Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Suennen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 2-0 1:56
A. Schrei
---
WIAA D2 Sect @ Wrightstown
1st & 3rd (8 Man)
170
02/16
W
F 12-1 2:32
R. Skees
Tomahawk
WIAA D2 Sect @ Wrightstown
1st Wrestleback (8 Man)
170
02/16
L
DEC 13-8
R. Worachek
Luxemburg-Casco
WIAA D2 Sect @ Wrightstown
Semis (8 Man)
170
02/16
W
MD 11-3
J. Kafer
Omro
WIAA D2 Sect @ Wrightstown
Quarterfinals (8 Man)
170
02/09
W
F 7-3 5:01
A. Stary
---
WIAA D2 Reg 2 @ Marinette
1st, 3rd, 5th (8 Man)
170
01/19
W
F 3-2 1:37
R. Ullmer
---
Marinette @ Denmark
Round 1
170
01/12
L
DEC 6-4
E. Heredia
Oshkosh West Varsity Reserves
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Placement Matches (8 Man)
170
01/12
W
F 0-0 0:33
R. Daniel
---
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Cross Bracket (8 Man)
170
01/12
W
F 0-0 1:19
S. Smith
Menominee HS
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 3 (8 Man)
170
01/12
W
F 0-0 0:40
M. VanDenElzen
Gillett-Suring
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 2 (8 Man)
170
01/12
W
F 0-0 0:50
B. Parker
Wausau East
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 1 (8 Man)
170
01/11
W
F 0-0
E. Stoll
Little Chute
Marinette @ Little Chute
Round 1
170
01/05
W
DEC 3-1 SV
I. Diaz
---
WI-MI Border Battle Duals
Round 2 (8 Team)
170
01/05
W
F 4-1 0:41
T. Yeager
Shawano Community
WI-MI Border Battle Duals
Round 3 (8 Team)
182
01/05
L
MD 15-4
J.
Algonac
WI-MI Border Battle Duals
Cross Bracket (8 Team)
170
12/28
W
DEC 7-5
I. Wendt-Utrie
---
Northern Exposure
Round 2 (3 Team)
170
12/28
W
F 4-0 0:53
J. Ouellette
---
Northern Exposure
Round 2
170
12/28
W
DEC 5-4
J. Dessart
---
Northern Exposure
Round 1
170
12/28
W
F 7-1 0:27
I. Balderas
Waukesha South
Northern Exposure
Round 4
170
12/28
L
DEC 5-4
C. Raines
Shakopee
Northern Exposure
Round 3
170
12/28
W
DEC 11-6
J. Boyette
---
Northern Exposure
Round 1 (3 Team)
170
12/21
W
F 8-3 1:04
J. Kaminski
Oconto Falls
Oconto Falls @ Marinette
Round 1
170
12/19
L
DEC 4-1
R. Worachek
Luxemburg-Casco
2018 Conf. Quad
Champ. Round 1
170
12/15
L
MD 14-6
T. Wittmus
Valders
Shawano Holiday Classic
3rd Place
170
12/15
L
MD 14-6
T. Wittmus
---
Shawano Holiday Classic
3rd Place
170
12/15
L
DEC 5-4
C. Stebane
Brillion
Shawano Holiday Classic
Semis Varsity
170
12/15
L
DEC 5-4
C. Stebane
Brillion
Shawano Holiday Classic
Semis Varsity
170
12/15
W
F 12-5 5:15
C. Timm
Shawano
Shawano Holiday Classic
Round 2 Varsity
170
12/15
W
F 12-5 5:15
C. Timm
---
Shawano Holiday Classic
Round 2 Varsity
170
12/13
L
F 0-0 3:23
Q. Klister
Wrightstown
2018 Conf. Quad
Champ. Round 1
170
12/01
W
DEC 12-10
T. Myadze
---
2018 Papermaker Inivitational
Placement Matches (16 Man)
170
12/01
W
TF 22-6 5:54
T. Bader
Dodgeland Juneau
2018 Papermaker Inivitational
Round 4 (16 Man)
170
12/01
W
F 6-1 1:09
B. Wagner
Berlin
2018 Papermaker Inivitational
Round 3 (16 Man)
170
12/01
W
F 8-2 0:59
D. Williams
---
2018 Papermaker Inivitational
Round 2 (16 Man)
170
12/01
W
F 2-0 0:28
Y. Nolley
Sun Prairie
2018 Papermaker Inivitational
Round 1 (16 Man)
170
11/30
W
F 6-2 0:43
D. Krowas
Fox Valley Lutheran
Fox Valley Lutheran @ Marinette
Round 1
170
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 8-4
D. Chuchwar
Chetek-Wey./Pr. F.
2018 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D2-182
02/17
L
DEC 5-3
J. Jorns
---
WIAA D2 Sect. @ Oconto Falls
1st & 3rd (8 Man)
182
02/17
W
DEC 23-19
R. Polomis
Denmark
WIAA D2 Sect. @ Oconto Falls
Semis (8 Man)
182
02/17
W
F 6-7 2:58
J. Kain
---
WIAA D2 Sect. @ Oconto Falls
Quarterfinals (8 Man)
182
02/17
W
NC 0-0
R. Polomis
Denmark
WIAA D2 Sect. @ Oconto Falls
2nd Place Match (8 Man)
182
02/10
W
F 8-2 4:50
B. Eick
Seymour
WIAA D2 Reg. 1 @ Seymour
1st, 3rd, 5th (8 Man)
182
02/04
W
F 0-0 1:00
W. Burnett
Menominee HS
Marinette @ Menominee HS
Round 1
171
01/26
L
DEC 10-6
V. Wertel
Denmark
Denmark @ Marinette
Round 1
170
01/19
W
F 0-0 2:23
C. Hawkins
Little Chute
Little Chute @ Marinette
Round 1
182
01/17
W
F 4-5 3:31
C. Yuma
---
Marinette @ Oconto Falls
Round 1
170
01/17
W
F 16-4 4:17
T. Tellock
Clintonville/Marion
Marinette @ Clintonville/Marion
Round 1
170
01/13
W
F 0-0 1:35
J. Bemis
Crivitz
49th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 5 (6 Man)
170
01/13
W
F 0-0 1:30
A. Conine
Menominee HS
49th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 4 (6 Man)
170
01/13
W
F 0-0 1:04
B. Winkler
Gillett-Suring
49th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 3 (6 Man)
170
01/06
W
TF 18-3 5:15
T. Giese
---
Green Bay United Scramble
Round 5
170
01/06
W
F 6-2 2:50
A. Myadze
---
Green Bay United Scramble
Round 4
170
01/06
W
F 2-2 2:21
S. Tourtilott
Shawano
Green Bay United Scramble
Round 3
170
01/06
W
F 7-8 3:10
A. Schuetz
Wisconsin Rapids
Green Bay United Scramble
Round 2
170
01/06
W
F 8-3 1:14
E. Nighbor
Waupun
Green Bay United Scramble
Round 1
170
01/03
W
F 0-0 1:44
T. Cook
---
Marinette @ Escanaba HS
Round 1
171
12/22
W
DEC 9-8
A. Durocher
---
Marinette @ Wrightstown
Round 1
170
12/18
L
TF 23-6 5:52
J. Zellner
Luxemburg-Casco
Northeastern Conference TriDual
Champ. Round 1
170
12/17
W
F 5-9 3:50
T. Wittmus
---
Shawano Holiday Classic
Round 5
170
12/17
L
TF 19-3 3:57
B. Schwanebeck-Ostermann
---
Shawano Holiday Classic
Round 4
170
12/16
W
DEC 7-6
I. Banker
---
Shawano Holiday Classic
Round 3
170
12/16
W
F 4-1 1:09
J. Cherek
Mosinee
Shawano Holiday Classic
Round 1
170
12/15
W
F 0-0
K. Hamm
Waupaca
Northeastern Conference TriDual
Champ. Round 1
170
12/10
W
F 6-2 1:10
J. Raeder
Shawano
Shawano Holiday Classic
Round 2
170
12/09
W
DEC 9-4
T. Flannery
---
Rebel Invitational
1st and 3rd Place matches
170
12/09
W
DEC 11-8
T. Reinke
Kewaunee
Rebel Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/09
W
DEC 10-7
J. Decker
---
Rebel Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/08
W
F 1-6 2:52
A. Schneider
Fox Valley Lutheran
Marinette @ Fox Valley Lutheran
Round 1
182
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 16-2 4:51
J. Krull
Seymour
WIAA D2 Reg. 1-Oconto Falls
2nd Place Match (8 Man)
160
02/11
W
F 4-9 5:06
K. Herter
---
WIAA D2 Reg. 1-Oconto Falls
1st, 3rd, 5th (8 Man)
160
02/11
L
F 7-0 3:40
N. Trepanier
---
WIAA D2 Reg. 1-Oconto Falls
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
160
02/11
W
F 3-4 1:11
D. Brockman
Freedom
WIAA D2 Reg. 1-Oconto Falls
Quarterfinals (8 Man)
160
01/27
L
MD 9-0
B. Schumacher
Little Chute
Marinette @ Little Chute
Round 1
160
01/21
W
F 0-0 3:59
J. Jorns
---
De Pere Redbird Duals
Round 4 (10 Team)
170
01/21
W
F 0-0 1:58
J. Koffman
North Fond du Lac/St Mary`s Sp
De Pere Redbird Duals
Round 5 (10 Team)
170
01/21
W
F 0-0 1:27
T. Giese
Green Bay United
De Pere Redbird Duals
Round 2 (10 Team)
160
01/21
W
F 0-0 2:41
K. Immel
Appleton East
De Pere Redbird Duals
Placement
160
01/14
L
F 0-0 4:38
S. Potrykus
---
48th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 5 (6 Man)
160
01/14
W
F 0-0 1:42
H. Myszka
Crivitz
48th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 4 (6 Man)
160
01/14
W
F 0-0 2:58
W. Burnett
Menominee HS
48th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 3 (6 Man)
160
01/14
W
F 0-0 5:12
T. Kohls
Gillett-Suring
48th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 2 (6 Man)
160
01/14
L
DEC 12-8
I. Diaz
---
48th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 1 (6 Man)
160
01/07
W
F 7-6 5:11
T. Henker
Laconia
Green Bay United Scramble
Round 6
160
01/07
L
MD 10-1
E. Frisque
West DePere
Green Bay United Scramble
Round 5
160
01/07
W
F 11-0 3:19
A. Myadze
---
Green Bay United Scramble
Round 4
160
01/07
L
MD 15-7
M. Benitz
---
Green Bay United Scramble
Round 3
160
01/07
W
TF 16-1 4:27
T. Giese
Green Bay United
Green Bay United Scramble
Round 1
160
12/15
L
F 15-0 5:07
E. Vosters
Freedom
North Eastern Conf Triple Dual Meet
Round 1 (10 Team)
160
12/15
L
DEC 9-5
H. Larkin
Lux-Caso
North Eastern Conf Triple Dual Meet
Round 2 (10 Team)
160
12/14
W
F 0-0 1:12
J. Montes
Fox Valley Lutheran
Fox Valley Lutheran @ Marinette
Round 1
170
12/01
L
F 0-0 0:57
B. Klister
Wrightstown
Wrightstown @ Marinette
Round 1
160
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 0-0 2:40
C. Heckel
Peshtigo
WIAA D2 Reg. 1- Seymour
1st, 3rd, 5th (8 Man)
152
02/13
L
DEC 11-7
C. Scray
Oconto Falls
WIAA D2 Reg. 1- Seymour
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
02/13
W
F 0-0 1:22
J. Streicher
Clintonville/Marion
WIAA D2 Reg. 1- Seymour
Quarterfinals (8 Man)
152
02/13
L
NC 0-0
C. Scray
Oconto Falls
WIAA D2 Reg. 1- Seymour
2nd Place Match (8 Man)
152
01/30
W
F 0-0 2:48
J. Vargas
Green Bay Preble
Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
152
01/30
L
MD 17-5
M. Milquet
---
Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/30
W
F 0-0 3:52
D. Strouf
Valders
Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/29
L
F 0-0
B. Schumacher
Little Chute
Little Chute @ Marinette
Round 1
145
01/22
W
F 3-0 2:39
J. Buchanan
Waupaca
Waupaca vs. Marinette
Round 1
152
01/22
W
DEC 11-10
A. Robinson
---
Clintonville/Marion @ Marinette
Round 1
145
01/16
W
DEF 0-0
M. Umentum
---
47th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 5 (6 Man)
152
01/16
L
F 0-0 3:29
N. Trepanier
---
47th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 4 (6 Man)
152
01/16
W
F 0-0 2:14
D. Saddler
Marinette
47th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 3 (6 Man)
152
01/16
W
F 0-0 3:25
C. Scray
---
47th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 2 (6 Man)
152
01/16
W
F 0-0 3:43
C. Heckel
Peshtigo
47th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 1 (6 Man)
152
01/15
L
F 14-4 3:28
N. Trepanier
---
Marinette @ Oconto Falls
Round 1
152
01/09
L
DEC 13-9
C. Heckel
Peshtigo
Green Bay United Scramble
Round 5
152
01/09
W
F 0-0 2:18
J. Laatsch
Shawano Community
Green Bay United Scramble
Round 4
152
01/09
W
F 0-0 2:33
C. Heckel
Peshtigo
Green Bay United Scramble
Round 3
152
01/09
W
FOR 0-0
D. Sadler
Marinette
Green Bay United Scramble
Round 2
152
01/09
W
F 0-0 5:00
J. Bowman
New Prague
Green Bay United Scramble
Round 1
152
01/08
W
F 0-0 1:59
D. Dworak
Denmark
Denmark @ Marinette
Round 1
152
01/06
W
F 3-0 2:39
J. Buchanan
Waupaca
NEW Conference Multi-duals
Champ. Round 1
152
12/22
L
F 9-2 1:52
E. Peters
Luxemburg-Casco
Marinette vs. Luxemburg-Casco
Round 1
152
12/10
W
F 11-2 4:50
D. Brink
---
Marinette @ Fox Valley Lutheran
Round 1
152
12/09
L
F 0-0 1:35
B. KLISTER
---
Marinette @ Wrightstown
Round 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024