May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kannon Gambrel
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
208 Badgers
Buhl
Buhl HS
Buhl High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 3-2 1:40
M. Butler
Fruitland
2024 Idaho Boys HS State Championships
Consolation Round 2
3A 106
02/23
L
Replay
TF 15-0 4:00
W. Carey
Timberlake
2024 Idaho Boys HS State Championships
Champ Rnd 2 and Cons Rnd 1
3A 106
02/23
W
Replay
F 2-0 1:39
K. Christensen
Snake River
2024 Idaho Boys HS State Championships
Championship Round 1
3A 106
02/15
W
M FOR 0-0
C. Woll
Buhl
IHSAA 3A - District IV
1st Place (8 Man)
106
02/08
L
F 11-6 3:13
W. Osterhout
Declo
Buhl/Kimberly/Declo
Round 1
106
02/03
L
F 4-3 2:56
O. Vega
Vale HS
35th Annual Weiser Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
02/03
L
F 2-0 0:40
W. Griffith
Fruitland HS
35th Annual Weiser Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/03
W
F 2-0 2:06
E. Ramirez
Weiser HS
35th Annual Weiser Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/03
W
F 6-0 1:33
C. Woll
Buhl HS
35th Annual Weiser Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
106
02/02
L
F 9-1 5:27
O. Vega
Vale HS
35th Annual Weiser Invitational
Quarters
106
01/19
L
F 8-0 3:53
L. Schroeder
Marsh Valley High School
Gooding Grappler Duals
Round 7 (8 Team)
106
01/19
L
F 2-0 1:47
K. Christiansen
American Falls
Gooding Grappler Duals
Round 6 (8 Team)
113
01/19
L
F 12-1 2:55
M. Stocking
Sugar-Salem
Gooding Grappler Duals
Round 3 (8 Team)
113
01/19
W
DEC 5-0
W. Griffith
Fruitland High School 1
Gooding Grappler Duals
Round 4 (8 Team)
106
01/06
L
Replay
F 11-2 4:16
N. Ramsdell
Twin Falls
50th Annual Buhl Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/06
W
Replay
DEC 8-2
C. Woll
Buhl
50th Annual Buhl Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/05
L
Replay
F 7-0 2:40
A. Reeves
Twin Falls
50th Annual Buhl Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
12/09
W
F 7-3 4:01
J. Baker
Highland
2023 Cooper D Lish Memorial Boys JV
Round 7
113
12/09
L
F 0-0 1:45
C. Jeppson
Malad
2023 Cooper D Lish Memorial Boys JV
Round 6
113
12/09
L
F 4-6 2:17
C. Lee
Soda Springs
2023 Cooper D Lish Memorial Boys JV
Round 5
113
12/09
L
F 2-0 0:59
K. Talbot
Bear Lake
2023 Cooper D Lish Memorial Boys JV
Round 4
113
12/09
W
F 2-0 0:20
E. Nightengale
Firth
2023 Cooper D Lish Memorial Boys JV
Round 3
113
12/08
W
F 2-0 0:47
L. Arneson
Challis
2023 Cooper D Lish Memorial Boys JV
Round 2
113
12/07
W
F 5-9 4:54
J. Lunt
Grace
Raft River/Oakley/Buhl/Grace/Valley
Round 1
113
12/06
W
F 2-5 1:48
A. Orozco
Filer
Dairy Cup
Round 1
113
12/05
W
F 7-7 3:44
J. Garcia-Lopez
Gooding
Dairy Cup
Round 1
113
12/01
L
F 2-0 1:42
J. Aurusa
Twin Falls
Dahlke Duels
Finals (2 Team)
113
12/01
L
F 8-2 3:53
A. Roman
Burley
Dahlke Duels
Finals (2 Team)
113
12/01
W
DEC 7-6
H. Tillotson
Rigby
Dahlke Duels
Finals (2 Team)
113
11/22
L
F 9-3 2:33
A. Svancara
Buhl
Buhl @ Buhl
Round 1
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 12-3 2:22
A. Ostoja
Legacy Wrestling Academy
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 4
101
01/28
L
F 5-0 2:24
M. Hewett
Team Sublime
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 2
101
12/05
L
F 6-0 1:48
T. Taylor
Kimberly
SCIC Middle School Districts
Round 3
100
12/05
W
F 2-0 0:32
E. Carlson
Kimberly
SCIC Middle School Districts
Round 2
100
12/05
L
F 5-1 2:18
B. Spriggs
Glenns Ferry
SCIC Middle School Districts
Round 1
100
11/19
L
DEC 5-3
C. Woll
Buhl Middle School
Robert Stuart Invitational 2022
1st place match-16
100
11/19
W
MD 11-3
G. Davenport
Buhl Middle School
Robert Stuart Invitational 2022
Round 4
100
11/19
W
F 2-0 0:43
C. Sivils
Declo Junior High School
Robert Stuart Invitational 2022
Round 2
100
11/19
W
F 3-3 2:18
K. Mittelstadt
Gooding Middle School
Robert Stuart Invitational 2022
Round 1
100
11/12
L
F 2-0 0:47
T. Taylor
Kimberly
South Hills MS Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
11/12
W
DEC 8-7
I. Poteet
East Minico
South Hills MS Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
100
11/12
W
F 2-0 0:25
K. Mittlestadt
Gooding
South Hills MS Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
11/12
L
F 4-0 2:15
J. Anderton
Burley
South Hills MS Tournament
Round 1 (16 Man)
100
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020