Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hudson Droll
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Mandan
Mandan Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
DEC 6-5
A. Verdin
Southwest Wrestling Academy
ND Dual Team Qualifier
Placement Matches (8 Man)
102
02/24
W
MD 8-0
G. Johnson
Bison Wrestling Club
ND Dual Team Qualifier
Semis & WB (8 Man)
102
02/23
W
F 11-4 2:08
C. Anderson
Jamestown Taz
ND Dual Team Qualifier
Quarterfinals (8 Man)
102
02/03
W
TF 15-0 5:57
J. Combs
Minot
2024 WDA JV Tournament
JV Round 4
100
02/03
W
DEC 8-2
T. Lemer
Century
2024 WDA JV Tournament
JV Round 3
100
02/03
W
F 7-0 2:42
J. Paasch
Century
2024 WDA JV Tournament
JV Round 2
100
02/03
W
TF 17-2 4:07
W. Beyer
St. Mary`s
2024 WDA JV Tournament
JV round 1
100
01/20
W
F 9-4 3:56
B. Heidt
Bismarck Legacy
2024 Metro JV (Sat - Sheyenne)
Round 3
95C
01/20
W
F 2-0 0:32
C. Sather
Moorhead
2024 Metro JV (Sat - Sheyenne)
Round 2
95C
01/20
W
DEC 6-3
J. Clemenson
West Fargo Sheyenne
2024 Metro JV (Sat - Sheyenne)
Round 1
95C
01/18
W
F 3-4 2:51
J. Combs
Minot
Mandan @ Minot
Round 1
107
01/13
W
F 2-0 0:29
O. Braun
Bismarck St Mary`s
Bismarck St Mary`s @ Mandan
Round 1
107
01/10
L
DEC 10-3
B. Kern
Dickinson
DHS/WC/MAN triangular
Round 1
114
01/09
W
F 2-0 1:51
W. Jangula
Dickinson
DHS/WC/MAN triangular
Round 1
114
01/06
L
DEC 8-4
G. Gathman
Minot
2024 Bismarck Rotary - JV
2nd Wrestleback (8 Man)
107B
01/06
L
DEC 10-3
J. Mattern-Badillo
Moorhead
2024 Bismarck Rotary - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
107B
01/06
W
F 6-0 2:08
C. Dahm
Devils Lake
2024 Bismarck Rotary - JV
Quarterfinals (8 Man)
107B
12/29
L
DEC 4-3
A. Hartung
Stillwater
2023 Rumble on the Red - JV
FINALS
98
12/29
L
DEC 4-0
B. Brunkow
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
2023 Rumble on the Red - JV
CONS SEMIS
98
12/29
W
F 2-0 0:45
C. Jones
West Fargo Sheyenne
2023 Rumble on the Red - JV
WB7
98
12/29
W
DEC 5-4
E. Harwood
Rapid City Stevens
2023 Rumble on the Red - JV
Semis & WB6
98
12/29
W
DEC 8-3
O. Vos
Waconia
2023 Rumble on the Red - JV
WB5
98
12/29
W
DEC 4-0
C. Pahl
Pine Island
2023 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
98
12/29
W
F 9-0 4:01
B. Haas
New Salem-Almont
2023 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
98
12/28
W
F 2-0 1:00
O. Delander
Tri-City United
2023 Rumble on the Red - JV
WB2
98
12/28
W
F 2-0 1:04
Z. Dill
Jackson County Central
2023 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
98
12/28
L
DEC 3-0
D. Sandness
Bismarck Legacy
2023 Rumble on the Red - JV
R1
98
12/16
W
DEC 4-0
T. Praus
Dickinson
2023 ND Middle School State Tournament
Placement Matches
100
12/16
L
DEC 4-0
D. Sandness
Simle
2023 ND Middle School State Tournament
Round 6 - Semis/WB
100
12/16
W
MD 9-0
B. Swanson
Kindred
2023 ND Middle School State Tournament
Round 4 - Qtrs/WB
100
12/16
W
F 2-0 0:55
C. Mork
Dickinson
2023 ND Middle School State Tournament
Round 2
100
12/16
W
F 6-0 2:06
J. Paasch
Horizon
2023 ND Middle School State Tournament
Round 1
100
12/02
L
TF 15-0 3:34
D. Sandness
Simle
Jamestown Middle School Tournament 2023
Placement Matches
100A
12/02
W
F 5-4 2:11
J. Harper
Wachter
Jamestown Middle School Tournament 2023
Round 2
100A
12/01
W
MD 12-4
T. Lemer
Horizon
Jamestown Middle School Tournament 2023
Quarterfinals (8 Man)
100A
11/18
W
F 5-0 3:57
B. Haas
New Salem
Dickinson Middle School Tournament
Round 3 (4 Man)
96-98
11/18
W
MD 12-1
A. Taylor
Circle
Dickinson Middle School Tournament
Round 2 (4 Man)
96-98
11/18
W
F 2-0 1:27
R. Potter
Wachter Middle School
Dickinson Middle School Tournament
Round 1 (4 Man)
96-98
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/16
L
MD 11-2
E. Freidt
Mandan
St. Mary`s Academy Mix n` Match
Round 3
75-83
11/16
L
MD 15-2
E. Freidt
Mandan
St. Mary`s Academy Mix n` Match
Round 2
75-83
11/16
W
DEC 5-3
E. Freidt
Mandan
St. Mary`s Academy Mix n` Match
Round 1
75-83
11/04
W
DEC 7-1
E. Mark
Bowman County
2022 Dave Mellen Memorial Tny
Round 2
A
11/04
W
MD 11-0
E. Mark
Bowman County
2022 Dave Mellen Memorial Tny
Round 1
A
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020