Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jace Mauler
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Sargent Wrestling Club
Twin Loup
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 2-0 1:04
P. DeGroff
Burwell Longhorns
Burwell Youth Tournament 2024
Round 2
93-102
02/25
L
F 2-0 0:20
L. Schall
Kearney MatCats
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 2
101-107
02/25
L
F 4-0 0:23
L. Schall
Kearney MatCats
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 1
101-107
02/24
L
F 2-0 0:48
P. DeGroff
Burwell Longhorns
Sargent Youth Tournament
Round 2
95-100
02/24
L
F 2-0 1:22
P. DeGroff
Burwell Longhorns
Sargent Youth Tournament
Round 1
95-100
12/04
W
DEC 7-3
Z. Spacklen
Kearney Catholic
Anselmo-Merna Jr. High Wrestling
Round 3
Bracket 3
12/04
W
F 2-0 0:22
K. Kulhanek
South Loup
Anselmo-Merna Jr. High Wrestling
2nd Wrestleback (8 Man)
Bracket 3
12/04
L
F 2-0 1:20
T. Taylor
Ravenna
Anselmo-Merna Jr. High Wrestling
Round 2
Bracket 3
12/04
W
F 2-0 0:39
D. Walters
Anselmo-Merna
Anselmo-Merna Jr. High Wrestling
Round 1
Bracket 3
11/28
L
F 2-0 1:22
T. Stout
Burwell
2023 ST Knights JH Wrestling
Round 3
98-106
11/28
W
F 2-6 2:49
K. Kulhanek
South Loup
2023 ST Knights JH Wrestling
Round 2
98-106
11/28
L
F 2-0 0:30
C. Clark
Sandhills Thedford
2023 ST Knights JH Wrestling
Round 1
98-106
11/22
L
TF 17-1 4:20
T. Miller
O`Neill
2023 Ainsworth Middle School Tournament
round 3
94-99 B
11/22
L
F 4-1 2:03
T. Mouse
Winner
2023 Ainsworth Middle School Tournament
round 2
94-99 B
11/21
W
DEC 7-2
T. Rassmusen
Alliance
2023 Ainsworth Middle School Tournament
round 1
94-99 B
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 2-5 2:16
C. Feeken
Burwell Horn wrestling
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 4
86-93
02/25
W
F 2-0 1:04
C. Jackson
ALC Rebels
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 3
86-93
02/25
L
F 10-1 2:54
C. Clark
Sandhills Thedford Knights
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 2
86-93
01/29
L
F 8-0 1:23
C. Sipp
2TG
Broken Bow Wrestling Club Tournament
round 3
88-93
01/29
L
MD 14-2
R. Hurlburt
ALC Rebels
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 2
88-93
01/29
L
F 4-1 1:30
K. Mills
Kearney MatCats Wrestling Club
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 1
88-93
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024