN
Round 3 (4 Team)
120
12/22
W
DEC 9-6
T. Paunkov
Naperville (North)
Aurora (West Aurora) @ Naperville (North)
Round 1
120
12/09
L
MD 15-3
A. Sutton
Lockport (Twp.)
Aurora (West Aurora) vs. Lockport (Twp.)
Round 1
120
12/09
W
MD 11-0
N. Pelletier
Kankakee (McNamara)
Zabel Duals
Round 1
120
12/02
W
DEC 5-3
V. Miller
Naperville (Central)
Mega Duals-St. Charles East
Round 1
120
11/25
W
MD 10-2
J. Razzoni
Chicago (St. Patricks)
Ted DeRousse Invitational
Placement Matches (24 Man)
120
11/25
L
F 5-0 1:12
C. Campbell
Ken. - St. Joseph Cath. AC.
Ted DeRousse Invitational
Round 3 (24 Man)
120
11/25
L
DEC 14-7
A. Cohen
Deerfield
Ted DeRousse Invitational
Round 2 (24 Man)
120
11/18
W
F 13-2 2:55
J. Howard
---
WA Red/Blue Tournament
Round 2 (Best of 3)
126
11/18
W
F 5-0 1:14
J. Howard
---
WA Red/Blue Tournament
Round 1 (Best of 3)
126
10/28
L
Replay
TF 20-3 3:49
E. Neal
Liberty Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
126
10/27
W
Replay
DEC 5-0
C. Koepp
Ringers Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
126
10/27
L
Replay
F 4-0 1:45
T. Misenheimer
Oklahoma
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 7-2 2:25
M. Salzman
---
IWCOA 2023 WC Reg Glenbard South
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/25
L
DEC 5-0
B. Westmaas
---
IWCOA 2023 WC Reg Glenbard South
Round 1 (16 Man)
126
01/28
W
F 2-0 0:52
H. Kleronomos
Oswego East
SPC JV Tournament 2023
Placement Matches (8 Man)
120-124
01/28
L
F 2-0 1:37
P. Nowak
Minooka
SPC JV Tournament 2023
Quarterfinals (8 Man)
120-124
01/14
W
DEC 8-5
N. McDaniel
McHenry
Jan Jamison JV Invitational
Round 5 (Place Matches)
120
01/14
W
F 2-0 1:53
M. Unknown
Belvidere (Co-op)
Jan Jamison JV Invitational
Round 4 (Semis & RR3)
120
01/14
W
F 12-0 4:59
J. O`COnnor
Glenbard North
Jan Jamison JV Invitational
Round 3 (16 man WB2 & RR2)
120
01/14
L
F 0-0 0:53
J. Aguirre
Burlington (Central)
Jan Jamison JV Invitational
Round 1 (16 Man)
120
11/25
L
DQ 6-0
A. Escobar
Yorkville (H.S.)
Rockford East Mike West JV Invitational
Finals Place Bouts
126 B
11/25
W
F 2-0 0:47
L. Crawford
Rochelle
Rockford East Mike West JV Invitational
Semi & Consi Semi (RR3)
126 B
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 7-2
O. Sroka
South Elgin
IWCOA 2022 WC Reg Glenbard South
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/26
L
F 11-0 2:20
E. Morse
Batavia
IWCOA 2022 WC Reg Glenbard South
Round 1 (16 Man)
126
01/29
W
F 10-5 4:56
N. Almazan
Joliet Central
SPC JV Conference
Placement Matches (8 Man)
125-136
01/29
L
F 2-0 0:23
R. Ague
Oswego East
SPC JV Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
125-136
01/29
W
F 6-1 2:58
E. Vazsquez
Joliet Central
SPC JV Conference
Quarterfinals (8 Man)
125-136
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020